Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Сергій Татусяк: «Передусім, ми повинні захищати державні інтереси» Роздрукувати

На цьому наголосив голова обласної Ради Сергій Татусяк 11 січня під час візиту на ПАТ «Вінницький олійножировий комбінат». Під час екскурсії підприємством він оглянув виробничі потужності та поспілкувався із фахівцями. Підприємство задіяне в переробній галузі промисловості, яка є однією із стратегічних для України, а відтак належить до бюджетоутворюючих.

Цьогоріч «Вінницький олійножировий комбінат» переробив рекордну кількість соняшнику – близько 350 тисяч тонн насіння, завдяки введенню в дію нових виробничих потужностей. Більше того, підприємство здатне і надалі підвищувати обсяги переробки і виробництва олійних культур, зокрема, ріпаку та сої. 

Однак, за словами голови правління ПАТ «Вінницький олійножировий комбінат» Дмитра Чаленко, через масовий експорт насіння останніх, переробка цих культур незначна. Він запевнив, що така ситуація склалась через відсутність заходів державного впливу на формування внутрішнього ринку насіння ріпаку та сої. З проханням підтримати пропозицію щодо встановлення на законодавчому рівні експортного мита на дану олійну сировину звернулося керівництво підприємства до обласної влади. 

– Ми будемо лобіювати це питання на державному рівні, працювати з міністерством АПК та парламентом, – запевнив С.Татусяк. – Неможливо бути сировинним придатком для інших країн. Адже відсутність вивізного мита спричиняє продаж за низькими цінами сировини за кордон. Натомість, вже за завищеними цінами, в Україну надходить продукція вторинної переробки. На цьому виграють тільки великі трейдерські компанії. Ми ж повинні захищати, передусім, державні інтереси. А також шукати варіанти міжнародної кооперації для забезпечення промислових підприємств сучасним обладнанням, здатним виробляти конкурентоспроможну продукцію, – підсумував С.Татусяк. 

Митні обмеження на експорт ріпаку дозволять більш раціонально структурувати виробництво і переробку олійних культур, сформувати сировинні зони, розвивати потужності. Особливо це стосується Вінницької області, яка крім вирощування соняшнику, має перспективи та кліматичні умови для вирощування ріпаку. Проте через його масовий вивіз за кордон Україна втрачає економічно перспективний сектор аграрного виробництва.

 

Повернутись Створено: 11 січня 2014 року, 14:37 Переглядів: 1271

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація