Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Сергій Татусяк: «Передусім, ми повинні захищати державні інтереси» Роздрукувати

На цьому наголосив голова обласної Ради Сергій Татусяк 11 січня під час візиту на ПАТ «Вінницький олійножировий комбінат». Під час екскурсії підприємством він оглянув виробничі потужності та поспілкувався із фахівцями. Підприємство задіяне в переробній галузі промисловості, яка є однією із стратегічних для України, а відтак належить до бюджетоутворюючих.

Цьогоріч «Вінницький олійножировий комбінат» переробив рекордну кількість соняшнику – близько 350 тисяч тонн насіння, завдяки введенню в дію нових виробничих потужностей. Більше того, підприємство здатне і надалі підвищувати обсяги переробки і виробництва олійних культур, зокрема, ріпаку та сої. 

Однак, за словами голови правління ПАТ «Вінницький олійножировий комбінат» Дмитра Чаленко, через масовий експорт насіння останніх, переробка цих культур незначна. Він запевнив, що така ситуація склалась через відсутність заходів державного впливу на формування внутрішнього ринку насіння ріпаку та сої. З проханням підтримати пропозицію щодо встановлення на законодавчому рівні експортного мита на дану олійну сировину звернулося керівництво підприємства до обласної влади. 

– Ми будемо лобіювати це питання на державному рівні, працювати з міністерством АПК та парламентом, – запевнив С.Татусяк. – Неможливо бути сировинним придатком для інших країн. Адже відсутність вивізного мита спричиняє продаж за низькими цінами сировини за кордон. Натомість, вже за завищеними цінами, в Україну надходить продукція вторинної переробки. На цьому виграють тільки великі трейдерські компанії. Ми ж повинні захищати, передусім, державні інтереси. А також шукати варіанти міжнародної кооперації для забезпечення промислових підприємств сучасним обладнанням, здатним виробляти конкурентоспроможну продукцію, – підсумував С.Татусяк. 

Митні обмеження на експорт ріпаку дозволять більш раціонально структурувати виробництво і переробку олійних культур, сформувати сировинні зони, розвивати потужності. Особливо це стосується Вінницької області, яка крім вирощування соняшнику, має перспективи та кліматичні умови для вирощування ріпаку. Проте через його масовий вивіз за кордон Україна втрачає економічно перспективний сектор аграрного виробництва.

 

Повернутись Створено: 11 січня 2014 року, 14:37 Переглядів: 1299

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація