Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Сергій Татусяк відвідав пленер каменотесів у Буші Роздрукувати

17 серпня завершився 27-й Всеукраїнський пленер скульпторів-каменотесів «Подільський оберіг», який щороку проходить у селі Буша Ямпільського району. В його останній день майстрів, котрі працюють на території Державного історико-культурного заповідника «Буша», відвідав голова обласної Ради Сергій Татусяк.

Він оглянув нові і давнішні роботи скульпторів. Цьогорічною родзинкою є погруддя Івана Богуна та Данила Нечая, які будуть встановлені на площі Незалежності у м.Ямполі. Над їхнім виготовленням працювали два каменотеси з Києва – Леся та Андрій Никитюки.

Також голова облради відвідав музеї, які знаходяться на території заповідника – вишивки і рушника, української хати і трипільської культури. Як повідомив директор комплексу Олександр Пірняк, на території Буші є залишки трипільської культури. Але археологічні роботи надто дороговартісні, відтак потрібна допомога влади області у пошуку коштів для розкопок.

– «Буша» – це унікальне місце для туристів. В світі подібні місця високо цінуються. Багато Європейських фондів фінансують культурно-історичні проекти. Тому Єврорегіон «Дністер» шукатиме можливість отримання гранту на заповідник «Буша», – сказав С.Татусяк.

Також у селі голова ознайомився із організацією зеленого туризму, який за підтримки громадських організацій стрімко розвивається.

Наостанок Сергій Татусяк відвідав геологічну пам'ятку природи загальнодержавного значення – урочище Гайдамацький Яр, зауваживши, що це також та «перлина» Вінниччини, яку потрібно популяризувати як унікальний туристичний об’єкт.

 

Повернутись Створено: 20 серпня 2013 року, 09:56 Переглядів: 1311

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація