13 травня, у сесійній залі обласної Ради (2 поверх) відбудуться засідання постійних комісій: о 12.00 – з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та ветеранів, о 14.00 – з питань будівництва, комунального майна, транспорту та розвитку інфраструктури

 

Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

Сесія селищної ради, Ситуаційний центр, високотехнологічне господарство та артсвердловина на енергії Сонця: Вячеслав Соколовий побував у Томашпільській громаді Роздрукувати

28 квітня в ході робочої поїздки в Томашпільську громаду голова обласної Ради Вячеслав Соколовий взяв участь у сесії селищної ради, на якій ухвалили Стратегію розвитку до 2030 року. Він також ознайомився із проєктом модернізації  Ситуаційного центру, який громада подала на конкурс «Комфортні громади». Голова облРади побував у фермерському господарстві «Август», яке працює з використанням новітніх технологій, та ознайомився з  роботою артсвердловини, на електропостачання  якої відбувається із сонячній енергії.                         

Ситуаційний центр у Томашпільській громаді розпочав роботу в 2014 році. Тоді, за словами селищного голови Валерія Немировського, було встановлено систему «Безпечне місто», яка об`єднувала дані з 12 відеокамер, встановлених у найбільш людних місцях селища. Нині кількість населених пунктів громади збільшилася. Відповідно, система безпеки потребує розширення та модернізації.

- Ми розробили проєкт, вартість якого 1 млн 50 тис. грн, - каже Валерій Немировський,  - і подали його на конкурс обласної Ради «Комфортні громади». В разі перемоги можемо отримати 350 тисяч гривень, інше – наше співфінансування. Хочемо встановити у громадських місцях, на в`їздах в наші села та селища, на трасі  «Україна-Молдова» потужніші відеокамери із  розпізнаванням облич людей і номерних знаків авто.

Голова обласної Ради Вячеслав Соколовий зазначив, що наявність відеоспостереження та об`єднання інформації з населених пунктів громади дозволяє говорити про реальну безпеку для громадян.

–  Це і запобігання правопорушенням, і розкриття злочинів та їх профілактика, - зазначив голова обласної Ради. – Система безпеки важлива і для доріг. А шлях, який проходить від майбутнього ямпільського мосту, що на кордоні з Молдовою, і виходить на трасу М12 – це, однозначно дасть новий подих громаді. Зокрема – для сфери послуг та торгівлі: вздовж траси будуть АЗС, готелі, заклади харчування. А це – і нові робочі місця, і податки, які наповнюватимуть бюджет громади. Бажаю вашому проєкту бути в числі переможців.

Артезіанських свердловин, які забезпечують питною водою жителів Томашполя, – шість. Насоси найпотужнішої – працюють на енергії Сонця.

– До свердловини підключено 2100 господарств. Люди цілодобово отримують дуже якісну воду, -  розповідає Валерій Немировський. – Кожного року завдяки використанню сонячної енергії ми економимо понад 100 тисяч гривень, і за рахунок цього не підвищуємо тарифи на воду для населення.

– Ось це найважливіше – забезпечити сталий тариф і не залежати від ціни на електроенергію! Це – на користь людям, – наголошує Вячеслав Соколовий. –  Такий підхід може слугувати прикладом для інших громад і не тільки на свердловинах, а скрізь, де можна отримати дешевий ресурс.  Вода – це основа. І коли її якість на високому рівні – це здоров`я людей.

Фермерське господарство «Август» - приклад сучасного та соціально відповідального ведення бізнесу. Віталій Август заснував своє сільгосппідприємство в 2007 році на 10 гектарах землі. Нині господарює на 1000 гектарах.

–  Вирощуємо озиму пшеницю, ячмінь, кукурудзу, соняшник та овочі на крапельному зрошенні, у теплицях – овочеву розсаду,  – каже Віталій Анатолійович. – Зазвичай працює від 30 до 40 робітників, під час збору врожаю – близько сотні. Я живу за принципом – на землі, де народився, треба нести місію допомагати людям і залишити по собі добрий слід. Господарство допомагає школам, дитячим садочкам – виділяємо кошти на ремонти та модернізацію, фінансуємо гранти. Переконаний, фермери мають підтримувати свої громади.

Віталію Августу земляки довіряють, його поважають – вдруге обрали його депутатом обласної Ради.

–  Свій бізнес Віталій Август веде на високому сучасному рівні – технологічно правильно. Він – один із тих, хто постійно підтверджує свою професійність як господарник –  створює робочі місця, а споживачам дає якісний смачний і дешевий продукт. Він працює в інтересах людей і як депутат обласної Ради.  

 

 

 

 

 

Повернутись Створено: 28 квітня 2021 року, 19:12 Переглядів: 309

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація