Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Видатних вінничан нагороджено Почесною відзнакою „За заслуги перед Вінниччиною” на урочистій 40-ій позачерговій сесії обласної Ради Роздрукувати

21 серпня під головуванням очільника обласної Ради Сергія Свитка відбулось урочисте пленарне засідання 40-ї позачергової сесії Вінницької обласної Ради 6 скликання, на якому депутатами було ухвалено єдине рішення – “Про нагородження видатних вінничан Почесною відзнакою „За заслуги перед Вінниччиною” за вагомий особистий внесок у розвиток Вінниччини та з нагоди відзначення 24-ї річниці незалежності України.

Участь у пленарному засіданні сесії взяли: голова облдержадміністрації Валерій Коровій, заступник голови обласної Ради Наталія Солейко, заступники голови облдержадміністрації, голови районних рад та голови міст обласного значення, голови  районних державних адміністрацій, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації та відомств, представники громадськості.

Ця сесія обласної Ради була знаковою ще й тому, що на ній були присутні високоповажні гості – Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Генрик Літвін, Генеральний консул Республіки Польща у м. Вінниці Томаш Олейнічак; представники офіційних делегацій із Польщі, Румунії та Молдови. Зокрема, делегацію Сьвєнтокшиського воєводства Республіки Польща представляли: віце-маршалек Ян Мачков’як, віце-воєвода – Павел Ольшак, віце-голова Сейміку – Григор Шагінян; делегацію Республіки Молдова: голова Сорокського району - Михайло Мицу, мер міста Сорока – Віктор Сеу, заступник голови Сорокського району – Володимир Нікуца, секретар районної ради  - Стела Забріан. Румунію ж представляв директор Єврорегіону «Сірет-Прут-Ністру» - Тудор Жижіє.

Засідання сесії було відкрито виконанням Державного Гімну України. На початку засідання голова обласної Ради Сергій Свитко запропонував вшанувати хвилиною мовчання усіх загиблих у зоні АТО українських військовослужбовців і мирних громадян. В ході засідання було оголошено про набуття повноважень депутата обласної Ради Олександра Коваля, який пройшов до обласного органу місцевого самоврядування за виборчим списком політичної партії ВО “Батьківщина”.

Голова обласної Ради Сергій Свитко виступив на засіданні з вітальним словом до присутніх з нагоди Дня незалежності України. 

- Ми проводимо урочисту сесію обласної Ради напередодні найважливішого державного свята – Дня незалежності України. 24 серпня 1991 року на сесії Верховної Ради було ухвалено Акт проголошення незалежності України. 1 грудня цього ж року на Всеукраїнському референдумі український народ підтримав рішення Верховної Ради. Таким чином, ми відзначатимемо 24 річницю української державності. Тоді, на початку 90-х років, ми пишалися тим, що здобули незалежність без жодної краплі крові. Проте, на вівтарі цієї перемоги мільйони жертв українців – найкращих синів і дочок нашого народу, які століттями виборювали українську державу. Сьогодні ми переживаємо один із найтрагічніших періодів в історії України. Саме сьогодні на сході України утверджується українська державність, відбувається боротьба за територіальну цілісність нашої держави. Ми переконані, що обов’язково переможемо у цій кровопролитній боротьбі, бо сьогодні, як ніколи, наш народ є єдиним у своєму бажанні жити у вільній державі. Ми переможемо, бо разом із нами уся прогресивна світова спільнота. Ми обов’язково переможемо у цій боротьбі, тому що з нами правда і з нами Господь Бог, - зазначив Сергій Свитко.

Також очільник обласної Ради підкреслив: “Крім зовнішнього фронту у нас є внутрішній фронт – боротьба з корупцією. На жаль, корупція як іржа роз’їдає довіру громадян до влади, і це є фактор, який також руйнує українську державність. Але ми повинні здолати це негативне явище, побороти корупцію, забезпечити торжество законів і Конституції України, забезпечити права і свободи людини і громадянина. Перед нами стоїть надзвичайно важливе завдання – це здійснення реформ в ім’я людини. Український народ зробив свій вибір у 1991 році, проголосивши незалежну державу. Український народ зробив свій вибір на Майданах країни, під час Революції гідності і заявив про європейську інтеграцію. Український народ має сьогодні політичну волю і рішучість до змін. Я переконаний, що ми збудуємо українську демократичну, правову, соціальну, європейську державу. І хай у цьому нам допоможе Господь Бог. Слава Україні!”.    

З промовами під час засідання виступили і почесні гості: Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Генрик Літвін, Генеральний консул Республіки Польща у м. Вінниці Томаш Олейнічак, віце-маршалек Сьвєнтокшиського воєводства Республіки Польща Ян Мачков’як; мер міста Сорока – Віктор Сеу; директор Єврорегіону «Сірет-Прут-Ністру» -  Тудор Жижіє. Промовці запевнили владу, депутатський корпус обласної Ради і громадськість області у незмінності курсу країн, які вони представляють, в питанні всебічної підтримки українського народу в його боротьбі за незалежність і соборність, власну державність, поглибленні європейської інтеграції, тощо.

Згодом депутати перейшли до розгляду єдиного питання порядку денного сесії “Про нагородження кращих вінничан Почесною відзнакою „За заслуги перед Вінниччиною”. Так, в ході засідання було повідомлено, що  Почесна відзнака „За заслуги перед Вінниччиною” була затверджена рішенням 7 сесії обласної Ради 5 скликання 29 грудня 2006 року, як найвища обласна відзнака за вагомий особистий внесок у розвиток Вінниччини, активну  благодійну, гуманістичну і громадську діяльність. З моменту її заснування цією відзнакою нагороджено 61 особу.

Слід зазначити, що саме з ініціативи голови обласної Ради Сергія Свитка було внесено зміни до регламенту обласної Ради, згідно яких рішення про нагородження Почесною відзнакою „За заслуги перед Вінниччиною” ухвалюється публічно - на пленарному засіданні сесії Вінницької обласної Ради. Попередні ж керівники обласної Ради підписували відповідне розпорядження про нагородження на підставі рішення Комісії з питань нагородження Почесною відзнакою „За заслуги перед Вінниччиною” з подальшим його затвердженням на сесії обласної Ради.

Враховуючи рішення Комісії з питань нагородження Почесною відзнакою „За заслуги перед Вінниччиною”, висновок постійної комісії обласної Ради з питань регламенту, депутатської діяльності і етики, до нагородження було представлено 9 кандидатів, яких було обрано із 26-ти претендентів. Що важливо, 6 із 9-ти кандидатів – це учасники бойових дій у зоні АТО, поранені та військові лікарі. Під час голосування депутати одноголосно підтримали проект рішення про нагородження 9-ти кращих вінничан Почесною відзнакою „За заслуги перед Вінниччиною”.

Зокрема, найвищою відзнакою області нагороджено:

- народну артистку України, провідного майстра сцени Вінницького обласного українського академічного музично-драматичного театру імені М.К.Садовського - Лідію Бєлозьорову;

- директора Військово-медичного департаменту Міністерства оборони України, головного державного санітарного лікаря Міністерства оборони України, учасника АТО, заслуженого лікаря України - Андрія Вербу;

- командира військової частини В2248 Міністерства оборони України (колишній батальйон територіальної оборони зони №9), учасника АТО - Валерія Куценка;

- командира військової частини 3028 Національної гвардії України, учасника АТО - Івана Миропольського;

- начальника Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону Міністерства оборони України, полковника медичної служби, учасника АТО, заслуженого лікаря України - Сергія Петрука;

- письменника, науковця, педагога, громадського діяча - Анатолія Подолинного;

- генерального директора ТОВ „Краснянське СП „Агромаш”, генерального директора СТОВ „Агрофірма „Красне” Тиврівського району, депутата Тиврівської районної ради - Юрія Пономаря;

- завідувача дорожнього відділення Барського коледжу транспорту та будівництва Національного транспортного університету, учасника АТО - Михайла Фрика;

- командира військової частини 3008 Національної гвардії України, учасника АТО – Василя Чумака.

Керівництво області привітало нагороджених і вручило їм Почесні відзнаки „За заслуги перед Вінниччиною”. У свою чергу, нагороджені виступили з промовами, дякуючи за високу оцінку їхньої діяльності на благо українського народу.

Повернутись Створено: 21 серпня 2015 року, 18:12 Переглядів: 1493

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація