9 липня о 10.00 у режимі відеоконференції відбудеться засідання постійної комісії обласної Ради з питань бюджету, фінансів та обласних програм

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

«Школа новостворених ОТГ» запрацювала на Вінниччині Роздрукувати

На Вінниччині почала діяти школа для новостворених об’єднаних територіальних громад. Про це повідомили на офіційному сайті Вінницького Центру розвитку місцевого самоврядування.  У Вінницькій області створено низку нових ОТГ, які тільки розпочинають свою діяльність у статусі  окремих адміністративно-територіальних одиниць, тому було прийнято рішення розпочати діяльність такої школи.  Перед такими громадами  стоять першочергові завдання, які дають поштовх до правильного запуску роботи всіх виконавчих органів. Адже на думку  радників Центру,  від  перших кроків новостворених ОТГ  залежить їхня подальша успішна діяльність.

Фахівці  Вінницького ЦРМС  започаткували цілий блок навчальних заходів на допомогу новоствореним громадам  в рамках «Школи новостворених ОТГ»  та вже  відвідали  окремі з них  із консультаційною  та  інформаційною метою. Серед них – Бабчинецька сільська ОТГ та Томашпільська селищна ОТГ, до яких приєднались нові населені пункти. Жителі цих громад отримали можливість жити в нових умовах, мати нові ресурси та повноваження для управління територією.

Із питаннями щодо організації роботи рад об’єднаних громад після проведення додаткових  виборів, що пройшли 30 червня, під час виїзних зустрічей виступили радники  Центру розвитку місцевого самоврядування  з юридичних питань – Людмила Гурба, з місцевих фінансів – Інна Святна та з муніципальних послуг – Віталій Швець. Експерти прокоментували результати обговорень  та акцентували увагу на першочергових кроках новостворених  ОТГ в умовах децентралізації.

- Саме на етапі організації роботи ради ОТГ,  після проведення  перших виборів,  виникає велика кількість помилок, що  можуть негативно вплинути на подальше функціонування таких рад, – каже радник з юридичних питань Центру Людмила Гурба. – «Запустити» всі механізми, передбачені Законом України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» потрібно саме на першій сесії, адже з цього моменту розпочинаються надважливі процеси – рада ОТГ розпочинає процедуру реорганізації рад та стає правонаступником всього майна, прав та зобов’язань рад, що приєднались.  Особлива увага – вирішення великої кільськості кадрових питань, пов’язаних з припинення повноважень голів та секретарів рад, що приєднались, та пошуком варіантів вирішення питань щодо їхнього подальшого працевлаштування. Важливий акцент під час зустрічей робиться на правовий статус старости. Згідно із Законом України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», на голову ради, що приєднується до ради ОТГ, покладаються обов’язки старости. Його правовий статус, місце у структурі ради ОТГ, порядок завершення його виборних повноважень, оплата праці старости –  це питання, які повинні  вирішуватися першочергово на першій сесії ради ОТГ.

Радник з питань місцевих фінансів  Центру розвитку місцевого самоврядування Інна Святна розповіла, що одним із важливих питань, які потребують термінового вирішення, це питання виконання бюджетів громад, що увійшли до складу об’єднаної територіальної громади, забезпечення оплати праці посадових осіб, на яких покладається виконання обов’язків старост та забезпечення виконання функцій головного розпорядника коштів рад, що приєдналися та функцій фінансового органу. Чинне законодавство, всі ці функції для органів місцевого самоврядування, які ще не утворили фінансовий орган покладає на голову об’єднаної територіальної громади, тому громади мають  вчасно подбати про взаємодію з територіальним підрозділом державної казначейської служби України у процесі оформлення відповідних документів.

Радник із муніципальних послуг  Вінницького Центру розвитку місцевого самоврядування Віталій Швець розповів, що в об’єднаних територіальних громадах, до яких приєдналися  суміжні громади,  перейдуть і повноваження щодо управління закладами загальної середньої освіти, які розташовані на території таких громад.

- Тому важливо вже зараз провести аналіз освітньої мережі та підготувати всі необхідні документи для здійснення прийому-передачі освітніх закладів з власності району вже з  початку року, – наголосив Віталій Швець.

Повернутись Створено: 22 липня 2019 року, 12:35 Переглядів: 398

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація