Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Про позачергову 40 сесію обласної Ради 7 скликання

    УКРАЇНА ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА РАДА РОЗПОРЯДЖЕННЯ 15.10.2019 № 208 Про позачергову 40 сесію обласної Ради 7 скликання Відповідно до статей 46, 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи пропозицію депутатів обласної Ради 7 скликання: 1. Провести пленарне засідання позачергової 40 сесії о ....

  • Голови фракцій прийняли рішення провести позачергову сесію обласної Ради щодо питання «формули Штайнмайера»

    11 жовтня відбулося засідання керівників фракцій Вінницької обласної Ради під головуванням очільника обласної Ради Анатолія Олійника. У роботі взяли участь керівники фракцій обласної Ради Олександр Крученюк (БПП «Солідарність»), Владислав Рой (ВО «Батьківщина»), Тарас Кобець (Радикальна партія Олега Ляшка), Олександр Корній ....

  • Модернізовано систему голосування у сесійній залі обласної Ради

    59 депутатів затвердили зміни та доповнення до рішення 4 сесії обласної Ради 7 скликання від 11 лютого 2016 року № 31 «Про Регламент Вінницької обласної Ради 7 скликання». Згідно із ними у сесійній залі запрацюють сенсорні кнопки для голосування, а паперові матеріали замінятимуть планшети. – Наразі в сесійній залі усі монтажні ....

Штрафи за сміття збільшаться у десятки разів Роздрукувати

В рамках XIV Міжнародного конгресу «Інституційні та технічні аспекти реформування житлово-комунального господарства-2018» та XVI Міжнародної спеціалізованої виставки «КомунТех-2018» пройшло  засідання круглого столу «Сфера управління побутовими відходами – європейський шлях розвитку». Від Вінницької обласної Ради участь у роботі круглого столу взяла депутат обласної Ради, секретар постійної комісії з питань охорони навколишнього природного середовища, екологічної безпеки та раціонального використання надр Людмила Головашич.

На круглому столі діяло дві сесії: «Регіональне планування – основа стратегічних рішень в управлінні відходами» та « Нова державна політика у сфері управління муніципальними відходами». Робота була присвячена питанням практичних аспектів реалізації Національної стратегії управління відходами в Україні, розробки регіональних планів управління відходами та необхідних змін до нормативно-правових актів щодо впровадження сучасних методів та технологій у сфері управління побутовими відходами.

До участі у заході запросили народних депутатів України, експертів Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ, Європейського банку реконструкції та розвитку, проекту DESPRO, представників центральних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, Європейської бізнес асоціації, громадських організацій, керівників державних та комерційних підприємств. Організаторами виступили Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України за підтримки Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO.
– Штрафи за сміття збільшаться у десятки разів, буде створений центральний орган виконавчої влади, що куруватиме питання відходів, закриття полігонів та їх рекультивація – це все, що нас очікує, – повідомила Людмила Головачиш за результатами обговорень під час круглого столу. –
За словами народного депутата України Олени Бабак, саме держава має визначати місця розташування полігонів та сміттєпереробних заводів, це допоможе із узгодження та зніме напругу на місцях.

– Сумнівне таке твердження, – продовжує Людмила Володимирівна, – адже тоді місцеві громади будуть заручниками рішень «згори». На моє пряме запитання: за які кошти, якщо забираєте екоподаток з областей до Державного бюджету у розмірі 50%, Олена Бабак відповіла, що саме знизу має іти ініціатива про припинення такого розподілу. Різні думки були з цього приводу. Скажімо, деякі громади не бажають взагалі впроваджувати екологічні проекти і сотні тисяч, мільйони гривень лежать на рахунках під депозит.
На круглому столі обговорили питання  сортування сміття. Лише 26 країн світу сортують відходи, більшість переробляє змішані. Така стратегія закладена і в товаровиробництві. Україна наразі обирає шлях сортування.
– Попереду ще чимало цікавого, от тільки одне точно зрозуміло, наступного року питання сміттєзбирання (переробки) буде проблемою обласних рад, місцевих об’єднаних територій, - зазначила Людмила Головашич. – Порада: шукайте гроші, вирішуйте, але сміття має бути утилізоване в межах екологічних норм!

За даними Держслужби статистики України лише у 2017 було зібрано близько 11 мільйонів тон сміття. Офіційних сміттєзвалищ на території країни близько 6 тисяч, стихійних – 27 тисяч. Для того, щоб знайти системне рішення та подолати проблему сміття в Україні, профільні міністерства, представники Верховної Ради та експерти в галузі створили Національну стратегію управління відходами до 2030 року.
 

 

Повернутись Створено: 8 листопада 2018 року, 15:05 Переглядів: 527

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація