Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Систему електронного документообігу планують запустити на черговій сесії обласної Ради

    17 січня заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк провів засідання щодо запровадження електронного документообігу для депутатів обласної Ради. Участь в роботі взяли начальник відділу інформаційних технологій виконавчого апарату Олег Лебідь, розробники програмного забезпечення – керівник відділу по роботі з клієнтами дизайн-студії &laqu ....

  • Затвердили Порядок надання допомоги постраждалим під час подій на Майдані

    Депутати затвердили порядок використання коштів обласного бюджету для надання щорічної матеріальної допомоги членам сімей загиблих/постраждалих осіб під час участі у масових акціях громадського протесту у зв’язку з річницею подій на Майдані 18-20 лютого 2014 року. Порядок визначає механізм використання коштів обласного бюджету для надання ....

  • Депутатів у обласній Раді стало менше

    Відсьогодні двоє депутатів обласної Ради достроково складають свої повноваження. Напередодні Володимир Барцьось та Юрій Мазур написали заяви про припинення дії свого представницького мандата. Володимир Васильович Барцьось був обраний 2015 року в багатомандатному виборчому окрузі за виборчим списком Аграрної партії України. Протягом цього часу ві ....

Схвалено Обласну програму національно-патріотичного виховання молоді Роздрукувати

 

В ході чергової 13-ої сесії обласної Ради депутати проголосували за підтримку проекту рішення про «Обласну цільову соціальну програму національно-патріотичного виховання молоді на 2017 – 2020 роки».

Метою Програми є створення та розвиток комплексної системи національно-патріотичного виховання на основі формування й утвердження принципів любові й гордості за власну державу, її історію, мову, культуру, науку, спорт, національних і загальнолюдських цінностей, усвідомлення громадянського обов’язку, спрямованого на розвиток успішної країни та забезпечення власного благополуччя в ній; формування свідомого громадянина-патріота своєї держави, представника української національної еліти через набуття молодим поколінням національної свідомості, активної громадянської позиції, високих моральних якостей та духовних цінностей.

Проблема, на розв’язання якої спрямована программа – це недостатність уваги до національно-патріотичного виховання молоді впродовж усіх років незалежності України.Так, за даними дослідження «Молодь України – 2015», проведеного на замовлення Міністерства молоді та спорту України, лише 26% респондентів готові захищати свою країну із зброєю в руках у разі, якщо їх мобілізують, або виникне нагальна необхідність (серед чоловіків таких 34%, серед жінок 17%). Лише 44% опитаних представників української молоді хочуть жити в Україні і не планують емігрувати. Серед тих представників молоді України, хто хоче емігрувати, 56% пояснюють це тим, що в Україні немає реальної демократії й законності.

Процес трансформаційних змін, який відбувається у сфері національно-патріотичного виховання молоді, потребує вирішення низки проблем, а саме: відсутність ефективного механізму реалізації державної політики у сфері національно-патріотичного виховання, складовими якого є громадянсько-патріотичне, військово-патріотичне та духовно-моральне виховання; наявність істотних відмінностей у системах цінностей, світоглядних орієнтирах груп суспільства, окремих громадян, внаслідок чого продукуються протилежні погляди на минуле і майбутнє нації; наявність імперсько-тоталітарних рудиментів у суспільній свідомості, розбіжності уявлень про історичне минуле, викликаних століттями бездержавності, тоталітарною добою, голодоморами та політичними репресіями української духовно-культурної спадщини та історичної пам'яті; відсутність єдиної інформаційно-просвітницької політики щодо питань організації та висвітлення заходів із національно-патріотичного виховання; недостатній рівень обміну досвідом, успішними практиками в сфері формування громадянськості з країнами євроатлантичного простору; низький рівень матеріально-технічного забезпечення та розвитку інфраструктури у сфері національно-патріотичного виховання.

Отже, наявність зазначених проблем зумовлює необхідність здійснення системних та узгоджених дій органів державної влади, органів місцевого самоврядування та інститутів громадянського суспільства щодо реалізації єдиної політики у сфері громадянсько-патріотичного, військово-патріотичного та духовно-морального виховання у Вінницькій області.

 

Повернутись Створено: 20 грудня 2016 року, 15:24 Переглядів: 2470

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація