Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Схвалено Обласну програму національно-патріотичного виховання молоді Роздрукувати

 

В ході чергової 13-ої сесії обласної Ради депутати проголосували за підтримку проекту рішення про «Обласну цільову соціальну програму національно-патріотичного виховання молоді на 2017 – 2020 роки».

Метою Програми є створення та розвиток комплексної системи національно-патріотичного виховання на основі формування й утвердження принципів любові й гордості за власну державу, її історію, мову, культуру, науку, спорт, національних і загальнолюдських цінностей, усвідомлення громадянського обов’язку, спрямованого на розвиток успішної країни та забезпечення власного благополуччя в ній; формування свідомого громадянина-патріота своєї держави, представника української національної еліти через набуття молодим поколінням національної свідомості, активної громадянської позиції, високих моральних якостей та духовних цінностей.

Проблема, на розв’язання якої спрямована программа – це недостатність уваги до національно-патріотичного виховання молоді впродовж усіх років незалежності України.Так, за даними дослідження «Молодь України – 2015», проведеного на замовлення Міністерства молоді та спорту України, лише 26% респондентів готові захищати свою країну із зброєю в руках у разі, якщо їх мобілізують, або виникне нагальна необхідність (серед чоловіків таких 34%, серед жінок 17%). Лише 44% опитаних представників української молоді хочуть жити в Україні і не планують емігрувати. Серед тих представників молоді України, хто хоче емігрувати, 56% пояснюють це тим, що в Україні немає реальної демократії й законності.

Процес трансформаційних змін, який відбувається у сфері національно-патріотичного виховання молоді, потребує вирішення низки проблем, а саме: відсутність ефективного механізму реалізації державної політики у сфері національно-патріотичного виховання, складовими якого є громадянсько-патріотичне, військово-патріотичне та духовно-моральне виховання; наявність істотних відмінностей у системах цінностей, світоглядних орієнтирах груп суспільства, окремих громадян, внаслідок чого продукуються протилежні погляди на минуле і майбутнє нації; наявність імперсько-тоталітарних рудиментів у суспільній свідомості, розбіжності уявлень про історичне минуле, викликаних століттями бездержавності, тоталітарною добою, голодоморами та політичними репресіями української духовно-культурної спадщини та історичної пам'яті; відсутність єдиної інформаційно-просвітницької політики щодо питань організації та висвітлення заходів із національно-патріотичного виховання; недостатній рівень обміну досвідом, успішними практиками в сфері формування громадянськості з країнами євроатлантичного простору; низький рівень матеріально-технічного забезпечення та розвитку інфраструктури у сфері національно-патріотичного виховання.

Отже, наявність зазначених проблем зумовлює необхідність здійснення системних та узгоджених дій органів державної влади, органів місцевого самоврядування та інститутів громадянського суспільства щодо реалізації єдиної політики у сфері громадянсько-патріотичного, військово-патріотичного та духовно-морального виховання у Вінницькій області.

 

Повернутись Створено: 20 грудня 2016 року, 15:24 Переглядів: 2423

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація