Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Схвалено звернення щодо внесення на розгляд парламенту питання про реформування регіонального телебачення та радіомовлення Роздрукувати

Депутати 49 голосами підтримали проект рішення «Про депутатське звернення депутата Вінницької обласної Ради 7 скликання Дмитренко Ж.В. до Голови Верховної Ради України Парубія A.B. щодо реформування радіо та телебачення на Вінниччині», ініційований депутатом Жанною Дмитренко.

У зазначеному зверненні йдеться про те, що реформування радіо і телебачення на Вінниччині, згідно із Законом України «Про роздержавлення засобів масової інформації», стало одним із найрезонансніших в нашу інформаційну добу. Реформатори, не врахувавши специфіки і культурних традицій регіону, багаторічних здобутків в контексті просвітницької роботи, а також задоволення культурних потреб населення, по-живому «порізали» і контент, і колективи. Цей процес, окрім всього іншого, показав справжній стан свободи слова в країні і повну безправність наших журналістів, якщо вони побоялись відстояти позиції і якось захистити себе та своє робоче місце. Очевидно, тому, що усе суспільне часто робиться без участі суспільства. Чому ми не маємо права впливати на той процес? Чому його узурпують люди, яким байдуже до української культури, та які разом з тим вважають себе істиною в останній інстанції? Але йдеться не лише про нашу область. Як нині здійснювати державну інформаційну політику, особливо в час запеклої інформаційної війни фактично без обласних телерадіокомпаній? Ворог стільки коштів вкладає в інформаційну війну, яка впливає на свідомість, самоідентифікацію, світогляд. Мабуть, розумно було б, якщо вже все оптимізовувати, зменшувати, поліпшувати, – попередньо вивчити запити населення, а не діяти з однією метою – зекономити кошти. Звісно, життя потребує якісного продукту, і не так життя, як якісь міфічні європейські вимоги, що ми маємо їм неухильно слідувати. Але якщо це так, то ми є лише об’єктом у стосунках з Євросоюзом. Тобто, після Революції Гідності, ми стали ще «меншими», і почуття меншовартості знов прищеплюють нам вже в нових умовах. Тим часом, телебачення і радіо – це новини, це інформація про те, що відбувається в області, це культурна потреба і відчуття причетності до творення буття. Хіба ці чинники не є важливими у час суцільних стресів, пов’язаних з безробіттям, непомірними тарифами, хворобами, втратами, з усім негативом, який впав на наші голови?

Невже Вінницьке радіо не було взірцем суспільного, якщо більшість передач велось в прямому ефірі, якщо люди мали можливість додзвонитись, поставити запитання, висловити думку.

Не позаздриш і тим журналістам, які залишились, вони будуть працювати в неймовірно важких умовах при великих навантаженнях. З кількохсот людей залишилось сімдесят. Їхнім товаришам не пощастило ще більше – вони втратили роботу. Маємо зробити все, щоб не втратити наші культурні набутки, щоб не знищити остаточно радіо і телебачення, в угоду високопоставленим реформаторам.

Вважаємо, що це питання потребує вивчення, громадського обговорення і конструктивного підходу.

Врешті-решт, громадськість Вінниччини в добу процесу децентралізації має право вирішувати, що їй обирати із запропонованого теле- чи радіопродукту, якщо вже задекларували самостійність громад. Враховуючи вищезазначене, прошу Вас внести на розгляд парламенту питання про перспективи такого реформування регіонального телерадіомовлення, зупинити процес нищення регіональних телерадіокомпаній і враховувати думку місцевих громад щодо шляхів їхньої розбудови.

Повернутись Створено: 19 липня 2018 року, 14:09 Переглядів: 380

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація