Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Про позачергову 40 сесію обласної Ради 7 скликання

    УКРАЇНА ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА РАДА РОЗПОРЯДЖЕННЯ 15.10.2019 № 208 Про позачергову 40 сесію обласної Ради 7 скликання Відповідно до статей 46, 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи пропозицію депутатів обласної Ради 7 скликання: 1. Провести пленарне засідання позачергової 40 сесії о ....

  • Голови фракцій прийняли рішення провести позачергову сесію обласної Ради щодо питання «формули Штайнмайера»

    11 жовтня відбулося засідання керівників фракцій Вінницької обласної Ради під головуванням очільника обласної Ради Анатолія Олійника. У роботі взяли участь керівники фракцій обласної Ради Олександр Крученюк (БПП «Солідарність»), Владислав Рой (ВО «Батьківщина»), Тарас Кобець (Радикальна партія Олега Ляшка), Олександр Корній ....

  • Модернізовано систему голосування у сесійній залі обласної Ради

    59 депутатів затвердили зміни та доповнення до рішення 4 сесії обласної Ради 7 скликання від 11 лютого 2016 року № 31 «Про Регламент Вінницької обласної Ради 7 скликання». Згідно із ними у сесійній залі запрацюють сенсорні кнопки для голосування, а паперові матеріали замінятимуть планшети. – Наразі в сесійній залі усі монтажні ....

Швеція запропонувала Вінниччині свої послуги в сфері енергоефективності Роздрукувати

11 листопада у Вінниці відбувся ІІІ-й шведсько-український форум з енергоефективності та чистих технологій. Шведські компанії представили інноваційні рішення у сферах енергоефективності, водоочищення та водовідведення, управління муніципальними відходами й охорони довкілля для українського ринку. У відкритті форуму взяли участь посол Швеції в Україні Мартін Хагстрьом, депутати обласної ради Андрій Ковальов та Володимир Крисько, Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

Мартін Хагстрьом у вітальному слові зазначив, що на відміну від України, де переробляється лише 0,7% сміття, у Швеції актуальне питання з імпортом відходів, так як вони переробляють сміття в енергію.

- Ми спалюємо відходи для виробництва електроенергії, - зазначив посол. - Нам не вистачає відходів у Швеції для сміттєспалювальних заводів. Це одна із сфер, яка може бути дуже цікава для обговорення. В мене відчуття, що у вас дуже великий інтерес і потреба в цих технологіях.

На форумі обговорювали фінансові інструменти для впровадження проектів з енергоефективності, урядові реформи у секторі комунального господарства. Тривали дискусії на теми водопостачання і водовідведення, енергоефективності й теплопостачання, поводження з твердими побутовими відходами і відновлювальної енергетики в Україні.

Голова постійної комісії обласної Ради з питань охорони навколишнього природного середовища, екологічної безпеки та раціонального використання надр Володимир Крисько   зазначив, що  сьогодні в галузі енергоефективності в державі процвітає велика монополія.

- Деякі організації диктують нам умови оплати за енергоносії, за газопостачання, водопостачання, - сказав Володимир Григорович. -  Швеція продемонструвала всьому світу, як вона може працювати енергетично незалежно. Я вдячний за їхній приклад, як бути незалежною в галузі енергоефективності. Вони показали, що можна зробити все, аби люди почували себе більш захищено і це дає їм впевненість у завтрашньому дні. Швеція запропонувала Вінниччині свої послуги в сфері енергоефективності. Також пропонує працювати у грантових проектах будь-якої територіальної громади, яка має відповідні кошти та бажання працювати в цьому напрямі. На жаль, на сьогоднішньому форумі я не побачив представників вінницьких територіальних громад, для них такий досвід був теж досить корисним. Адже в умовах децентралізації об’єднанні громади матимуть досить ресурсів, аби впроваджувати таку практику на місцях. Це б дало їм певну незалежність від монополістів у сфері енергетики.

Андрій Ковальов розповів, що проведення таких форумів дає змогу розширити коло своєї діяльності на місцях.

- Отримали багато корисної інформації стосовно будівництва сміттєпереробного заводу, контейнерів для роздільного збору сміття у навчальних закладах, - зазначив Андрій Євгенійович. - Представники фонду Європейського банку реконструкції та розвитку запропонували багато програм щодо енергозбереження в напрямі співпраці з ОСББ.

Андрій Ковальов зазначив, що запропоновані проекти на форумі мають шанси для реалізації на Вінниччині, потрібно лише бажання та спільна праця.  

Фото       з сайту http://vezha.vn.ua та http://www.vinnitsa.info

Повернутись Створено: 11 листопада 2016 року, 17:35 Переглядів: 694

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація