Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Швейцарці розглядають Вінниччину як пілотний регіон для розвитку е-врядування Роздрукувати

Вінниця – перше місто в Україні, яке 6 років тому впровадило систему е-врядування (електронного місцевого самоврядування). Згодом вона була поширена в райони і міста обласного значення Вінницької області. На сьогодні проблематичною, а точніше – високовартісною, залишається організація е-врядування в кожній територіальній громаді. З-поміж причин: недостатня якість інтернет-послуг та їхня ціна у глибинці.

Швейцарське бюро співробітництва при посольстві Швейцарії в Україні виступило з ініціативою фінансування розвитку е-врядування в Україні. Нині триває розробка дизайну нового проекту в зазначеній сфері загальною вартістю 4 мільйони швейцарських франків.

Заплановано, що проект реалізовуватимуть протягом 4-х років у двох чи трьох областях України. Зараз експерти подорожують країною і зустрічаються з представниками місцевої та обласної влади, визначаючи рівень технічної та кваліфікаційної готовності регіонів до участі у розробці платформ, які забезпечать взаємодію між різними рівнями місцевої влади та більш тісну співпрацю між ними.

9 грудня швейцарці зустрілися з головою Вінницької обласної ради Сергієм Татусяком та IT-спеціалістами облради, облдержадміністрації, а також фахівцями підприємств-інтернет-провайдерів міста.

Сергій Татусяк зауважив, що для регіону з найбільшої кількістю адміністративно-територіальних одиниць пропозиція дуже актуальна. Протягом останніх двох років Вінниччина шукає партнерів для реалізації проектів з оптимізації е-врядування в органах виконавчої влади:

– Для нас важливе питання вільної комунікації громади із органами виконавчої влади. Саме тому ми реалізовуємо в області створення мережі центрів адміністративних послуг. Населення області складає 1 млн. 640 тисяч, а це – 661 село та 735 бюджетів. Це дуже розпорошена система, яка вимагає системного управлінського підходу та чіткої взаємодії, – аргументував С.Татусяк.

За словами голови постійної комісії облради з питань соціально-економічного розвитку, бюджету і фінансів Наталії Рекути, для області важливим є розвиток ланцюга взаємодії «обласна Рада – райради – управління та департаменти облдержадміністрації».

– Вінницькою облрадою 2 роки тому подавався широкий проект розвитку системи е-врядування на Всеукраїнський конкурс проектів до Державного Фонду сприяння розвитку місцевого самоврядування. Ми його виграли, але у звуженому варіанті. Реалізація першого варіанту потребувала залучення 1,5 млн. грн, в той час як Фонд виділив 500 тисяч. До того ж отримали ми їх тільки-но минулого місяця. Співфінансування з обласного бюджету становить 337 тисяч гривень, 162 тисячі залучили з районних бюджетів. Наш проект вдалий, але він не вирішує усіх питань. А ширші програми розвитку потребують більших коштів, – резюмувала Н.Рекута.

Заступник директора Вінницької філії ВАТ «Укртелеком» з питань маркетингу та продажу послуг С.Крученюк зауважив, що область готова для реалізації проектів у сфері е-врядування, адже доступ до всесвітньої мережі існує у всіх райцентрах та великих селах.

– У наступному році плануємо покрити мережею населені пункти чисельністю від 2 тисяч домогосподарств, – запевнив С.Крученюк.

За підсумками зустрічі Йорданка Томкова, старший експерт з врядування, поділилася враженнями від презентації регіону:

– Ми побачили чимало цікавих і творчих ідей в Україні і на Вінниччині зокрема. Ми не налаштовані дублювати чужі проекти, які реалізуються іншими донорами. Наша мета – зробити потужнішим та удосконалити підходи, які вже існують. Пріоритетним для нас є стратегічне інвестування і тривала співпраця. Ознайомчі зустрічі в регіонах триватимуть до лютого включно. Протягом березня-квітня зібрану інформацію аналізуватимуть, і вже на початку травня повідомимо результати, – підсумувала швейцарський експерт.

Тоді ж стане відомо, яким чином між пілотними регіонами розподілятимуть кошти: порівну – задля реалізації програм за єдиним зразком, або з різним пропорціями фінансування, враховуючи специфіку кожної області.

На сьогодні Вінниччина бере участь у 45 різногалузевих проектах, які сприятимуть залученню близько 26 мільйонів гривень. Проектів у сфері е-врядування – немає, тому область має шанси на успішне партнерство зі швейцарським донором.

 

Повернутись Створено: 9 грудня 2013 року, 19:25 Переглядів: 1387

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація