Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Сільські голови з Вінниччини переймали досвід децентралізації у Новоушицької громади Хмельницької області Роздрукувати

Враховуючи той факт, що наша держава стала на шлях децентралізації та об’єднання територіальних громад, за ініціативи депутата Вінницької обласної Ради Лариси Білозір та на запрошення голови Новоушицької об’єднаної територіальної громади Хмельницької області Олега Московчука, сільські голови Тростянецького, Бершадського, Гайсинського та Теплицького районів Вінницької області відвідали селище Нова Ушиця. Метою поїздки було переймання досвіду з організації процесу об’єднання територіальних громад. Саме ця територіальна громада отримала другу за розміром в Україні субвенцію на об’єднання громади та на її розвиток і вона склала 22 млн грн.

Так, з 22 сільських рад Новоушицького району, до яких входило по кілька сіл, об’єднались 18, і разом об’єднана територіальна громада склала 53 села. Таким чином, вдалося значно зекономити бюджет громади. А саме - на 1,5 млн грн в рік, оскільки сьогодні усю громаду обслуговує сього 15 осіб.  

Тож, враховуючи такий позитивний досвід, вінничан ознайомили з першими досягненнями в роботі з формування та розподілу бюджету територіальної громади, податкових надходжень, сплати податку із заробітної платні, акцизних зборів.

         Особливо цікавою для делегації була робота старост. Цікавило, які обов’язки на них покладено, яким чином вони вирішують проблемні питання жителів, чи стали послуги для громадян доступнішими та якіснішими і що стало основним завданням об’єднання територіальних громад.

         Депутат Лариса Білозір висловила вдячність голові Новоушицької громади Олегу Московчуку за щирий прийом, а також подякувала усім працівникам Новоушицької ради за цікаві, пізнавальні розповіді та конструктивні пояснення.

         - Новоушицька об’єднана територіальна громада стала яскравим прикладом того, що потрібно не боятися змін, а ставати на шлях розвитку, - відзначила Лариса Білозір. - Цей регіон не має тих можливостей, як Вінниччина і він потенційно слабший, однак це не стало перепоною для змін та удосконалення. Вони є одними з перших, хто об’єднав територіальні громади, і не жалкують про це. Адже після об’єднання громада отримала 60% надходжень від податку на заробітну платню та 22 млн грн. на розвиток своєї інфраструктури.

         Лариса Білозір додала, що об’єднання має відбуватися  навколо точок економічної активності, якими є міста районного значення, селища та потужні села, які можуть і мають стати центрами зростання для сільських територій.

         - Саме тому сьогодні розвиток сільських територій потрібно розглядати через призму людини, - наголосила Лариса Миколаївна. - Головною умовою збереження та розвитку сільських територій має стати формування зайнятості сільського населення.

         Довідка. ЄС почав розвивати політику регіонального розвитку в 1973 році і досі цим займаємося, а Польща - з 1991 року. Україна стала на цей шлях з 2014 року, хоча більшість розробок були підготовлені ще в 2008 році. У 2015 році було повністю сформовано законодавство в сфері регіонального розвитку, яке відповідає кращій європейській практиці. Окрім державного фінансування протягом 2016-20 років Україна отримає значні фінанси – близько 167 млн євро у вигляді матеріально-технічної допомоги від різних проектів ЄС на розвиток децентралізації в нашій країні. Ці кошти для громад, що прагнуть змін та розвитку, мають стати хорошим поштовхом для об’єднання. 

 

Повернутись Створено: 16 травня 2016 року, 12:04 Переглядів: 1142

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація