24 жовтня о 10.00 у приміщенні обласної Ради (каб. 209) відбудеться засідання постійної комісії з питань бюджету, фінансів та обласних програм

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Сільським школам Володимир Зарічанський подарував нові шкільні дошки Роздрукувати

Днями депутат обласної Ради, приватний підприємець, меценат Володимир Зарічанський відвідав загальноосвітні навчальні заклади І-ІІ ступенів с. Кидрасівки та с. Голдашівки Бершадського району та подарував нові шкільні дошки.

Володимир Зарічанський давно допомагає сільським навчальним закладам свого округу, робить це з власної ініціативи та за власний кошт. Володимир Анатолійович постійно переймається проблемами та потребами сільських шкіл та дитячих садочків.

– Це ті роботи, які потребують значних фінансових вкладень, але, на жаль, з року в рік навчальні заклади все менше отримують допомоги від держави, – зазначає депутат обласної Ради.

Перед початком нового навчального року стояло питання реорганізації Кидрасівської ЗОШ І-ІІ ступенів у школу І ступеня.  Тоді громадськість рішуче стала на захист сільської школи та відстояла своє. Нагадаємо, що 1 вересня Володимир Зарічанський відвідав навчальний заклад та подарував першокласникам телевізор, використання якого передбачає програма Нової української школи.

– Під час попереднього візиту звернув увагу на матеріально-технічну базу Кидрасівської школи, зокрема, побачив, що на дошці неможливо було писати ні учням, ні вчителям, –  розповідає Володимир Анатолійович.

Ще одна подія, про яку розповіли батьки школярів депутату, стурбувала всіх. Саме того ранку, коли депутат привіз у школу дошки, школярів возили у сусіднє село Лісниче на дитячу передноворічну  виставу. Дорога була важка: сніг, ожеледиця, а шлях автобуса з дітьми пролягав через крутий підйом, між ставком та урвищем по обидва боки. Їхало 16 дітей, директор школи, медсестра, представник районного відділу освіти. На щастя, досвідчений водій, побачивши, що під гору транспорт не виїде, вчасно зупинився. На гору автобус витягнули трактором, який довелося викликати, а додому після вистави дітей забрали батьки, які були надзвичайно схвильовані. Вони розповідають, що у село (через його розташування у такій низині) у зимові місяці не ходять жодні рейсові автобуси по 2-3 місяці. І ця ситуація стала черговим аргументом, що такі школи реорганізовувати не можна, адже гарантувати безпечний підвезення школярів не зможе ніхто.

– Я твердо переконаний, що закривати школи у селах – це злочин проти громади, – стверджує Володимир Зарічанський. – На сільські школи майже не виділяються кошти. Спершу їх залишили напризволяще, а тепер намагаються ліквідувати. Насамперед, школа – це серце села, місце, де плекається сільська молодь, формується майбутнє громади. Проблему підвезення школярів яскраво ілюструє негативна пригода, яка сталася у цей день. Всі знають, в якому стані наші дороги, але закривають на це очі. При цьому я часто відвідую навчальні заклади в глибинці, бачу, як мало їм уваги приділяє держава, але як при цьому відчайдушно та щиро стараються педагогічний колектив, техперсонал, учні, їхні батьки. Кидрасівська сільська громада продемонструвала, як спільно можна вирішити проблему. Також я захоплююсь шкільною родиною Голдашівської ЗОШ – їм теж дуже складно, але головне, що громада не опускає рук, спільно намагаються вирішувати проблеми школи. У цих стареньких приміщеннях завжди чисто, охайно, затишно. Для мене – задоволення допомагати дітям. Але необхідно, щоб насамперед держава турбувалася про села, щоб небайдужими до цих проблем були депутати всіх рівнів. І наголошую: потрібно спільно вирішувати ці проблеми, а не усувати їх шляхом ліквідації шкіл.

Повернутись Створено: 18 грудня 2018 року, 11:17 Переглядів: 1149

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація