Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Сільським школам Володимир Зарічанський подарував нові шкільні дошки Роздрукувати

Днями депутат обласної Ради, приватний підприємець, меценат Володимир Зарічанський відвідав загальноосвітні навчальні заклади І-ІІ ступенів с. Кидрасівки та с. Голдашівки Бершадського району та подарував нові шкільні дошки.

Володимир Зарічанський давно допомагає сільським навчальним закладам свого округу, робить це з власної ініціативи та за власний кошт. Володимир Анатолійович постійно переймається проблемами та потребами сільських шкіл та дитячих садочків.

– Це ті роботи, які потребують значних фінансових вкладень, але, на жаль, з року в рік навчальні заклади все менше отримують допомоги від держави, – зазначає депутат обласної Ради.

Перед початком нового навчального року стояло питання реорганізації Кидрасівської ЗОШ І-ІІ ступенів у школу І ступеня.  Тоді громадськість рішуче стала на захист сільської школи та відстояла своє. Нагадаємо, що 1 вересня Володимир Зарічанський відвідав навчальний заклад та подарував першокласникам телевізор, використання якого передбачає програма Нової української школи.

– Під час попереднього візиту звернув увагу на матеріально-технічну базу Кидрасівської школи, зокрема, побачив, що на дошці неможливо було писати ні учням, ні вчителям, –  розповідає Володимир Анатолійович.

Ще одна подія, про яку розповіли батьки школярів депутату, стурбувала всіх. Саме того ранку, коли депутат привіз у школу дошки, школярів возили у сусіднє село Лісниче на дитячу передноворічну  виставу. Дорога була важка: сніг, ожеледиця, а шлях автобуса з дітьми пролягав через крутий підйом, між ставком та урвищем по обидва боки. Їхало 16 дітей, директор школи, медсестра, представник районного відділу освіти. На щастя, досвідчений водій, побачивши, що під гору транспорт не виїде, вчасно зупинився. На гору автобус витягнули трактором, який довелося викликати, а додому після вистави дітей забрали батьки, які були надзвичайно схвильовані. Вони розповідають, що у село (через його розташування у такій низині) у зимові місяці не ходять жодні рейсові автобуси по 2-3 місяці. І ця ситуація стала черговим аргументом, що такі школи реорганізовувати не можна, адже гарантувати безпечний підвезення школярів не зможе ніхто.

– Я твердо переконаний, що закривати школи у селах – це злочин проти громади, – стверджує Володимир Зарічанський. – На сільські школи майже не виділяються кошти. Спершу їх залишили напризволяще, а тепер намагаються ліквідувати. Насамперед, школа – це серце села, місце, де плекається сільська молодь, формується майбутнє громади. Проблему підвезення школярів яскраво ілюструє негативна пригода, яка сталася у цей день. Всі знають, в якому стані наші дороги, але закривають на це очі. При цьому я часто відвідую навчальні заклади в глибинці, бачу, як мало їм уваги приділяє держава, але як при цьому відчайдушно та щиро стараються педагогічний колектив, техперсонал, учні, їхні батьки. Кидрасівська сільська громада продемонструвала, як спільно можна вирішити проблему. Також я захоплююсь шкільною родиною Голдашівської ЗОШ – їм теж дуже складно, але головне, що громада не опускає рук, спільно намагаються вирішувати проблеми школи. У цих стареньких приміщеннях завжди чисто, охайно, затишно. Для мене – задоволення допомагати дітям. Але необхідно, щоб насамперед держава турбувалася про села, щоб небайдужими до цих проблем були депутати всіх рівнів. І наголошую: потрібно спільно вирішувати ці проблеми, а не усувати їх шляхом ліквідації шкіл.

Повернутись Створено: 18 грудня 2018 року, 11:17 Переглядів: 436

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація