Символіка Роздрукувати

Фото без опису

ЗОБРАЖЕННЯ, ОПИС, СИМВОЛІКА ТА

ПОЛОЖЕННЯ ПРО ГЕРБ ОБЛАСТІ

I.  Опис герба області

Герб області має форму чотиридольного щита. У першій та четвертій чверті щита - золоте сонце у синьому полі, у другій та третій чверті - срібний хрест у червоному полі, у центрі хреста -синій щиток зі срібним півмісяцем, з рогами, оберненими вправо.

II. Символіка герба області

Золоте сонце - старовинна емблема Подільської землі, відома з поч. XV ст. - символізує добробут, розквіт, щедрість та багатство краю, належність регіону до історичного Поділля, з якого за середньовічної доби, в осібний регіон виділилася Брацлавщина (Східне Поділля).

Срібний хрест, у центрі якого синій щиток зі срібним півмісяцем - історичний герб Брацлавщини (Східного Поділля), символ її утвердження як самостійної історичної області, що засвідчує наступність та неперервність власної регіональної традиції, спадкоємцем якої є Вінницька область, нагадує про спільну історичну долю Брацлавщини та Волині у складі Великого князівства Литовського.

Обидві емблеми - у поєднанні символізують географічну, історичну, культурну та духовну спорідненість земель Поділля та Брацлавщини (Східного Поділля), що складають основу території Вінницької області, відображають особливість історичного становлення регіону; ПОДІЛЬСЬКА ЗЕМЛЯ - БРАЦЛАВЩИНА (воєводство, намісництво, земля) - ПОДІЛЬСЬКА ГУБЕРНІЯ -ВІННИЦЬКА ОБЛАСТЬ.

Ш. Положення про герб області

Дане Положення у відповідності до історичної традиції та сучасної міжнародної практики визначає правовий статус обласного герба, регламентує порядок його використання, відтворення та тиражування.

  1. Герб області є регіональним символом, який наслідує історичну традицію побутування земельної символіки, офіційним атрибутом органів місцевого самоврядування.
  2. Еталон герба в авторському виконанні та супровідні документи (Положення,  Опис)  зберігаються  у  сесійній  залі  обласної  ради, дублікат - в обласному краєзнавчому музеї і має вільний доступ для ознайомлення мешканців та гостей області.
  3. Репродукування та тиражування герба області здійснюється:

•у вигляді кольорового, чорно-білого, об'ємного чи графічного зображення;

  • довільною технікою виконання та з різноманітних матеріалів;
  • довільних (з дотриманням пропорцій) розмірів;

При репродукуванні та тиражуванні герба області має бути збережена кольорова та графічна тотожність еталону та його опису, затвердженого сесією обласної ради.

4. Зображення герба відтворюється:

  • на фасаді будинку обласної ради;
  • у сесійній залі обласної ради та приміщенні органу виконавчої влади;

•     бланках,  штампах  та печатці  (для  особливих  церемоній) представницьких та виконавчих органів;

•    офіційних виданнях обласної ради та органу виконавчої влади;

•  центральних магістралях при в'їзді на територію області.

5.   Зображення герба використовується:

•    як елемент святкового оформлення обласного та районних центрів під час урочистих церемоній та обласних свят (фестивалі, виставки, т. інш.);

•  на почесних грамотах,    вітальних листах, пам'ятних адресах, важливих    історичних    документах    (угодах    про    дружбу    та співробітництво  і   т.   інш.),  дипломах  творчих  премій,   відзнаках престижу у сфері політики, бізнесу, культури та спорту тощо.

6. Всі підприємства, установи, організації та фізичні особи можуть використовувати  тільки  затверджене  зображення  герба  (згідно  з еталоном),   а   з   комерційною   метою   (реклама   товару,   фірми, виготовлення сувенірної продукції) - з дозволу обласної ради, на підставі угоди з нею та відповідно до Положення "Про Гербовий збір за право використання символіки області", яке затверджує голова обласної ради .

При цьому у ньому має бути зазначено, що згадані суб'єкти господарської діяльності зобов'язані до сплати Гербового збору, який складає 0,1% вартості продукції.

Кошти від Гербового збору надходять до обласного бюджету і можуть бути використані лише на культурно-освітні цілі (реставрація пам'яток історії, краєзнавчі видання) .

Дозвіл на користування зображенням обласного герба передбачає моральну відповідальність користувача за якість товару, на якому він зображений. У разі втрати популярності товару через погіршення якості, власник знаку (облрада) має право розірвати угоду з фірмою-виробником.

Дія даного пункту Положення не поширюється на культурно-освітні та навчальні заклади, Збройні Сили, юридичні та фізичні особи, що використовують зображення герба області з метою національно-патріотичного, гуманістичного виховання молоді та формування національної самосвідомості громадян України.

7. Виключне право на використання герба належить обласній раді. Відповідальність  за  дотримання   вимог  щодо  його  використання покладається на голову обласної ради.

8.    Не   дозволяється   без   спеціальної   згоди   обласної   ради використання герба у випадках, не передбачених цим Положенням;

9. У випадку наруги над гербом області, на фізичну чи юридичну особу, яка вчинила такі дії накладається адміністративне стягнення (штраф), чи покарання у визначеному законами України порядку.

 

Фото без опису

ЗОБРАЖЕННЯ, ОПИС, СИМВОЛІКА

ТА ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРАПОР ОБЛАСТІ

І. Опис прапора області

Прапор області являє собою прямокутне полотнище синього кольору із співвідношенням сторін 2:3 (розмір полотнища згідно з еталоном ).

У центрі прапора відтворено емблеми Поділля - золоте сонце та Брацлавщини (Східного Поділля) - срібний хрест із синім щитком, на якому срібний півмісяць.

У верхній та нижній частинах на відстані 1/10 від краю полотнища та шириною 1/10 горизонтально розміщено дві смуги червоного кольору.

Держак прапора ( довжина - 2,5 м, діаметр - 5 см ) - пофарбоване у жовтий колір. Верхівка держака прапора увінчана металевою маківницею, кулястим наконечником жовтого кольору, що кріпиться (навінчується ) на базу того ж кольору.

П. Символіка прапора області

Загальні положення:

- пропорції прапора області узгоджені з розмірами Державного прапора України;

- загальна композиція прапора області гармонує з геральдичним рішенням побудови герба області;

- прапор області створений з урахуванням (на основі) історичної традиції, властивої регіональному прапорництву, визначальними рисами якої є:

відтворення на прапорі земельних емблем;

зв'язок кольорової гами прапора з гербовими барвами;

Червона смуга символізує прапор Брацлавського воєводства. Синя смуга відтворює колір прапора Подільської землі, відомий з початку ХУ ст.

Поєднання двох рівновеликих смуг червоного та синього кольору свідчить про історичну єдність земель Поділля та Брацлавщини (Східного Поділля), а їх повторення гармонує з геральдичним рішенням побудови герба області. Окрім того, дві геральдичні смуги синього кольору, що розташовані з країв полотнища, символізують найбільш повноводні ріки регіону: Дністер та Південний Буг, басейни яких охоплюють більшу територію області, та які певною мірою слугують їх географічними межами (кордонами).

Символіка кольорів:

Золото - ознака багатства, добробуту, сили, верховенства.

Срібло - чистоту, непорочність.

Синій колір - символізує вірність, чесність, шляхетність, лицарські чесноти, бездоганність.

Червоний колір - великодушність, мужність, відвагу, сміливість.

 

Ш. Положення про прапор області

Дане Положення відповідно до історичної традиції та сучасної міжнародної практики визначає правовий статус прапора області, регламентує порядок його використання, відтворення та тиражування.

1.  Прапор області є офіційним символом Вінницької області, який наслідує історичну традицію використання    регіональної символіки, атрибутом влади органів місцевого самоврядування.

2.    Прапор   області   (оригінал)   встановлюється   у   службовому кабінеті голови органу місцевого самоврядування, а на час скликання сесії вноситься до сесійної зали.

3.  Репродукування та тиражування  прапора області здійснюється: • у вигляді кольорового, чорно-білого зображення;

  • довільною технікою виконання та з різноманітних матеріалів;
  • довільних (з дотриманням пропорцій) розмірів;

При репродукуванні та тиражуванні прапора області має бути збережена кольорова та графічна тотожність оригіналу та його опису, затвердженого сесією обласної ради.

4.  Прапор піднімається на шпилі перед будинком обласної ради та органу виконавчої влади (або в іншому відведеному місці):

  • у дні державних свят України;
  • під час проведення сесії обласної ради;
  • прийому офіційних делегацій;
  • урочистих церемоній та свят;                                               .

За обставин, коли здійснюється одночасне підняття Державного прапора України та прапора області, останній не може перевищувати за розмірами Державний прапор України і розміщується справа від нього (з боку глядача).

У випадку одночасного підняття прапора області та прапора організації, фірми, установи (якщо вони розташовані поруч) прапор організації повинен не перевищувати розміри прапора області і розташовуватися справа від нього (з боку глядача).

  1. Прапор області    може бути піднятий під час церемоній    та інших урочистих заходів, які проводять представницькі та виконавчі органи    влади,    громадські    об'єднання,    підприємства,    установи    та організації незалежно від форм власності.
  2. Прапор області використовується:

• як елемент святкового оформлення обласного та районних центрів під час урочистих церемоній та обласних свят (фестивалі, виставки);

- під час проведення регіональних (під егідою обласних організацій) господарських, політичних, культурних, спортивних та інших заходів;

- офіційними         делегаціями          Вінницької         області          у

загальноукраїнських, міжнародних акціях у сфері політики, бізнесу, культури та спорту;

•  під час урочистої церемонії присяги новообраного голови органу місцевого самоврядування;

Всі підприємства, установи, організації та фізичні особи можуть використовувати лише затверджене зображення прапора області, а з комерційною метою (реклама товару, фірми, виготовлення сувенірної

продукції) - з дозволу обласної ради відповідно до Положення "Про Гербовий збір за право використання символіки області", яке затверджує голова обласної ради.

При цьому у ньому має бути зазначено, що згадані суб'єкти господарської діяльності зобов'язані до сплати Гербового збору, який складає 0,1%  вартості продукції:

  • кошти від Гербового збору надходять до обласного бюджету і можуть    бути    використані    виключно    на    культурно-освітні    цілі (реставрація пам'яток історії, краєзнавчі видання);
  • дозвіл     на     користування     зображенням     прапора     області передбачає моральну відповідальність користувача за якість товару,  на якому   він   зображений.   У  разі   втрати   популярності   товару   через погіршення якості, власник знаку (облрада) має право розірвати угоду з фірмою виробником;

Дія даного пункту Положення не поширюється на культурно-освітні та навчальні заклади, Збройні Сили, юридичні та фізичні особи, що використовують зображення прапора області з метою національно-патріотичного, гуманістичного виховання молоді та формування національної самосвідомості  громадян України.

8.  Виключне право на використання  прапора області  належить обласній раді.

  1. Не    дозволяється    без    спеціальної    згоди    обласної    ради використання   прапора  області     у  випадках,   не   передбачених   цим Положенням.
  2. Відповідальність  за дотриманням  вимог даного  Положення покладається   на   керівників   органів   місцевого   самоврядування   та управління, яким надано право використання обласної символіки;
  3. У   випадку   наруги   над   прапором   області   на   фізичну   чи юридичну особу, яка вчинила такі дії, накладається адміністративне стягнення (штраф), чи покарання у визначеному законами   України порядку.
  4. Контроль за виконанням цього Положення покладається на голову обласної ради.

 

 

 

Створено: 31 липня 2015 року, 17:32

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація