Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Система голосування «РАДА-IV» Київської міської ради унеможливлює «кнопкодавство» Роздрукувати

В рамках обміну досвідом виконавчий апарат Вінницької обласної Ради відвідав Київську міську раду. На чолі з заступником голови обласної Ради Ігорем Хмілем та керуючим справами Тетяною Яременко працівники взяли участь у виїзному навчальному семінарі «Інституційно-правове забезпечення реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади в Україні». До проведення заходу долучилися заступник керівника виконавчого апарату Вінницької обласної Ради Інна Кухарчук, Київський міський голова (1999-2006 роки), а нині депутат міської ради Олександр Омельченко, головний консультант відділу організаційної роботи з регіонами управління по зв’язках з місцевими органами влади і органами місцевого самоврядування Апарату Верховної Ради України Андрій Тарасюк, заступник постійної комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку Київської міської ради Володимир Яловий, начальник відділу кадрової роботи та з питань служби в органах місцевого самоврядування міської ради Оксана Кутузова, керівники відділів та управлінь Вінницької обласної Ради.

Керуючий справами Київської міської ради Ігор Хацевич ознайомив присутніх з роботою їхнього органу та його виконавчого апарату. Також продемонстрував, як працює система голосування «РАДА-IV», яка, до речі, налаштована так, що унеможливлює будь-яке голосування депутатами один за одного.

Учасники семінару активно обговорювали питання про організаційне забезпечення підготовки до сесій, дотримання вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» щодо оприлюднення проектів рішень за 20 робочих днів до початку сесій, доступу громадськості до сесійних засідань Київради, організації роботи постійних комісій.

– В минулому році в раді були зроблені перші кроки щодо механізмів залучення громадськості до співпраці. Вперше було запущено портал електронних петицій, де кожен киянин міг долучитись до обговорення проблем міста. Достатньо було зареєструвати петицію, якщо вона набирала необхідну кількість голосів, така петиція вносилась до видаткової статті бюджету міста. За два роки вже зареєстровано понад 500 тисяч користувачів, які користуються цим сервісом. Завдяки цьому, ми маємо можливість працювати з мешканцями міста, – зазначив Ігор Хацевич у своєму виступі. – Нещодавно на сайті також був запущений «Громадський бюджет», де частину його фінансування визначають саме користувачі системи. Самі кияни подають свій проект, найбільший з яких коштував до одного мільйона гривень. Шляхом голосування визначаються переможці проектів, і, відповідно, такі проекти фінансуються з міського бюджету. Це дало можливість створити базу тих небайдужих мешканців міста Києва, які готові працювати на користь та розвиток громади.

Після обміну думок та пропозицій щодо продовження співпраці між Київською міською радою та Вінницькою обласною Радою кожен з присутніх мав змогу випробувати систему голосування та поспілкуватись з керівниками підрозділів виконавчих апаратів.

Крім того, працівники Вінницької обласної Ради відвідали та ознайомились з діяльністю Верховної Ради України.

Повернутись Створено: 4 грудня 2017 року, 11:31 Переглядів: 1557

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація