Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Сергій Свитко: “Єдина Українська помісна церква є фундаментом для збереження української державності, відновлення її територіальної цілісності і єдності” Роздрукувати

Про це заявив голова Вінницької обласної Ради Сергій Свитко 14 вересня на святі Собору Вінницьких святих, яке вперше відбулося у місті Вінниці, на території Спасо-Преображенського кафедральногор собору.

Цього дня Українська Православна Церква МП відзначила церковне новоліття та день пам’яті преподобного Симеона Стовпника. А у Вінниці вперше представники духовенства  і віряни з усієї України та області, архієреї та священники Молдови, Греції, Польщі, Білорусі спільно відзначили свято Собору Вінницьких святих. Божественну літургію на площі перед Спасо-Преображенським кафедральним собором очолив Предстоятель Української Православної Церкви МП, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

З нагоди свята до Вінниці прибула делегація грецьких священнослужителів на чолі з митрополитом Верійським і Науським Пантелеймоном, які 12 вересня привезли на Вінниччину мощі преподобного Симеона Стовпника.

Після Богослужіння Митрополит Онуфрій привітав вірян зі святом та звернувся з проповіддю до присутніх. Крім того, він нагородив митрополита Вінницького і Барського Симеона орденом святого апостола Іоанна Богослова І ступеня. В свою чергу, митрополит Симеон подарував Предстоятелю Української Православної Церкви Онуфрію ікону Божої Матері Знамення.

З вітальним словом до присутніх виступили також голова обласної Ради Сергій Свитко, голова облдержадміністрації Валерій Коровій, виконувач обов’язків Вінницького міського голови Сергій Моргунов.

Голова обласної Ради Сергій Свитко привітав Митрополита Української Православної Церкви МП Онуфрія з перебуванням на Вінниччині, а усе присутнє на святі духовенство і вірян із проведенням у Вінниці вперше такого величного свята.  

- Сьогодні прекрасний сонячний день. Я думаю, що Господь Бог радіє разом із нами, як радіють із нами 15 вінницьких святих, яких ми вшановуємо. Серед них є не тільки люди, які поклали своє життя за віру, за церкву, і за народ. Серед вінницьких святих є особистості, які займалися просвітницькою діяльністю, були державними мужами, які боролися за українську державу. Ми сьогодні молимося за усіх тих, хто є гордістю і окрасою Вінниччини. Ми молимося за всіх мучеників, які поклали своє життя за віру Христову, за український народ, за українську державу. Ми молимося за тих українських патріотів, які на сході країни ведуть героїчну боротьбу із агресором, захищаючи українську державність. Ми молимося за перемогу, мир і єдність української нації – за єдність народу і влади, за єдність народу і армії, за міжконфесійний мир в Україні. Ми молимося за єдину Українську помісну церкву. На моє переконання, єдина Українська помісна церква є фундаментом для збереження української державності, відновлення її територіальної цілісності і єдності, - наголосив у своєму виступі Сергій Свитко.

Очільник обласної Ради Сергій Свитко привітав також митрополита Вінницького і Барського Симеона з Днем Янгола, побажав йому здоров’я і успіхів задля збереження християнства та зміцнення православної віри на Вінниччині.     

Довідка: Свято на честь Собору Вінницьких святих встановлено Священним Синодом Української Православної Церкви Московського Патріархату 1 квітня 2015 року. У Собор Вінницьких святих входять 15 подвижників, життя і подвиг яких пов'язані з Вінниччиною: святителі Петро Могила, Амвросій (Полянський), Феодосій Чернігівський; преподобні Антоній Печерський, Феодор Острозький, Феофіл Київський; священномученики Олександр (Петровський), Інокентій (Тихонов), Порфирій (Гулевич), Іоанн Мельниченко, Олексій Воробйов і преподобномученика Іоанн (Лаба), Василь (Мазуренко), Євтихій (Качур), Геннадій (Ребеза).

Повернутись Створено: 14 вересня 2015 року, 19:55 Переглядів: 1382

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація