Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Сергій Свитко: “Єдина Українська помісна церква є фундаментом для збереження української державності, відновлення її територіальної цілісності і єдності” Роздрукувати

Про це заявив голова Вінницької обласної Ради Сергій Свитко 14 вересня на святі Собору Вінницьких святих, яке вперше відбулося у місті Вінниці, на території Спасо-Преображенського кафедральногор собору.

Цього дня Українська Православна Церква МП відзначила церковне новоліття та день пам’яті преподобного Симеона Стовпника. А у Вінниці вперше представники духовенства  і віряни з усієї України та області, архієреї та священники Молдови, Греції, Польщі, Білорусі спільно відзначили свято Собору Вінницьких святих. Божественну літургію на площі перед Спасо-Преображенським кафедральним собором очолив Предстоятель Української Православної Церкви МП, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

З нагоди свята до Вінниці прибула делегація грецьких священнослужителів на чолі з митрополитом Верійським і Науським Пантелеймоном, які 12 вересня привезли на Вінниччину мощі преподобного Симеона Стовпника.

Після Богослужіння Митрополит Онуфрій привітав вірян зі святом та звернувся з проповіддю до присутніх. Крім того, він нагородив митрополита Вінницького і Барського Симеона орденом святого апостола Іоанна Богослова І ступеня. В свою чергу, митрополит Симеон подарував Предстоятелю Української Православної Церкви Онуфрію ікону Божої Матері Знамення.

З вітальним словом до присутніх виступили також голова обласної Ради Сергій Свитко, голова облдержадміністрації Валерій Коровій, виконувач обов’язків Вінницького міського голови Сергій Моргунов.

Голова обласної Ради Сергій Свитко привітав Митрополита Української Православної Церкви МП Онуфрія з перебуванням на Вінниччині, а усе присутнє на святі духовенство і вірян із проведенням у Вінниці вперше такого величного свята.  

- Сьогодні прекрасний сонячний день. Я думаю, що Господь Бог радіє разом із нами, як радіють із нами 15 вінницьких святих, яких ми вшановуємо. Серед них є не тільки люди, які поклали своє життя за віру, за церкву, і за народ. Серед вінницьких святих є особистості, які займалися просвітницькою діяльністю, були державними мужами, які боролися за українську державу. Ми сьогодні молимося за усіх тих, хто є гордістю і окрасою Вінниччини. Ми молимося за всіх мучеників, які поклали своє життя за віру Христову, за український народ, за українську державу. Ми молимося за тих українських патріотів, які на сході країни ведуть героїчну боротьбу із агресором, захищаючи українську державність. Ми молимося за перемогу, мир і єдність української нації – за єдність народу і влади, за єдність народу і армії, за міжконфесійний мир в Україні. Ми молимося за єдину Українську помісну церкву. На моє переконання, єдина Українська помісна церква є фундаментом для збереження української державності, відновлення її територіальної цілісності і єдності, - наголосив у своєму виступі Сергій Свитко.

Очільник обласної Ради Сергій Свитко привітав також митрополита Вінницького і Барського Симеона з Днем Янгола, побажав йому здоров’я і успіхів задля збереження християнства та зміцнення православної віри на Вінниччині.     

Довідка: Свято на честь Собору Вінницьких святих встановлено Священним Синодом Української Православної Церкви Московського Патріархату 1 квітня 2015 року. У Собор Вінницьких святих входять 15 подвижників, життя і подвиг яких пов'язані з Вінниччиною: святителі Петро Могила, Амвросій (Полянський), Феодосій Чернігівський; преподобні Антоній Печерський, Феодор Острозький, Феофіл Київський; священномученики Олександр (Петровський), Інокентій (Тихонов), Порфирій (Гулевич), Іоанн Мельниченко, Олексій Воробйов і преподобномученика Іоанн (Лаба), Василь (Мазуренко), Євтихій (Качур), Геннадій (Ребеза).

Повернутись Створено: 14 вересня 2015 року, 19:55 Переглядів: 1339

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація