Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Соціальний діалог Роздрукувати

Обласна влада і воїни-афганці домовилися про взаємодію і співпрацю

Вінницька обласна державна адміністрація, обласна Рада та обласна Спілка ветеранів війни в Афганістані 24 січня підписали угоду про взаємодію і співпрацю. З боку влади документ підписали голова облдержадміністрації Микола Джига та голова обласної Ради Сергій Татусяк, а від афганської спільноти – голова обласної Спілки ветеранів війни в Афганістані Петро Кирилішин.

Вітаючи присутніх із підписанням соціально значущої угоди, Сергій Татусяк зауважив:
– Ця подія є знаковою. Вона є свідченням спокійного діалогу між владою та громадськістю області. Тобто ми ведемо нормальний суспільний діалог на всіх рівнях, з метою вирішення суспільно значущих і, я б сказав, чутливих для суспільства проблем, – підкреслив голова облради.
Він додав, що обласна Рада разом із профільними управліннями ОДА напрацює механізм розподілу бюджетних коштів, передбачених угодою для виплат афганцям. С.Татусяк наголосив, що таку саму роботу мають здійснити і місцеві бюджети – районні, міські, сільські.
Голова облдержадміністрації Микола Джига доручив головам райдержадміністрацій взяти питання виконання угоди з афганцями під особистий контроль. Він також запропонував спілчанам зустрічатися раз на квартал для обговорення поточних та наболілих проблем афганців.
Загалом, відповідно до умов угоди, облдержадміністрація та обласна Рада зобов’язуються: забезпечити виплати соціальних пільг афганцям, надавати щомісячну допомогу сім’ям загиблих, забезпечити паливом та знижками на комунальні послуги, збільшити видатки на зубопротезування. Також у документі прописані можливості щодо безоплатного проїзду на території Вінницької області, виділення у лікарнях палат для ветеранів, санаторно-курортне лікування тощо.
У сфері культурно-просвітницької роботи сторони домовилися у 2012 році встановити 2 пам’ятних знаки загиблим в Афганістані (м.Бар ім..Козятин), провести ІІІ міжнародний фестиваль військово-патріотичної пісні «Дорогами надії», створити музеї афганської війни у чотирьох районах області.
Всього угода містить 24 пункти, дія яких передбачена протягом 5 років.

 

Повернутись Створено: 25 січня 2012 року, 00:00 Переглядів: 994

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація