Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Спільні проекти та перспективи співпраці обговорювали польські партнери з керівниками області Роздрукувати

Сьогодні, 11 січня, відбулась офіційна зустріч керівництва області та представників бізнесу області із польською делегацією, до складу якої ввійшли директор регіонального офісу Лодзинського воєводства в Брюсселі Марчін Подгурскі і президент компанії «Медикосистем» Збігнев Зінкевич.

Під час зустрічі сторони обговорили досвід Польщі щодо співпраці з Європейським Союзом з питань розвитку й активізації підприємницького середовища. В ході спілкування було розглянуто механізми й інструменти, які сприяють розвитку малого та середнього бізнесу у Вінницькій області.

– Наша співпраця з Лодзинським воєводством має динамічний розвиток, –підкреслив Анатолій Олійник. – Для нас важливий досвід воєводства в плані регіонального розвитку. Вінницька область має й свої напрацювання та є однією із найпотужніших областей України. Але ваш досвід співпраці з Європейським Союзом є корисним для нас сьогодні.

Також голова обласної Ради зазначив, що Вінницька область зацікавлена в європейському досвіді щодо стимулювання економіки.

Директор регіонального офісу Лодзинського воєводства в Брюсселі Марчін Подгурські, у свою чергу, акцентував увагу, що Європейський Союз – це насамперед певна концепція, проект, спосіб реалізації задумів. Також відзначив позитивні показники розвитку Вінниччини.

– Дилема полягає в тому, яку модель прийняти, щоб вона була успішною і дала задоволення для мешканців області, – наголосив пан Марчін.

Також він зупинився і на важливості міжнародного співробітництва як у системі торговельних відносин, так і у сфері інтелектуального обміну.

– Ми можемо реалізовувати спільні проекти, але повинні знати, що з десяти виграє один, – сказав Марчін Подгурські. – Це європейська реальність – конкуренція. Щоб виграти конкуренцію, треба створювати кластери у вигляді потрійної спіралі, де адміністрація, підприємства і навчальні заклади відіграють ключові ролі, – зауважив директор регіонального офісу Лодзинського воєводства в Брюсселі.

Президент компанії «Медикосистем» Збігнев Зінкевич висловив готовність допомогти з контактами польських фірм, які мають бажання інвестувати в Україну, та озвучив сподівання, що їхній візит стане поштовхом до зміцнення співпраці й обміну контактами як на рівні адміністрацій, так і на рівні окремих фірм.

Протягом зустрічі учасники обговорили можливості залучення міжнародної технічної допомоги та написання спільних проектів.

Варто відзначити, що це перший візит польських партнерів у новому році.

Повернутись Створено: 11 січня 2017 року, 16:10 Переглядів: 721

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація