Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Співпраця з Мазовією виходить на рівень районів Роздрукувати

20-21 вересня на Вінниччині перебуватиме делегація старост повітів Мазовецького воєводства Республіки Польща. У складі 20-особової групи на чолі з головою Об’єднання старост воєводства, старости Вишковського повіту Богданом Понговським – очільники 16-ти повітів дружнього польського регіону.

Візит відбувається в рамках угоди про співпрацю Вінниччини та Мазовії, підписаної торік у листопаді. Наразі формат відносин між партнерами переноситься з регіонального рівня на місцевий, а в даному випадку – на районний.

Цього разу гості зустрілися зі своїми колегами-самоврядцями у Вінницькому і Тиврівському районах. У ході спілкування старост повітів та голів районних рад були окреслені потенційні напрями співробітництва та укладалися домовленості щодо підписання офіційних угод про співпрацю.

Перед від’їздом у райони польська делегація зустрілася із головою обласної Ради Сергієм Татусяком, депутатами облради, головами окремих райрад, громадськими діячами. На зустрічі також був присутній Генеральний консул Республіки Польща у Вінниці Кшиштоф Свідерек.

С.Татусяк зазначив, що за 10 місяців співпраці з Мазовецьким воєводством напрацьовані позитивні механізми спільної роботи на рівні обласної Ради та облдержадміністрації.

– Крім того, угода дала нам можливість брати партнерську участь у проектах Євросоюзу. Я впевнений, що співпраця стане ще більш активною, а головне – змістовною, з виходом на рівень адміністративно-територіальних одиниць, – сказав С.Татусяк.

Він додав, що партнерство з Польщею – це «не данина моді, не адміністративні примхи. Це – воля людей, їхнє бажання бути в єдиній європейській сім’ї».

Голова облради наголосив, що триває робота над реалізацією такого важливого пункту вінницько-мазовецької угоди, як запровадження авіасполучення між Вінницею та Варшавою. У просуванні цього та інших питань Сергій Татусяк подякував особисто маршалку воєводства Адаму Струзіку.

В свою чергу староста Вишковського повіту Богдан Понговський подякував вінницьким колегам за те, що наміри Мазовії «так високо цінуються» на Вінниччині.

– Ми готові співпрацювати не тільки на рівні «повіт - район», а й надавати інформацію про діяльність Євросоюзу, особливо, коли Україна стане його асоційованим членом після Вільнюського саміту, – висловив сподівання голова Об’єднання старост.

Пан Понговський та його колеги окреслили, в яких галузях вони мають інтерес співпраці з вінницькими районами. Натомість Департамент регіонального економічного розвитку ОДА запропонував гостям презентацію «Вінниччина – твій бізнес в центрі України».

 

Повернутись Створено: 20 вересня 2013 року, 17:32 Переглядів: 821

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація