Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Стало відомо імена переможців Всеукраїнської літературної премії імені Михайла Коцюбинського Роздрукувати

Сьогодні, 10 вересня, відбулось чергове засідання оргкомітету щодо визначення лауреатів Всеукраїнської літературної премії ім. Михайла Коцюбинського. Засідання відбулось під керівництвом заступника голови обласної державної адміністрації Ігоря Івасюка та за наявності кворуму – участі тринадцяти членів комісії, серед яких – депутатка, голова постійної комісії з питань освіти, культури, сім’ї та молоді, спорту і туризму, духовності та історичної спадщини Людмила Станіславенко.

– Всеукраїнська літературно-мистецька премія імені Михайла Коцюбинського – одна із найстаріших і найпочесніших наших премій, – зазначив Ігор Івасюк.– Відтепер преміальний фонд по кожній номінації збільшено втричі. Додалася ще одна номінація – дитяча література. Кількість претендентів також суттєво зросла –маємо 43 номінанти на здобуття премії.

За інформацією Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації, цьогоріч Всеукраїнська літературна премія імені Михайла Коцюбинського передбачає три номінації – «Художня література»  «Науково-популярна література» та «Дитяча література». Номінацію «Дитяча література» запроваджено вперше. Винагорода у кожній номінації становить по 20 тисяч гривень відповідно.

На здобуття премії у першій номінації можуть претендувати автори талановитих романів, повістей, книжок, оповідань, новел, поетичних збірок, драматичних творів, публіцистики, в яких відображено гуманістичні ідеали, одвічне прагнення народу до свободи, звеличено красу рідної землі і людських помислів. У другій номінації право на здобуття премії дістають дослідники мистецтва слова – автори монографій, розвідок, мемуарів, критичних есе, літературно-краєзнавчих нарисів. На здобуття премії у третій номінації претендують автори художніх творів для дітей та юнацтва та про дітей та юнацтво.

В журі премії – 15 осіб, передусім, це представники вінницької інтелігенції і красного подільського письменства, деякі з них є лауреатами премії попередніх років (Анатолій Подолинний, Михайло Каменюк, Валентина Сторожук, Вадим Вітковський, Ольга Куцевол).

Визначення переможців у премії відбувається шляхом таємного голосування членів журі, які не мають права номінуватися на її здобуття. Щороку премія присуджується лише одному автору у кожній номінації. Відтак, голосування проходило у два етапи.

За результатами першого етапу голосування в номінації «Художня література» визначено три претенденти, які набрали найбільше голосів. Ними стали вінничанки Вікторія Гранецька зі збіркою оповідань «Reality Show/Magic Show» та Тіна Гальянова зі збіркою оповідань «Химеросховище», а також представник м. Пряшів (Словаччина) Іван Яцканин зі збіркою оповідань «Стороннім вхід заборонено». В номінації «Науково-популярна література» перемогли Сергій Глотов (Львів — Луганськ) з хронікою подій, спогадами «У вогняному кільці. Оборона Луганського аеропорту» та вінничанка Ірина Зелененька з посібником-хрестоматією із вивчення сучасної поезії Поділля «Подільські божищі». В номінації «Дитяча література» в лідери вийшли вінничанка Олена Вітенко із трьома збірками віршованих творів для дітей: «Роздолля», «Оберу професію» та «Намалюю Україну» і мешканець Дніпра Владислав Гордієнко з ілюстрованою історією про пугача «Легенда про Горді».

За результатами підсумкового туру голосування,в номінації «Художня література» перемогу здобула Вікторія Гранецька (7 голосів), в номінації «Науково-популярна література» перемогла Ірина Зелененька (8 голосів), а в номінації «Дитяча література» – Олена Вітенко (7 голосів).

Відтак, на засіданні визначено лауреатів цьогорічної Всеукраїнської літературної премії ім. М. Коцюбинського. Нагороджуватимуть переможців на літературно-мистецькому вечорі «Михайло Коцюбинський  – гордість літературного Поділля» з нагоди відзначення 155 річниці від дня народження видатного письменника, що відбудеться 17 вересня об 11:00 год. біля пам’ятника М.М.Коцюбинському на площі поруч з літературно-меморіальним музеєм М. Коцюбинського.

Варто зазначити, що 2019 року на розгляд журі надійшло близько 50 книжок від 43 авторів. Як завжди широкою є і географія номінантів: від Закарпаття до Слобожанщини, від Полісся до Таврії. Є номінант зі Словаччини.

Три тижні працювала виставка номінованих на премію книг у Вінницькій обласній науковій бібліотеці ім. К. Тімірязєва. Разом із виставкою працювало преміальне журі. Окрім того, відбулись традиційні читання авторів перед громадськістю.

Наприкінці засідання члени журі з присудження премії одноголосно проголосували за збільшення призового фонду по кожній номінації з наступного року до суми 25 тисяч гривень.

Премія існує з 1981 року, і є найстарішою та найпрестижнішою премією Вінниччини у царині літератури. Серед засновників – Вінницька організація Національної спілки письменників України. З 1992 року вона перейшла під патронат Вінницької облдержадміністрації та обласної Ради, і відтоді набула всеукраїнського статусу. Вручається українським літераторам за високохудожні доробки, що звеличують гуманістичні ідеали. За всі часи лауреатами премії ставали 38 письменників.

Повернутись Створено: 10 вересня 2019 року, 15:47 Переглядів: 244

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація