Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Стан виконання обласного бюджету обговорили на виїзній нараді Роздрукувати

6 листопада відбулась нарада з головами райдержадміністрацій, міськими головами міст обласного значення та головами об’єднаних територіальних громад. Провів засідання голова облдержадміністрації Валерій Коровій на базі Сосонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Вінницького району. Заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк та голова постійної комісії обласної Ради з питань бюджету, фінансів та обласних програм Геннадій Мазур взяли участь у нараді.

Учасники оглянули приміщення школи, сучасно обладнані класи з одномісними партами, спортивну залу, інтерактивні куточки для відпочинку дітей.

– Цього року Сосонську школу відвідують 256 школярів, за державними стандартами Нової української школи навчаються 36 першокласників, – поінформувала директор Людмила Кугай. – Реконструкція навчального закладу тривала з 2007 року, активні роботи розпочались із 2012 року, фінансування яких здійснювалось з Державного фонду регіонального розвитку і частково – з обласного та районного бюджетів. Загальна сума, витрачена на будівництво, склала близько 48 мільйонів гривен.

Про підсумки проведення зовнішнього незалежного оцінювання за 2018 рік під час наради доповів директор Вінницького Регіонального центру оцінювання якості освіти Геннадій Кузьменко.

Директор Департаменту фінансів ОДА Микола Копачевський поінформував про підсумки виконання обласного бюджету 2018 року та пріоритетні напрями формування на 2019-й. Він наголосив, що по бюджетах Вінницької області очікується виконання дохідної частини на 103,5%. За даними райміськфінуправлінь очікується невиконання річних планових показників, затверджених радами, в чотирьох бюджетах, зокрема, в бюджеті Могилів-Подільського не надійде до плану доходів сума в 7,6 млн грн (6,9%,), в міста Ладижина – 6,1 млн грн (3,2%), в Томашпільському районному бюджеті – 2,5 млн грн. (8,7 %), в Томашпільській ОТГ – 3,9 млн грн (8,2%).

– Одним із факторів, що впливає на надходження платежів до бюджету, є наявність заборгованості податків і зборів (податковий борг в частині зобов’язань), яка станом на 1 жовтня року складала 172,1 млн грн та збільшилася, порівняно з початком року на 3,8 млн грн, – зазначив директор Департаменту фінансів ОДА Микола Копачевський. – Найбільші суми заборгованості податків на доходи фізичних осіб – 41,0 млн грн, платі за землю – 81,2млн грн, єдиному податку – 14,6 млн грн. Значний ріст недоїмки спостерігається у Жмеринському районі – 5,6 млн грн, у Липовецькому – 2,8 млн грн, у Могилів-Подільському – 2,2 млн грн, у Тиврівському – 2,1 млн грн.

Загальна незабезпечена потреба в коштах на видатки з оплати праці із нарахуваннями станом на 20 жовтня по місцевих бюджетах області складає 89,2 млн грн, що менше задекларованого місцевими органами влади показника на 32,7 млн грн.

Аналізуючи використання субвенцій, Микола Анатолійович зазначив, що, відповідно до пункту 24 прикінцевих положень Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік», залишки коштів за субвенцією в сумі 116,4 млн грн зберігаються на рахунках відповідних місцевих бюджетів для здійснення відповідних витрат у 2018 році з урахуванням їхнього цільового призначення. Так, за десять місяців цього року залишок субвенції, який станом на 1 січня цього року складав 116,4 млн грн, використано на 85,7%, або 99,7 млн грн. Залишки субвенції на 1 жовтня на рахунках місцевих бюджетів складають 16,5 млн грн, в тому числі, за загальним фондом – 12,4 млн грн, а за спеціальним – 4,1 млн грн. Найбільший обсяг коштів субвенції – на рахунку місцевих бюджетів Вінницького – 6,1 млн грн, Крижопільського – 1,1 млн грн, районів та ОТГ м. Гнівань – 1,7 млн грн, м. Немирів – 1,4 млн грн, с. Краснопілка Гайсинського району – 1 млн грн.

Підсумовуючи інформацію, Микола Копачевський наголосив, що у 2018 році, відповідно до нововведень, необхідно забезпечити прийняття місцевих бюджетів до 25 грудня.

Про стан фінансово-бюджетної дисципліни доповіла начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області Олена Вахновська.

– Управлінням Держаудитслужби у Вінницькій області на території області проведено 52 ревізії в сферах освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, житлово-комунального господарства, підприємствах аграрного комплексу, державних підприємствах та органах місцевого самоврядування, якими охоплено понад 1,3 млрд грн комунальних ресурсів та більш як 4,6 млрд грн державних, – зазначила Олена Вахновська. – Загалом на 41 перевіреному об’єкті виявлено порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів на суму понад 28 млн грн, в тому числі, більше 15 млн грн (54 %) з комунальними ресурсами. Протягом 10 місяців проведено п’ять аудитів діяльності суб’єктів господарювання, три аудити виконання місцевих бюджетів та аудит виконання бюджетних програм, якими охоплено понад 3,1 млрд грн комунальних ресурсів й 0,2 млрд грн державних.

В ході аудитів засвідчено наявність чинників, що негативно впливають на ефективність управління фінансовими ресурсами та майном. Також задокументовано факти неефективних управлінських дій, що призвели чи можуть призвести до зайвих витрат на понад 97,5 млн грн (з них 83,6 млн грн комунальних ресурсів), та упущених вигод на понад 65,7 млн грн (у тому числі, 53,9 млн грн об’єктами комунальної сфери).

– Додаткові надходження за результатами державних фінансових аудитів склали понад 11,5 млн грн та упередження непродуктивних витрат на понад 44,1 млн грн (з яких 42,9 млн грн комунальних), – додала начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області Олена Вахновська. – За допущені фінансові порушення та бюджетного законодавства до об’єктів контролю застосовано 57 фінансових санкцій, до адміністративної відповідальності притягнуто 186 посадових осіб, 89 – до дисциплінарної та матеріальної, сімох чиновників звільнено із займаних посад.

Правоохоронним органам передано 37 матеріалів із заходів державного фінансового контролю, за результатами розгляду яких розпочато сім досудових розслідувань та вручено сім письмових повідомлень про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

До Державної служби фінансового моніторингу України направлено дев’ять інформацій стосовно фінансових операцій, які підлягають фінансовому моніторингу, на загальну суму майже 14,8 млн грн. У засобах масової інформації розміщено 436 інформаційних повідомлення про результати заходів державного фінансового контролю.

Під час наради директор Департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації Наталія Заболотна розповіла про новий порядок призначення житлових субсидій для населення.

Також в ході засідання начальник управління у справах національностей та релігій ОДА Ігор Салецький надав інформацію щодо питання Томосу та автокефалії.

Повернутись Створено: 6 листопада 2018 року, 16:47 Переглядів: 682

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація