Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Стартував 12-й обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад Роздрукувати

11 лютого в приміщенні обласної Ради під головуванням очільника обласної Ради Сергія Свитка відбулося засідання Конкурсної ради дванадцятого обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад. На засіданні оголошено про початок з 11 лютого 2015 року 12-го обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад та затверджено календарний план його проведення.

Участь у засідання Конкурсної ради взяли голова обласної Ради, керівник Конкурсної ради Сергій Свитко, перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко (заступник голови Конкурсної ради), заступник голови обласної Ради Наталія Солейко (заступник голови Конкурсної ради), директор Департаменту регіонального економічного розвитку ОДА Олександр Якубик (секретар Конкурсної ради), депутати обласної Ради, посадовці обласного рівня – члени Конкурсної ради.

На засіданні розглянуто єдине питання “Про оголошення 12-го обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад”. Голова обласної Ради та Конкурсної ради Сергій Свитко розповів про основні показники та досягнення обласного конкурсу у минулі роки, відзначив особливості проведення обласного конкурсу у 2015 році. До речі, обласний конкурс існує уже одинадцять років.

-  Одинадцятий рік поспіль в області проводиться конкурс проектів розвитку територіальних громад. Вперше такий проект стартував у 2004 році, тоді у конкурсі брало участь 27 учасників. У 2008 році в конкурсі взяли участь 157 територіальних громад, що майже вдвічі більше ніж було учасників в 2007 році. Вже у 2014 році в конкурсі взяли участь 279 учасників, із них – було визначено 78 переможців. В минулому році бюджет усіх проектів складав 29,7 млн.грн., з них за рахунок місцевих бюджетів – 8,1 млн.грн., фонду конкурсу – 12,5 млн.грн., інших джерел проект фінансувався у сумі – 9,3 млн.грн. В 2014 році з обласного бюджету було виділено близько 3 млн. грн. на проведення цього конкурсу. Цього року рішенням сесії обласної Ради вже було виділено 2 млн. грн. на проведення конкурсу і планується додатково виділити ще 2 млн. грн., щоб успішно провести конкурс. Цей проект планується провести у співфінансуванні з бюджетів територіальних громад та інших джерел. Тому загальна сума фінансування може становити не менше 10 млн. грн. Під час підготовки документів нами враховано позицію керівництва держави щодо добровільного об’єднання територіальних громад, - зазначив Сергій Свитко.

Особливістю цьогорічного конкурсу є зменшення конкурсних категорій із трьох до двох. Так, до першої категорії належать проекти органів місцевого самоврядування сіл, селищ, міст районного та обласного значення, районних рад. Максимальний розмір гранту для цієї категорії складає до 60 000 грн. До другої категорії входять проекти органів місцевого самоврядування, що розроблені та подані спільно двома та більше територіальними громадами. Максимальний розмір гранту для другої категорії складає до 75 000 грн.

Перший заступник голови облдержадміністрації, заступник голови Конкурсної ради Андрій Гижко доповів про категорії, за якими відбуватиметься фінансування заходів проектів. Він підкреслив, що цього року територіальні громади урівняні (сільські, селищні і міські ради) в правах на отримання визначеної суми коштів, а громади, які будуть добровільно об’єднуватися для вирішення різних проблем місцевого рівня, стимулюватимуться на отримання більшої суми коштів. Ті ж громади, які не звітували про виконання проектів у 2014 році, не зможуть прийняти участь у конкурсі 2015 року.

Голова постійної комісії обласної Ради з питань соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів Ігор Вернигор озвучив календарний план проведення 12-го обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад області і запропонував доручити Дирекції конкурсу проінформувати органи місцевого самоврядування Вінниччини про оголошення конкурсу.

Відповідно до календарного плану з 11.02.2015 по 13.03.2015 року триватиме прийом заявок на конкурс, з 24.04.2015 – 01.05.2015 року відбудеться засідання Конкурсної ради з питань визначення переможців конкурсу, протягом наступних п’яти днів відбудеться передача результатів конкурсу учасникам та оприлюднення результатів на сайтах та в ЗМІ.

За підсумками обговорення члени Конкурсної ради одноголосно вирішили: оголосити з 11 лютого 2015 року 12-й обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад області; затвердити календарний план проведення конкурсу; поінформувати в засобах масової інформації, на офіційних сайтах обласної Ради, облдержадміністрації, Департаменту регіонального економічного розвитку облдержадміністрації про початок обласного конкурсу. Проведення конкурсу відбудеться відповідно до вимог Положення про обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад.

Кінцевий термін прийняття проектних пропозицій для участі у конкурсі – 13 березня 2015 року. З усіх питань щодо розробки та подання проектних пропозицій, просимо звертатись у Департамент регіонального економічного розвитку облдержадміністрації. Контакти: тел. 66-14-36, e-mail: ueco@vininvest.gov.ua.

Довідка: В 2014 році на обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад було подано 279 проектів. Рішенням Конкурсної ради до фінансування відібрано 78 проектів з усіх районів та міст обласного значення, які подали проекти на конкурс. Найбільш активними учасниками конкурсу були такі райони: Калинівський – 70 проектів; Ямпільський – 29; Томашпільський – 23; Крижопільський – 16; Вінницький і Жмеринський – по 12 проектів кожен. Окрім того, в рамках обласного конкурсу було проведено конкурсний відбір для фінансування проектів по водопостачанню за участю Швейцарсько-Українського проекту "Підтримка децентралізації в Україні" DESPRO. Пріоритетами 12-го обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад у 2015 році будуть такі напрями: покращення системи житлово-комунального господарства та модернізація існуючої інженерної інфраструктури і комунікацій (окрім проектів, спрямованих на роботи з водогонами та водовідведенням, фінансування яких передбачено окремими програмами); розробка та реалізація проектів енерго- та ресурсозбереження; запобігання виникненню природних та техногенних катастроф, підвищення безпеки життя мешканців громади, вирішення екологічних проблем; вдосконалення об’єктів системи охорони здоров'я, освіти та соціального забезпечення; розвиток туристичної діяльності та курортної справи; патріотичне виховання суспільства та підтримка заходів з територіальної цілісності області.

Повернутись Створено: 11 лютого 2015 року, 17:43 Переглядів: 1745

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація