Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Статус і престиж Роздрукувати

Хмільник – курорт державного значення

10 червня у місті Хмільнику відбулась офіційна презентація Закону України «Про оголошення природних територій міста Хмільника Вінницької області курортом державного значення». Участь в урочистих заходах взяли голова облдержадміністрації Микола Джига, перший заступник голови обласної ради Ігор Кревський, начальник Південно-Західної залізниці Олексій Кривопішин, представники Міністерства охорони здоров’я.
Офіційне визнання Хмільника як курорту на державному рівні виявилось тривалим у часі. Вперше питання про надання Хмільнику статусу курорту державного значення піднялось під час виборчої кампанії 2002 році на виборчому окрузі №13 (до якого входило місто Хмільник). Саме тоді кандидат в депутати до Верховної Ради України від «Нашої України» під час зустрічей з виборцями пообіцяв лобіювати у парламенті питання надання м. Хмільнику статусу курорту. Але попри всі обіцянки минулої влади підготовлений виконавчим комітетом міської ради ще у 2004 році, законопроект тричі погоджувався із профільними міністерствами і відомствами, органами виконавчої влади, однак не був внесений до порядку денного Верховної Ради України. Вдруге у 2006 році, вже за поданням Кабінету Міністрів, потрапивши до порядку денного вищого законодавчого органу, все ж залишився не розглянутий.
Особливого загострення питання надання м.Хмільник статусу курорту набуло в другій половині 2008 року, коли було ухвалено рішення, щодо надання дозволу на розробку гранітного кар’єру під м.Хмільником. За висновками незалежних експертів розробка кар’єру негативно вплине на джерела радонової води. Восени 2008 року Хмільницька міська рада звернулася з відкритим листом до Верховної ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України та Вінницької обласної ради з проханням пришвидшити надання м.Хмільнику статусу курорту, а також не допустити розробку гранітного кар’єру. Але даний відкритий лист був проігнорований.
І лише у травні 2011р., завдяки наполегливому лобіюванню Миколи Джиги та Сергія Татусяка та підтримки фракції Партії регіонів, Хмільник отримав статус курорту державного значення. «За» проголосували 304 депутати.
За проголосованим законом територія міста Хмільника Вінницької області оголошено курортом державного значення та затвердженого загальну площу округу і зон санітарної охорони курорту на площі 252,6439 кв. км, які мають бути чітко встановлені та затвердженні Кабінетом міністрів протягом 6 місяців. Надання місту статусу курорту державного значення передбачає низку привілеїв, серед яких пряме фінансування з Держбюджету видатків на покращення комунальної інфраструктури – доріг, водогонів, каналізації, електромереж, тощо. Більше того, цей статус дає можливість місцевому бюджету заробляти і на податку з прибутку підприємств та зборів до екологічних фондів.
«Новий статус Хмільника дозволить потенційним інвесторам більш охоче йти і працювати на цій території, тим більше, що вона дуже перспективна» - повідомив голова облдержадміністрації Микола Джига.
Про нові стимули для міста-курорту говорив і начальник Південно-Західної залізниці Олексій Кривопішин, який привітав хмільничан з новим статусом. Південно-Західна залізниця підготувала свій внесок у розвиток курорту - вже через кілька тижнів стартує новий маршрут залізничного сполучення «Хмільник-Вінниця-Хмельницький». Також за дорученням Олексія Мефодійовича профінансовано розробку бювету питної води у місті Хмільнику.
Сьогодні курорт Хмільник представляють 8 оздоровниць, у них понад 3000 місць. Щороку оздоровлюється понад 50 тисяч осіб, хоча можливість надавати лікувально-оздоровчі послуги є значно більшою. Адже запаси бальнеологічних ресурсів постійно поновлюються природнім шляхом.

 

Повернутись Створено: 14 червня 2011 року, 00:00 Переглядів: 1204

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація