Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

С.Татусяк висловив Я.Томбінському ідею зі створення інтернаціонального центру Роздрукувати

Голова обласної Ради Сергій Татусяк вважає, що міжрегіональна співпраця Вінницької області з іншими областями України та регіонами Польщі може вилитися у новий цікавий формат. А саме: створення міжрегіонального інтернаціонального центру за участі регіонів, які працюють в рамках офіційних угод. З українського боку це – Вінницька і Дніпропетровська, Донецька області, з якими Вінниччина має угоди про співпрацю, а з польського боку це – Мазовецьке, Лодзинське та Сьвєнтокшиське воєводства, які також є партнерами Вінниччини.

Цю ідею Сергій Татусяк озвучив під час офіційної зустрічі з Головою Представництва Європейського Союзу в Україні Яном Томбінським, котра відбулася 25 вересня у Вінниці. На зустрічі також були присутні голова облдержадміністрації Іван Мовчан і Вінницький міський голова Володимир Гройсман.

Голова облради вважає, що такий формат спільної роботи посилить можливості українських регіонів щодо участі у грантових програмах ЄС та міжнародних фондів.

С.Татусяк поінформував Посла ЄС, що вінницькі територіальні громади мають близько 300 контактів з європейськими партнерами, причому майже сотня з них з’явилися за останні півтора року, відколи функціонує Єврорегіон «Дністер».

– Наші угоди не для «галочки» – по них відбувається змістовна робота. Ми йдемо до мети через свідомість людей, використовуючи допомогу Євросоюзу, в тому числі у вигляді малих грантів. До речі, дуже важливо, що з 2014 року ЄС «опустить» ці гранти на місцевий рівень, – зауважив С.Татусяк.

Він повідомив, що цьогоріч Вінниччина написала 9 проектів в рамках програми ЄС з підтримки регіонального розвитку (фонд – 30 млрд. євро), наразі 3 проекти пройшли перший етап конкурсу.

Ян Томбінський зауважив, що Євросоюз вітає такі широкі контакти в Європі, але наголосив, що українцям важливо працювати із Росією, Білоруссю, іншими близькими і далекими країнами.

– Для ЄС дружні відносини з ними – це фактор стабільності, – резюмував Посол.

Він вкотре повторив, що бажає Україні підписати угоду про Асоціацію на Вільнюському саміті, але підкреслив, що результат залежить від України – її політиків та громадян.

Щодо Вінниччини, то Голова Представництва нагадав, що Європейський Союз на сьогодні реалізує в регіоні чимало власних проектів. З-поміж інших Ян Томбінський виокремив: розвиток альтернативної енергетики та енергозбереження; електронне врядування; інтегроване управління громадами; інтеграція батьків в суспільство після народження дітей.

Загалом Посол Євросоюзу залишився задоволеним візитом на Вінниччину, вказавши, що це завдяки змістовній насиченій програмі.

 

Повернутись Створено: 25 вересня 2013 року, 17:40 Переглядів: 759

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація