Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

С.Татусяк висловив Я.Томбінському ідею зі створення інтернаціонального центру Роздрукувати

Голова обласної Ради Сергій Татусяк вважає, що міжрегіональна співпраця Вінницької області з іншими областями України та регіонами Польщі може вилитися у новий цікавий формат. А саме: створення міжрегіонального інтернаціонального центру за участі регіонів, які працюють в рамках офіційних угод. З українського боку це – Вінницька і Дніпропетровська, Донецька області, з якими Вінниччина має угоди про співпрацю, а з польського боку це – Мазовецьке, Лодзинське та Сьвєнтокшиське воєводства, які також є партнерами Вінниччини.

Цю ідею Сергій Татусяк озвучив під час офіційної зустрічі з Головою Представництва Європейського Союзу в Україні Яном Томбінським, котра відбулася 25 вересня у Вінниці. На зустрічі також були присутні голова облдержадміністрації Іван Мовчан і Вінницький міський голова Володимир Гройсман.

Голова облради вважає, що такий формат спільної роботи посилить можливості українських регіонів щодо участі у грантових програмах ЄС та міжнародних фондів.

С.Татусяк поінформував Посла ЄС, що вінницькі територіальні громади мають близько 300 контактів з європейськими партнерами, причому майже сотня з них з’явилися за останні півтора року, відколи функціонує Єврорегіон «Дністер».

– Наші угоди не для «галочки» – по них відбувається змістовна робота. Ми йдемо до мети через свідомість людей, використовуючи допомогу Євросоюзу, в тому числі у вигляді малих грантів. До речі, дуже важливо, що з 2014 року ЄС «опустить» ці гранти на місцевий рівень, – зауважив С.Татусяк.

Він повідомив, що цьогоріч Вінниччина написала 9 проектів в рамках програми ЄС з підтримки регіонального розвитку (фонд – 30 млрд. євро), наразі 3 проекти пройшли перший етап конкурсу.

Ян Томбінський зауважив, що Євросоюз вітає такі широкі контакти в Європі, але наголосив, що українцям важливо працювати із Росією, Білоруссю, іншими близькими і далекими країнами.

– Для ЄС дружні відносини з ними – це фактор стабільності, – резюмував Посол.

Він вкотре повторив, що бажає Україні підписати угоду про Асоціацію на Вільнюському саміті, але підкреслив, що результат залежить від України – її політиків та громадян.

Щодо Вінниччини, то Голова Представництва нагадав, що Європейський Союз на сьогодні реалізує в регіоні чимало власних проектів. З-поміж інших Ян Томбінський виокремив: розвиток альтернативної енергетики та енергозбереження; електронне врядування; інтегроване управління громадами; інтеграція батьків в суспільство після народження дітей.

Загалом Посол Євросоюзу залишився задоволеним візитом на Вінниччину, вказавши, що це завдяки змістовній насиченій програмі.

 

Повернутись Створено: 25 вересня 2013 року, 17:40 Переглядів: 655

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація