Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Стратегія розвитку Роздрукувати

Рада пішла до громад з методичними рекомендаціями

Вінницька обласна Рада розробила методичний посібник щодо формування проекту Стратегії збалансованого розвитку територіальної громади «Маємо почути кожного подолянина». Методичка розроблена за результатами громадських обговорень регіональної стратегії розвитку. Вона містить нормативні документи, матеріали «круглих столів», зразок стратегії розвитку польської громади та рекомендації щодо формування регіональних стратегій.

Першим посібник облрада презентувала територіальній громаді села Іванів Калинівського району, де 25 листопада відбувся круглий стіл на тему «Стратегія регіонального розвитку Вінницької області на період до 2020 року та шляхи її реалізації».
У заході взяли участь голова обласної Ради Сергій Татусяк, перший заступник голови Ігор Кревський, керівники окремих управлінь облдержадміністрації, голова Калинівської райради Юрій Браніцький, депутати Іванівської сільської ради на чолі із головою Віктором Онофрійчуком, представники громадських організацій та бізнесу району.
У ході зібрання відбулася презентація стратегій розвитку 3-х територіальних громад: с.Іванів (громадська організація «Відкрите суспільство»), с.Сальник (ГО «Поділля-соціум») Калинівського району та с.Селище Тиврівського району (ГО «Селище»).
Усі презентовані громади продемонстрували готові програми розвитку своїх населених пунктів на кілька наступних років. Розробники стратегії врахували особливості громади, її місце розташування, нагальні проблеми, ресурсні можливості тощо.
Сергій Татусяк назвав досвід презентованих громад передовим і запропонував громадським організаціям поширювати його у населених пунктах, де подібна робота тільки у зародку або не починалася.


– Ми тільки-но розпочали велику копітку роботу зі створення стратегій регіонального розвитку. В перспективі ми маємо нею охопити всі територіальні громади області і всі верстви населення – від школярів до пенсіонерів, – зазначив голова облради.
Сергій Татусяк повідомив, що обласна Рада в рамках напрацювання стратегії оголосила обласний конкурс на кращу творчу роботу щодо стратегії розвитку територіальної громади серед дітей та учнівської молоді, що навчаються в загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах області. Голова закликав представників районної влади, освітніх закладів залучити до активної участі у конкурсі місцеву молодь.
Під час круглого столу його учасниками була озвучена низка пропозицій, які стосувалися роботи місцевих громадських організацій та формування стратегії регіонального розвитку. Так, наприклад, ГО «Відкрите суспільство» запропонувала створити на Вінниччині «Агенцію стратегічного розвитку сільських громад». Також були побажання щодо організації навчання активістів, експертного консультування щодо проектів та користування кращими практиками діючих громадських організацій.

 

Повернутись Створено: 28 листопада 2011 року, 00:00 Переглядів: 920

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація