Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Студенти вивчатимуть економічну складову інтеграції України з ЄС Роздрукувати

Товарообіг України з Європейським Союзом у 2012 році становив 43,9 мільярдів доларів, тоді як із країнами Митного союзу він досяг 56,2 мільярдів доларів. Найбільш залежними від експортних операцій з Росією є українське машинобудування та переробна галузь. Тому говорити про готовність України до глобальної економічної інтеграції є ЄС, нехтуючи економічно обґрунтованою доцільністю співпраці з РФ, – зарано. На цьому акцентував увагу голова обласної Ради Сергій Татусяк під час зустрічі із представниками Спілки молодіжних організацій Вінниччини (СМОВ) 28 листопада.

– Пауза у переговорному процесі з ЄС надасть можливість вийти на прийнятний формат співпраці з усіма нашими партнерами, а також сприятиме розробці механізмів адаптації українських підприємств для ефективної роботи в межах зони вільної торгівлі (ЗВТ), яку пропонує Євросоюз, – сказав С.Татусяк. – Я впевнений, що у нас є всі можливості доопрацювати умови взаємодії з ЄС і визначити рамки можливого компромісу, який не залишить Україну сам на сам із економічними проблемами. Від економіки залежать як зарплата громадян, так і робочі місця, а нині реальність така, що економіка багато в чому залежить від Росії. Проте керівництво нашого східного сусіда не до кінця відверте з українською стороною. Тому що активно співпрацює з ЄС, зокрема, в сфері транскордонного співробітництва. Наприклад, на реалізацію спільних інфраструктурних проектів в рамках Єврорегіону «Карелія», між адміністративними одиницями Республіки Карелія (РФ) та Фінляндії, залучено 150 мільйонів євро з Європи. Тобто Росія розвиває стратегічне партнерство з Євросоюзом, при цьому здійснюючи певний тиск на Україну та її євроінтеграційний поступ. Тому передусім ми маємо чітко утверджувати власну самостійність і бути незалежним та рівним партнером у геополітичних стосунках – наголосив голова облради.

Заступник голови облдержадміністрації Любов Спірідонова, яка також була присутня на зустрічі, додала:

– Чітка громадянська позиція молоді мені імпонує. А проведення загальнодержавних мітингів підтверджує, що в Україні таки формується громадянське суспільство. Однак формат конференцій та круглих столів сприятиме ефективнішому вирішенню спірних питань. Адже дозволить всім учасникам дискусій заглиблюватись у суть явищ та формувати чіткіше розуміння процесів, які відбуваються в державі.

Голова Студентського парламенту Вінниччини Роман Молдован висловив думку молоді:

– Нещодавно відбулись дебати між студентами вишів з приводу паузи, яку взяла Україна у зближенні з євроспільнотою. Якби ми мали озвучені економічні показники, то, гадаю, полеміка могла б стати багатограннішою. Мені, як студенту економічного інституту, стали зрозумілішими проблемні сторони Угоди про асоціацію. Студпарламент підтримав думку С.Татусяка стосовно того, що «чітка громадянська позиція має будуватися не тільки на емоціях, а і на конкретних фактах і даних». Тому ми зі студентами навчальних закладів вивчатимемо економічну складову взаємодії з ЄС,адже саме фактаж має визначати розсудливе ставлення до зовнішньополітичних процесів, – резюмував очільник вінницького студентства.

 

 

 

Повернутись Створено: 29 листопада 2013 року, 11:18 Переглядів: 783

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація