Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Студенти Заболотненського училища переймають французький досвід ведення сільського господарства Роздрукувати

Сьогодні, 10 травня, в рамках робочого візиту до Крижопільського району голова обласної Ради Анатолій Олійник спільно з депутатами обласної Ради Володимиром Василишеним та Юрієм Семенюком ознайомилися із роботою Заболотненського вищого професійного училища №31. Зазначений навчальний заклад має статус державної навчальної установи і є професійно-технічним закладом третього атестаційного рівня.

Заболотненське ВПУ№31 – одне з чотирьох училищ Вінницької області, яке обрано Європейським фондом освіти для підтримки системи професійної освіти в Україні в галузі сільського господарства.

У рамках проекту «Реформування ПТО в Україні» ВПУ№31 співпрацює з навчальними закладами Франції: Шинуа-Бар (м. Монтаржі), «Луї Пастер» (м. Мармія) та Барньяно ді Кардзано (Брешіа, Італія). 

Директор закладу Василь Романцов розповів, що  з травня 2005 року розпочато програму обміну студентами. ­

­- У червні 2006 року коледж «Шенуа–Бар» (Монтаржі) відвідало 24 учні та 3 викладачі нашого навчального закладу. Вони мали нагоду не тільки поглибити мовні знання, а й побувати в Монтаржі, фермерських та учбових господарствах, де закріплюються професійні уміння і навички майбутніх фахівців, - говорить Василь Романцов.

Також керівник закладу розповів, що проект «Реформування ПТО в Україні», започаткований у вересні 2000 року за участю Франції, Італії та Міжнародної Організації Праці (МОП), став важливим кроком на шляху реформування професійної освіти. У 2001 році МОП введено модульний підхід до розробки навчальних програм.

В училищі навчаються 499 студентів. Приїжджають здобувати освіту з різних областей. І що важливо: безробітними зі стін закладу не виходять.

– Ми вже давно в Європі, – каже Василь Никифорович. – Із 2005 року співпрацюємо з Асоціацією фермерів Франції. Маємо 12 студентів, які після закінчення нашого училища продовжують навчання у французьких навчальних закладах: вивчають технічний менеджмент, тваринництво, землеробство, лісівництво, єгерство. Готуємо їх для себе.

Василь Романцов  відомий на всю Україну тим, що  що влаштував при закладі унікальну ферму. Розводить кіз і овець елітних порід. А чотири роки тому привіз із Туреччини ще й віслюків, яких уже має майже три десятки. В унікальної ослиної ферми своє призначення – давати стільки молока, щоб вистачало для виробництва косметичних засобів за французькими рецептами.

– Сільгоспугіддя на 288 гектарів, ферма й навчальний центр – усе це в структурі училища й усе в державній влаcності, – розповідає Василь Никифорович. – Ферма існує з 1957 року. Маємо майже 500 овець. Вівці-мериноси, цигайської і романської порід дають шерсть, за якою приїжджають із Чернігова. Сотню кіз тримаємо на розвід. Козеня коштує 50-100 євро, бо породи непрості: альпійські, нубійські, зааненські.

Є на фермі 3 коня та 37 корів. Молоко з них не здають на заготівлю, бо вигідніше згодувати телятам. За рік телята виростають до 4 центнерів, один за ціною близько 12 тис. гривень. Окрім того, ферма має щось на зразок звіринця: два ведмеді Машка й Мишко, вовчиця й вовченя. Однак не для розваги. Тримають їх для студентів-єгерів. Звірі приручені.

– Завжди, коли приїжджаю, везу банку меду і годую їх ложкою через клітку. Вовчиця йде на руки, звикла, – додає Василь Никифорович.

Також у навчальному центрі училища живуть 24 лайки. Кожен учень має свого собаку, з яким тренується. Так навчаються поводитися з мисливськими собаками.

Повернутись Створено: 10 травня 2018 року, 20:22
Оновлено: 10 травня 2018 року, 22:38
Переглядів: 692

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація