Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Студенти Заболотненського училища переймають французький досвід ведення сільського господарства Роздрукувати

Сьогодні, 10 травня, в рамках робочого візиту до Крижопільського району голова обласної Ради Анатолій Олійник спільно з депутатами обласної Ради Володимиром Василишеним та Юрієм Семенюком ознайомилися із роботою Заболотненського вищого професійного училища №31. Зазначений навчальний заклад має статус державної навчальної установи і є професійно-технічним закладом третього атестаційного рівня.

Заболотненське ВПУ№31 – одне з чотирьох училищ Вінницької області, яке обрано Європейським фондом освіти для підтримки системи професійної освіти в Україні в галузі сільського господарства.

У рамках проекту «Реформування ПТО в Україні» ВПУ№31 співпрацює з навчальними закладами Франції: Шинуа-Бар (м. Монтаржі), «Луї Пастер» (м. Мармія) та Барньяно ді Кардзано (Брешіа, Італія). 

Директор закладу Василь Романцов розповів, що  з травня 2005 року розпочато програму обміну студентами. ­

­- У червні 2006 року коледж «Шенуа–Бар» (Монтаржі) відвідало 24 учні та 3 викладачі нашого навчального закладу. Вони мали нагоду не тільки поглибити мовні знання, а й побувати в Монтаржі, фермерських та учбових господарствах, де закріплюються професійні уміння і навички майбутніх фахівців, - говорить Василь Романцов.

Також керівник закладу розповів, що проект «Реформування ПТО в Україні», започаткований у вересні 2000 року за участю Франції, Італії та Міжнародної Організації Праці (МОП), став важливим кроком на шляху реформування професійної освіти. У 2001 році МОП введено модульний підхід до розробки навчальних програм.

В училищі навчаються 499 студентів. Приїжджають здобувати освіту з різних областей. І що важливо: безробітними зі стін закладу не виходять.

– Ми вже давно в Європі, – каже Василь Никифорович. – Із 2005 року співпрацюємо з Асоціацією фермерів Франції. Маємо 12 студентів, які після закінчення нашого училища продовжують навчання у французьких навчальних закладах: вивчають технічний менеджмент, тваринництво, землеробство, лісівництво, єгерство. Готуємо їх для себе.

Василь Романцов  відомий на всю Україну тим, що  що влаштував при закладі унікальну ферму. Розводить кіз і овець елітних порід. А чотири роки тому привіз із Туреччини ще й віслюків, яких уже має майже три десятки. В унікальної ослиної ферми своє призначення – давати стільки молока, щоб вистачало для виробництва косметичних засобів за французькими рецептами.

– Сільгоспугіддя на 288 гектарів, ферма й навчальний центр – усе це в структурі училища й усе в державній влаcності, – розповідає Василь Никифорович. – Ферма існує з 1957 року. Маємо майже 500 овець. Вівці-мериноси, цигайської і романської порід дають шерсть, за якою приїжджають із Чернігова. Сотню кіз тримаємо на розвід. Козеня коштує 50-100 євро, бо породи непрості: альпійські, нубійські, зааненські.

Є на фермі 3 коня та 37 корів. Молоко з них не здають на заготівлю, бо вигідніше згодувати телятам. За рік телята виростають до 4 центнерів, один за ціною близько 12 тис. гривень. Окрім того, ферма має щось на зразок звіринця: два ведмеді Машка й Мишко, вовчиця й вовченя. Однак не для розваги. Тримають їх для студентів-єгерів. Звірі приручені.

– Завжди, коли приїжджаю, везу банку меду і годую їх ложкою через клітку. Вовчиця йде на руки, звикла, – додає Василь Никифорович.

Також у навчальному центрі училища живуть 24 лайки. Кожен учень має свого собаку, з яким тренується. Так навчаються поводитися з мисливськими собаками.

Повернутись Створено: 10 травня 2018 року, 20:22
Оновлено: 10 травня 2018 року, 22:38
Переглядів: 827

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація