Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Затвердили Порядок надання допомоги постраждалим під час подій на Майдані

    Депутати затвердили порядок використання коштів обласного бюджету для надання щорічної матеріальної допомоги членам сімей загиблих/постраждалих осіб під час участі у масових акціях громадського протесту у зв’язку з річницею подій на Майдані 18-20 лютого 2014 року. Порядок визначає механізм використання коштів обласного бюджету для надання ....

  • Депутатів у обласній Раді стало менше

    Відсьогодні двоє депутатів обласної Ради достроково складають свої повноваження. Напередодні Володимир Барцьось та Юрій Мазур написали заяви про припинення дії свого представницького мандата. Володимир Васильович Барцьось був обраний 2015 року в багатомандатному виборчому окрузі за виборчим списком Аграрної партії України. Протягом цього часу ві ....

  • 62 голосами підтримали звернення щодо обігу земель та розміру мінімальних пенсій

    Першим питанням порядку денного 41 сесії обласної Ради депутати розглянули звернення до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо відкликання законопроекту 2178-10 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення» як такого, що загрожує стабільності в економіці та ....

Студенти-історики Вінниці досліджують життєпис Івана Богуна Роздрукувати

В рамках громадської кампанії "Збудуємо перший у Вінниці пам'ятник Івану Богуну" на факультеті історії, етнології і права Вінницького державного університету імені М.М. Коцюбинського відбувся круглий стіл, присвячений вивченню життя та діяльності видатного полководця і державного діяча української нації, наказного гетьмана, полковника Вінницького і Кальницького Івана Богуна.

Головна мета заходу – просвітницька, виховна і науково-дослідницька, спонукання студентів до вивчення і дослідження життя і чину цієї світлої й героїчної постаті доби української національної революції під проводом Б. Хмельницького середини XVII століття, борця за незалежність та соборність України, захисника Вінниччини, переможця численних битв Івана Богуна.

Захід було організовано кафедрою історії України факультету історії, етнології і права, за ініціативи депутата обласної Ради Володимира Барцьося та заступника Координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання при облдержадміністрації Андрія Мельничука. Круглий стіл в черговий раз проведено, як нагадування міській владі про необхідність спорудження пам'ятника і належного вшанування у Вінниці постаті Івана Богуна.

Перед студентами виступили кандидат історичних наук Олександр Криворучко, доктор історичних наук, професор Іван Романюк, депутат обласної Ради Володимир Барцьось, заступник Координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання при Вінницькій облдержадміністрації Андрій Мельничук. Студенти інституту 2 курсу – Анастасія Романюк, Тетяна Кравчук, Аріна Машевська, 3 курсу – Тетяна Коломієць, 4 курсу – Наталя Шуляк виступили із цікавими доповідями про огляд джерел, життєпис і походження, пісенний фольклор, державницьку діяльність і військові подвиги Івана Богуна, героїчну оборону Вінниці під його проводом та інші аспекти його бойової й політичної діяльності, роль і значення в історії України. Переглянули документальний фільм про оборону Вінниці від польських загарбників і перемогу у 1651 році під проводом Івана Богуна.

На сьогодні в Україні досі немає фундаментальної наукової праці або монографії, присвяченої Івану Богуну. Тому перспективи досліджень і нових відкриттів про українського національного героя Івана Богуна для майбутніх науковців, істориків, краєзнавців відкриті й актуальні. Сподіваємось, що цей захід стане ще одним кроком у цьому напрямі, зацікавленні молоді, студенства рідною історією й плекання героїчних чеснот, наслідування чину і відданого служіння рідній нації та державі.

Іван Богун є прикладом для наслідування для української молоді, він є натхненником і чинником єднання нації, захисту та розбудови української держави на національних, козацьких традиціях, прямування до нових перемог.

Повернутись Створено: 30 березня 2018 року, 10:49 Переглядів: 708

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація