Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

Створення належних умов проживання у центрах розміщення переселенців обговорили голова обласної Ради та представники Міжнародної організації з міграції Роздрукувати

21 червня голова обласної Ради Вячеслав Соколовий та його заступник Ігор Івасюк зустрілися з представниками Міжнародної організації з міграції (МОМ) – координатором Вінницького офісу МОМ Юлією Сибірянською та програмними офіцерами Альбертом Вільякампою й Алексом Вельцбуром. Сторони обговорили питання співпраці щодо створення належних умов проживання в центрах розміщення внутрішньо переміщених осіб на Вінниччині.

Вячеслав Соколовий подякував представникам МОМ за вже реалізовані на Вінниччині гуманітарні проєкти щодо допомоги центрам розміщення внутрішньо переміщених осіб (ВПО) і окреслив нагальні потреби, пов`язані з їхнім подальшим проживанням у громадах області.

- Нині на Вінниччині на постійному проживанні перебуває 177 417 біженців, із них 1451 – маломобільні,  52 453 – це діти, - зазначив голова обласної Ради. – Що стосується центрів розміщення ВПО, то більшість із них це – школи, дитячі садочки, гуртожитки навчальних закладів. Із початку навчального року – з 1 вересня -  нам потрібно буде вирішувати проблему розміщення ВПО в інших місцях. Для цього необхідно належно підготувати інші приміщення. Бюджети громад не були готові до таких витрат, і допомога МОМ у цьому питанні буде дуже потрібною.

Умови та деталі такої допомоги й стали предметом обговорення на зустрічі. Зокрема, йшлося про можливий обсяг фінансування ремонтних робіт у приміщеннях, де можуть бути розміщені ВПО для довгострокового проживання; які саме напрями таких робіт планує фінансувати МОМ; що потрібно зробити безпосередньо громадам, які документи їм треба надати для участі в таких проєктах.

Однією з базових вимог МОМ для участі в облаштуванні центрів проживання ВПО представники організації назвали  гарантію того, що приміщення буде використовуватися  саме для переселенців.

Вячеслав Соколовий підкреслив, що Міжрегіональний координаційний гуманітарний штаб (створений обласною та Вінницькою міською радами) проаналізував наявність в громадах вільних приміщень, у яких можуть бути створені центри постійного проживання ВПО.

- Передусім, це колишні ЦНАПи, а також навчальні заклади та  гуртожитки, які вже офіційно виведені з мережі освіти, - повідомив Вячеслав Соколовий. – У цих приміщеннях є необхідні комунікації, які потребують модернізації та ремонту.

Перелік таких будівель було передано представникам МОМ. Найближчим часом вони разом із фахівцями виконавчого апарату обласної Ради виїжджатимуть на місця, щоб оцінити придатність приміщень, обсяг необхідних робіт та їхню вартість.

- Спільними зусиллями ми зможемо пришвидшити необхідні роботи, - наголосив Вячеслав Соколовий.

 

Повернутись Створено: 21 червня 2022 року, 13:32 Переглядів: 362

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація