9 липня о 10.00 у режимі відеоконференції відбудеться засідання постійної комісії обласної Ради з питань бюджету, фінансів та обласних програм

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

На Вінниччині розпочато благодійну акцію «Могилу прадіда збережи від забуття» Роздрукувати

9 липня  в приміщенні облдержадміністрації відбулась зустріч голови обласної Ради Сергія Свитка і голови облдержадміністрації Валерія Коровія з Віце-маршалеком Нижньосілезького воєводства Республіки Польща Тадеушом Самборскі та Генеральним Консулом Республіки Польща у Вінниці Кшиштофом Свідереком, під час якої було обговорено проведення благодійної акції «Могилу прадіда збережи від забуття» на території Вінницької області.

Зазначена акція проводиться на Вінниччині вже шостий рік поспіль, з ініціативи громадських активістів та представників влади Республіки Польща, зокрема, Управління освіти Нижньосілезійського воєводства при підтримці Генерального Консульства Республіки Польща у Вінниці.

Основна мета заходу – прибирання і благоустрій могил та кладовищ Вінниччини, де поховані поляки. Адже на теренах нашого краю знаходиться найбільша кількість польських поховань, що залишилися ще із Речі Посполитої.

Під час зустрічі Віце-маршалек Нижньосілезького воєводства Республіки Польща Тадеуш Самборскі повідомив, що цього разу 800 польських волонтерів планують впорядкувати могили пращурів на 86 кладовищах.

Він висловив вдячність за те, що підтримку в проведенні акції надає обласна Рада та облдержадміністрація, а також органи влади тих районів і громад, де відбуваються заходи.

Я дуже вдячний за ваш підхід до нашого спільного історичного минулого. Хочу висловити подяку за те, що ми можемо проводити цю акцію на теренах області, в рамках якої ми відчуваємо підтримку зі сторони влади на всіх рівнях, починаючи з сільських рад, району і області. Це своєрідна народна дипломатія, яка проводиться польськими дітьми, що долучаються до акції і разом з маленькими українцями впорядковують могили. У нас важкі часи, але ми оптимісти і рухаємося вперед, – зауважив пан Тадеуш Самборскі.

Подякувавши польським гостям за візит, голова обласної Ради Сергій Свитко зазначив:

– Я був приємно здивований, коли дізнався, що акція «Могилу прадіда збережи від забуття» проходить по всій Польщі, і кожний польський учень щорічно жертвує один злотий на її проведення, а волонтери приїздять на Вінниччину, щоб впорядкувати могили своїх дідів та прадідів. Пригадуючи  слова «хто не знає своєї історії, той не матиме майбутнього», хочу зазначити, що ваш досвід, як шанувати минуле й свою історію, є дуже корисним для України. Я дякую, пане Генеральний Консуле, за Вашу роботу у цьому напрямі, зокрема, за відкриття меморіальних дошок українською і польською мовами у Вінницькому центральному парку культури та відпочинку, на місці поховань римо-католицького кладовища. Але я хотів би звернути увагу, що якраз Вінницький парк культури та відпочинку є місцем масового поховання жертв політичних репресій 1937-1938 років, де за часів німецької окупаційної влади було виявлено 35 гуртових братських могил – жертв НКВС. Під час окупації, в 1943 році, було відкрито лише 14 могил, а 21 – до нинішнього дня залишаються ще закритими. На думку науковців, у парку знаходиться від двох до п’яти тисяч тіл людей, серед яких були не лише невинні жертви НКВС, а й герої, які боролися з комуністичним режимом. Я думаю, що ми повинні належним чином вшановувати наших героїв та невинних жертв, і мені прикро, що досі це місце поховань має назву «парк культури та відпочинку». Ми неодноразово обговорювали це питання з керівництвом облдержадміністрації і сьогодні є спільна думка, що назву парку необхідно змінювати та, можливо, і його статус, – наголосив Сергій Свитко.

Він подякував Генеральному Консулу і Віце-маршалеку, а також польському народові, президенту Республіки Польщі та уряду за підтримку, яку надає Польща нашій державі у цей, непростий для України, час.

В свою чергу, голова облдержадміністрації Валерій Коровій запевнив Віце-маршалека Нижньосілезького воєводства Республіки Польща, що обласна влада готова забезпечити учасникам акції підтримку і сприяння у її проведенні.

Для довідки:

Для проведення акції «Могилу прадіда збережи від забуття» польські учні щорічно жертвують 1 злотий. За ці кошти волонтери відвідують Україну, де впорядковують старі польські кладовища. В минулому році, незважаючи на важку політичну ситуації в Україні, 500 волонтерів працювали задля цієї мети. Окрім того, понад 150 тис. осіб віддали один символічний злотий для проведення зазначеної акції.

 

 

Повернутись Створено: 9 липня 2015 року, 15:56 Переглядів: 1053

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація