Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Свято “Русалка Дністрова” об’єднало навколо духовних і національних цінностей Україну і Молдову Роздрукувати

22 червня в козацькому селі Буша Ямпільського району відбулося величне свято поетичної і народної творчості - ІІІ Міжародне літературно-мистецьке свято “Русалка Дністрова”, яке було започатковано з ініціативи вінницької Спілки письменників і стало маніфестацією єднання українського і молдавського народів навколо збереження національних традиційних цінностей, розвитку культури і духовності, поетичного слова і поглиблення взаємозв’язків між країнами.

Участь у святкових заходах взяли високопосадовці Вінниччини: голова обласної Ради Сергій Свитко, заступник голови облдержадміністрації Людмила Щербаківська, заступник голови Вінницької обласної Ради Наталія Солейко, голова МГО «Україна-Польща-Німеччина», депутат обласної Ради Сергій Татусяк, голова Вінницької обласної організації Спілки письменників України Михайло Каменюк та інші.

Урочисті заходи в рамках свята були проведені 20-22 червня в Ямпільському, Могилів-Подільському, Томашпільському районах Вінниччини та Резінському і Шалдонештському районах Республіки Молдова. Заходи проведено в рамках співпраці країн міжнародного об’єднання Єврорегіону “Дністер”. В ці дні на Вінниччині зібралися письменники і поети зі Львова, Івано-Франківська, Тернополя, Хмельницького, Одеси, Києва, Республіки Молдова, творчі колективи двох країн та митці подільського краю, для збереження і пропагування традицій поетичного слова та національної культури. Участь у заходах взяли представники місцевого самоврядування та посадовці Молдови, Вінницької обласної Ради та облдержадміністрації, місцевої районної влади.

Творчі колективи країн розважали присутніх народними піснями і танцями, які показували усю красу культури Наддністрянщини. Майстри народної творчості і промислів демонстрували розмаїття своїх виробів. Поети і письменники читали вірші і зверталися до присутніх із закликами берегти народну культуру і духовність, нести її світло серед народів з метою єднання, співпраці і миру. Усі присутні говорили про потребу нести слово правди і пропагувати духовні, моральні цінності заради миру і спокою, в складні для України часи. На святі були присутні видатні письменники, зокрема лауреати Національної премії імені Тараса Шевченка – Степан Пушик, який є водночас першим лауреатом премії “Русалки Дністрової” і Петро Перебийніс, що є нашим земляком, родом із с. Слобода Шаргородська. Петро Перебийніс під час виступу зазначив: “Це свято є одним із найвеличніших в Україні. Воно єднає поезію і науку, єднає письменників і митців разом із владою, що дає добрі сходи”.

В рамках свята відбулося нагородження переможців VII щорічного Всеукраїнського фестивалю поезії на Поділлі “Підкова Пегаса”, який об’єднує молодих талановитих поетів, письменників, літераторів України, Молдови і Білорусі. Цьогорічним переможцем фестивалю стала молода вінницька поетеса Милослава Черній.

Голова обласної Ради Сергій Свитко привітав учасників заходів з проведенням ІІІ Міжнародного літературно-мистецького свята “Русалка Дністрова”:

- Протягом трьох днів Придністров’я Вінниччини стало епіцентром проведення свята в Україні і Молдові. Це свято об’єднало два дружніх народи – український і молдавський. На жаль, воно відбувається у складний час, коли північний сусід здійснює агресію щодо мирної української держави. Мені пригадались слова Винниченка про те, що історію України не можна читати без брому. Більше семи століть український народ боровся за свою державу, більше семи століть український народ зазнавав геноциду, знищення і асиміляції. Сьогодні, маючи власну державу ми розуміємо, що Україна була, є, і буде. Тому що нас надихає голосне і правдиве слово та дух Тараса Шевченка, Лесі Українки, Івана Франка, звитяги українського козацтва, січових стрільців, воїнів Української Повстанської Армії, Героїв Майдану. Ми знаємо, що Україна відновлюється і піднімається з колін, перш за все, завдячуючи нескореному українському духу. Бажаю миру і благополуччя Молдові і Україні, - сказав Сергій Свитко.

В цілому, роль і популярність Міжнародного літературно-мистецького свята “Русалка Дністрова”, яке відбулося втретє на Вінниччині, зростає серед інтелектуальної еліти і мешканців вінницької та молдовської Наддністрянщини. Письменники і поети сучасної України за підтримки обласної влади стали продовжувачами справи товариства “Руська трійця”, яка полягає у  національному відродженні українського народу, зокрема в Придністров’ї, культурного обміну та налагодження мирних взаємовигідних стосунків з Республікою Молдова.

Повернутись Створено: 23 червня 2014 року, 13:07 Переглядів: 1614

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація