Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

Тепличани відзначили роковини видатного земляка-композитора Роздрукувати

До 140-річчя від дня народження великого композитора у селі Марківці Теплицького району відбулася науково-практична конференція «Микола Леонтович: музична легенда Поділля». Учасників зібрання привітали заступник голови обласної Ради Ігор Хміль та голова облдержадміністрації Валерій Коровій.

– Сьогодні вся культурна спільнота відзначає 140 років від дня народження українського «Баха», батька всесвітньовідомого «Щедрика», уродженця Вінниччини Миколи Леонтовича. Сьогодні для мене є великою честю побувати у рідному селі композитора. Висловлюю щиру подяку активній громаді, ідеями й зусиллями якої у нас в області з'явилася ще одна гордість – візитівка Тепличчини та знак великої шани постаті Леонтовича, – наголосив Ігор Хміль у своєму виступі.

У своєму виступі Валерій Коровій зазначив, що серед таких ініціатив – і відновлення меморіального комплексу композитора, і флешмоб, і проведення фестивалю хорів. І навіть перший оперний фестиваль OPERAFEST-TULCHYN символічно розпочинався роботою Леонтовича «На Русалчин Великдень». 

За словами керівництва, вже наступного року в області планується створення професійного академічного хорового колективу імені Миколи Леонтовича, а на найближчій сесії обласної Ради депутати розглядатимуть питання присвоєння обласній філармонії імені видатного земляка. 

Народився М. Д. Леонтович 13 грудня 1877 року в селі Монастирьок Брацлавського повіту Подільської губернії (нині – Немирівський район) в сім’ї священника. Леонтович здобув освіту у Шаргородському духовному училищі та Кам'янець-Подільській духовній семінарії, проте всупереч сімейним традиціям, він вирішує бути світським учителем.

Життя і творчість великого музиканта спалахнули всіма мистецькими барвами і гранями саме на Поділлі. Монастирок, Шершні, Немирів, Шаргород, Чуків, Тиврів, Вінниця, Тульчин, Теплик, Марківка – ось така широка подільська «географія» унікального митця українського музичного Відродження.

Творча спадщина Миколи Дмитровича Леонтовича (13.12.1877 – 23.01.1921 р.р.) – надзвичайно яскраве і самобутнє явище не лише в українській, а й у світовій хоровій музиці. Автор численних обробок українських народних пісень «Дударик», «Щедрик», «Пряля», «Козака несуть», «Піють півні», оригінальних хорових творів «Льодолом», «Літні тони», «Моя пісня», незакінченої опери «На русалчин Великдень».

Пам’ять про Миколу Дмитровича Леонтовича гідно поціновується вдячними земляками. В містах Вінниці, Немирові і Тульчині встановлено пам’ятники композиторові, у Марківці Теплицького району та Тульчині діють  музеї М.Д. Леонтовича, його іменем названі вулиці, ім’я композитора-земляка носить Вінницьке училище культури і мистецтв. В 2016 році з нагоди 100-річчя першого професійного виконання «Щедрика» М.Леонтовича в селі Марківці Теплицького району відбулось урочисте відкриття меморіального комплексу біля могили композитора та відреставрованого, оновленого музею М.Д.Леонтовича.

У вересні 2017 року відкрито погруддя М.Д.Леонтовича біля училища культури і мистецтв ім.М.Д.Леонтовича.

Пам’яті М.Д.Леонтовича приурочені традиційні мистецькі свята і фестивалі-конкурси: «Криниця Леонтовича – пісенне джерело» (Теплицький район), «В серці вічно Леонтовича пісні» (Немирівський район), обласний мистецький проект «Співає Поділля Леонтовича», виливаючись у тріумф хорового мистецтва до ювілейних дат композитора-земляка.

 

Повернутись Створено: 14 грудня 2017 року, 09:40 Переглядів: 781

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація