30 липня о 09.30 в приміщенні обласної Ради каб. 211 відбудеться засідання постійної комісії з питань економіки, фінансів та бюджету; 30 липня о 10.00 у сесійній залі обласної Ради (2 поверх) відбудеться пленарне засідання 11 чергової сесії

Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

  • У Вінницькій обласній Раді обговорили створення спостережних рад при медичних закладах

    Утворення спостережних рад, як наглядового органу, закладів охорони здоров’я, що надають медичну допомогу третинного рівня обговорили на засіданні круглого столу. Зібрання відбулося 27 липня у сесійній залі обласної Ради під головуванням заступника голови облРади Ігоря Івасюка. Участь у засіданні круглого столу взяли члени постійної комісі ....

  • Чергова 11 сесія Вінницької обласної Ради відбудеться 30 липня

    Голова Вінницької обласної Ради Вячеслав Соколовий підписав Розпорядження «Про чергову 11 сесію обласної Ради 8 скликання». «Скликати пленарне засідання чергової 11 сесії обласної Ради 8 скликання на 10 годину 30 липня 2021 року в приміщенні обласної Ради», - йдеться в розпорядженні голови облРади. На порядку денному - ....

  • Профільна комісія обласної Ради погодила програму «Питна вода»

    19 липня на позачерговому засіданні постійної комісії обласної Ради з питань з будівництва, комунального майна, транспорту та розвитку інфраструктури депутати погодили проєкт рішення «Про програму «Питна вода» Вінницької області на 2021-2025 роки». Участь у засіданні комісії взяв заступник голови обласної Ради Анатолій Ткач ....

Територіальна громада Роздрукувати

Скаржинці – зразок господарювання

Третього лютого в рамках навчального семінару, який другий тиждень триває у Хмільнику для депутатів обласної ради, голів районних рад й адміністрацій, сільських, селищних, міських голів, самоврядці відвідали село Скаржинці Хмільницького району.

Дану сільську територію головам районних рад та адміністрацій продемонстрували як зразок співпраці інвестора та громади.
Скаржниці з населенням 590 осіб у 2006 році віддали земельні паї в оренду своєму односельцю – народному депутату України Івану Куровському. Він, створивши агропідприємство «Поділля», почав обробляти 1,7 тис. га землі та взяв на баланс практично всю соціальну сферу села: школу, дитсадок, амбулаторію, будинок культури, адмінбудинок сільради.
– Починаючи з 2006 року, поступово інвестор зробив капітальні ремонти в усіх цих спорудах, забезпечив працівників зарплатою, школярів – харчуванням. Також завершив газифікацію села – провів газ навіть до тих хат, газифікація яких не передбачалася проектом, – розповіла сільський голова Людмила Стрельчик.
Голова Хмільницької районної ради Василь Чмелюк зауважив, що влада району працює з іншими сільрадами, аби й вони йшли шляхом Скаржинців.
– Моя мрія – демонструвати щороку такі досягнення хоча б у двох селах району, – поділився В.Чмелюк.
Керівники районів, які оглядали скаржинецьку інфраструктуру, зазначили, що у кожному районі є такі села, де розвиток відбувається завдяки інвестиціям земляків або зайшлих підприємців. Самоврядці вітають таку співпрацю інвестора і громади, але й наголошують, що не кожен населений пункт є привабливим для інвестора.
Цю думку колег підтримує й заступник голови облради, керуючий справами Степан Нешик:
– Це дуже гарний зразок життєдіяльності сільської територіальної громади. Але ця схема – коли в село заходить інвестор і бере на себе фінансування об’єктів соціальної сфери – неправильна. В такий спосіб все українське село не відродити. Потрібно змінити правила гри: державний бюджет має поділитися з місцевими. Це і є основною темою нашого семінару, – зазначив С.Нешик.
Він зауважив, що варіант утримання сільської інфраструктури інвестором може мати місце у розвитку територій області, але громадам потрібно вчитися шукати позабюджетні кошти через конкурси, грантові програми – як вітчизняні, так і європейські.

Повернутись Створено: 3 лютого 2011 року, 00:00 Переглядів: 1388

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація