В приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудуться засідання постійних комісій: 17 січня об 11.00 – з питань правової політики, регламенту, депутатської діяльності та етики; о 12.00 – з питань будівництва, комунального майна, транспорту та розвитку інфраструктури; о 13.00 (зала засідань, 4 поверх) – з питань інвестицій, стратегічного розвитку та місцевого самоврядування; 18 січня о 12.00 – з питань економіки, фінансів та бюджету

Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

Територіальна громада Роздрукувати

Скаржинці – зразок господарювання

Третього лютого в рамках навчального семінару, який другий тиждень триває у Хмільнику для депутатів обласної ради, голів районних рад й адміністрацій, сільських, селищних, міських голів, самоврядці відвідали село Скаржинці Хмільницького району.

Дану сільську територію головам районних рад та адміністрацій продемонстрували як зразок співпраці інвестора та громади.
Скаржниці з населенням 590 осіб у 2006 році віддали земельні паї в оренду своєму односельцю – народному депутату України Івану Куровському. Він, створивши агропідприємство «Поділля», почав обробляти 1,7 тис. га землі та взяв на баланс практично всю соціальну сферу села: школу, дитсадок, амбулаторію, будинок культури, адмінбудинок сільради.
– Починаючи з 2006 року, поступово інвестор зробив капітальні ремонти в усіх цих спорудах, забезпечив працівників зарплатою, школярів – харчуванням. Також завершив газифікацію села – провів газ навіть до тих хат, газифікація яких не передбачалася проектом, – розповіла сільський голова Людмила Стрельчик.
Голова Хмільницької районної ради Василь Чмелюк зауважив, що влада району працює з іншими сільрадами, аби й вони йшли шляхом Скаржинців.
– Моя мрія – демонструвати щороку такі досягнення хоча б у двох селах району, – поділився В.Чмелюк.
Керівники районів, які оглядали скаржинецьку інфраструктуру, зазначили, що у кожному районі є такі села, де розвиток відбувається завдяки інвестиціям земляків або зайшлих підприємців. Самоврядці вітають таку співпрацю інвестора і громади, але й наголошують, що не кожен населений пункт є привабливим для інвестора.
Цю думку колег підтримує й заступник голови облради, керуючий справами Степан Нешик:
– Це дуже гарний зразок життєдіяльності сільської територіальної громади. Але ця схема – коли в село заходить інвестор і бере на себе фінансування об’єктів соціальної сфери – неправильна. В такий спосіб все українське село не відродити. Потрібно змінити правила гри: державний бюджет має поділитися з місцевими. Це і є основною темою нашого семінару, – зазначив С.Нешик.
Він зауважив, що варіант утримання сільської інфраструктури інвестором може мати місце у розвитку територій області, але громадам потрібно вчитися шукати позабюджетні кошти через конкурси, грантові програми – як вітчизняні, так і європейські.

Повернутись Створено: 3 лютого 2011 року, 00:00 Переглядів: 1420

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація