Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада першою в Україні провела сесійне засідання з дотриманням усіх санітарних норм

    Вінницька обласна Рада 23 липня першою в Україні провела сесійне засідання з дотриманнях усіх санітарних норм, соціальної дистанції та застосуванням засобів індивідуального захисту. До того ж обласна Рада була першою в Україні, яка провела позачергову 43 сесію в період посиленого карантину у відеорежимі 16 квітня. – На сьогоднішню сесію вп ....

  • Адаптивний карантин в Україні продовжено до 31 серпня

    Кабінет Міністрів України продовжив дію адаптивного карантину до 31 серпня 2020 року. Відповідне рішення Уряд ухвалив на засіданні 22 липня. – У залежності від епідемічної ситуації у регіоні або окремих адміністративно-територіальних одиницях – районах, встановлюється зелений, жовтий, помаранчевий або червоний рівень епідемічної небе ....

  • Продовжено карантинні обмеження допуску до приміщення обласної Ради

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанов Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» та від 20 травня 2020 року №392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на тери ....

Територіальна громада Роздрукувати

Скаржинці – зразок господарювання

Третього лютого в рамках навчального семінару, який другий тиждень триває у Хмільнику для депутатів обласної ради, голів районних рад й адміністрацій, сільських, селищних, міських голів, самоврядці відвідали село Скаржинці Хмільницького району.

Дану сільську територію головам районних рад та адміністрацій продемонстрували як зразок співпраці інвестора та громади.
Скаржниці з населенням 590 осіб у 2006 році віддали земельні паї в оренду своєму односельцю – народному депутату України Івану Куровському. Він, створивши агропідприємство «Поділля», почав обробляти 1,7 тис. га землі та взяв на баланс практично всю соціальну сферу села: школу, дитсадок, амбулаторію, будинок культури, адмінбудинок сільради.
– Починаючи з 2006 року, поступово інвестор зробив капітальні ремонти в усіх цих спорудах, забезпечив працівників зарплатою, школярів – харчуванням. Також завершив газифікацію села – провів газ навіть до тих хат, газифікація яких не передбачалася проектом, – розповіла сільський голова Людмила Стрельчик.
Голова Хмільницької районної ради Василь Чмелюк зауважив, що влада району працює з іншими сільрадами, аби й вони йшли шляхом Скаржинців.
– Моя мрія – демонструвати щороку такі досягнення хоча б у двох селах району, – поділився В.Чмелюк.
Керівники районів, які оглядали скаржинецьку інфраструктуру, зазначили, що у кожному районі є такі села, де розвиток відбувається завдяки інвестиціям земляків або зайшлих підприємців. Самоврядці вітають таку співпрацю інвестора і громади, але й наголошують, що не кожен населений пункт є привабливим для інвестора.
Цю думку колег підтримує й заступник голови облради, керуючий справами Степан Нешик:
– Це дуже гарний зразок життєдіяльності сільської територіальної громади. Але ця схема – коли в село заходить інвестор і бере на себе фінансування об’єктів соціальної сфери – неправильна. В такий спосіб все українське село не відродити. Потрібно змінити правила гри: державний бюджет має поділитися з місцевими. Це і є основною темою нашого семінару, – зазначив С.Нешик.
Він зауважив, що варіант утримання сільської інфраструктури інвестором може мати місце у розвитку територій області, але громадам потрібно вчитися шукати позабюджетні кошти через конкурси, грантові програми – як вітчизняні, так і європейські.

Повернутись Створено: 3 лютого 2011 року, 00:00 Переглядів: 1260

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація