3 грудня об 11.00, в приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2-й поверх) відбудеться засідання постійної комісії обласної Ради з питань будівництва, комунального майна, транспорту та розвитку інфраструктури   

Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

  • Обласна Рада створила сім постійних комісій

    Впродовж роботи першої сесії обласної Ради депутати розглянули та прийняли 65 голосами питання про утворення та склад постійних комісій. Постійні комісії є органами Ради та обираються нею на строк її повноважень. Постійні комісії Ради діють відповідно до статті 47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Регламенту та н ....

  • Вячеслава Соколового обрано головою обласної Ради 8 скликання

    Під час засідання першої сесії обласної Ради 8 скликання до бюлетеня для таємного голосування з виборів голови обласної Ради були включені кандидатури від політичної партії «Українська стратегія Гройсмана» Вячеслав Соколовий та від політичної партії «Європейська солідарність» Андрій Гижко. За результатами таємного голосув ....

  • Прийнято новий Регламент обласної Ради 8 скликання

    На першій сесії обласної Ради 8 скликання депутати розглянули та затвердили новий Регламент обласної Ради. Пропозицію щодо нової редакції вніс депутат Володимир Кістіон. Перед присутніми виступив депутат Владислав Скальський. – Новий регламент збільшує частоту проведення сесій – депутатам доведеться працювати більше. Підвищується які ....

Територіальна громада Роздрукувати

Скаржинці – зразок господарювання

Третього лютого в рамках навчального семінару, який другий тиждень триває у Хмільнику для депутатів обласної ради, голів районних рад й адміністрацій, сільських, селищних, міських голів, самоврядці відвідали село Скаржинці Хмільницького району.

Дану сільську територію головам районних рад та адміністрацій продемонстрували як зразок співпраці інвестора та громади.
Скаржниці з населенням 590 осіб у 2006 році віддали земельні паї в оренду своєму односельцю – народному депутату України Івану Куровському. Він, створивши агропідприємство «Поділля», почав обробляти 1,7 тис. га землі та взяв на баланс практично всю соціальну сферу села: школу, дитсадок, амбулаторію, будинок культури, адмінбудинок сільради.
– Починаючи з 2006 року, поступово інвестор зробив капітальні ремонти в усіх цих спорудах, забезпечив працівників зарплатою, школярів – харчуванням. Також завершив газифікацію села – провів газ навіть до тих хат, газифікація яких не передбачалася проектом, – розповіла сільський голова Людмила Стрельчик.
Голова Хмільницької районної ради Василь Чмелюк зауважив, що влада району працює з іншими сільрадами, аби й вони йшли шляхом Скаржинців.
– Моя мрія – демонструвати щороку такі досягнення хоча б у двох селах району, – поділився В.Чмелюк.
Керівники районів, які оглядали скаржинецьку інфраструктуру, зазначили, що у кожному районі є такі села, де розвиток відбувається завдяки інвестиціям земляків або зайшлих підприємців. Самоврядці вітають таку співпрацю інвестора і громади, але й наголошують, що не кожен населений пункт є привабливим для інвестора.
Цю думку колег підтримує й заступник голови облради, керуючий справами Степан Нешик:
– Це дуже гарний зразок життєдіяльності сільської територіальної громади. Але ця схема – коли в село заходить інвестор і бере на себе фінансування об’єктів соціальної сфери – неправильна. В такий спосіб все українське село не відродити. Потрібно змінити правила гри: державний бюджет має поділитися з місцевими. Це і є основною темою нашого семінару, – зазначив С.Нешик.
Він зауважив, що варіант утримання сільської інфраструктури інвестором може мати місце у розвитку територій області, але громадам потрібно вчитися шукати позабюджетні кошти через конкурси, грантові програми – як вітчизняні, так і європейські.

Повернутись Створено: 3 лютого 2011 року, 00:00 Переглядів: 1307

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація