Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Про позачергову 40 сесію обласної Ради 7 скликання

    УКРАЇНА ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА РАДА РОЗПОРЯДЖЕННЯ 15.10.2019 № 208 Про позачергову 40 сесію обласної Ради 7 скликання Відповідно до статей 46, 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи пропозицію депутатів обласної Ради 7 скликання: 1. Провести пленарне засідання позачергової 40 сесії о ....

  • Голови фракцій прийняли рішення провести позачергову сесію обласної Ради щодо питання «формули Штайнмайера»

    11 жовтня відбулося засідання керівників фракцій Вінницької обласної Ради під головуванням очільника обласної Ради Анатолія Олійника. У роботі взяли участь керівники фракцій обласної Ради Олександр Крученюк (БПП «Солідарність»), Владислав Рой (ВО «Батьківщина»), Тарас Кобець (Радикальна партія Олега Ляшка), Олександр Корній ....

  • Модернізовано систему голосування у сесійній залі обласної Ради

    59 депутатів затвердили зміни та доповнення до рішення 4 сесії обласної Ради 7 скликання від 11 лютого 2016 року № 31 «Про Регламент Вінницької обласної Ради 7 скликання». Згідно із ними у сесійній залі запрацюють сенсорні кнопки для голосування, а паперові матеріали замінятимуть планшети. – Наразі в сесійній залі усі монтажні ....

Територіальна громада Роздрукувати

Село Буша розвиває третій сектор, але потребує нового дитсадка

4 травня голова обласної Ради Сергій Татусяк відвідав село Буша Ямпільського району. Він вивчав питання функціонування соціальної сфери територіальної громади. Зокрема, відвідав місцевий дитячий садок, амбулаторію сімейної медицини та майбутній культурний центр.

Під особистий контроль С.Татусяк взяв питання переведення до нового приміщення дитячого садка с.Буші. Нинідіючий дошкільний заклад «Малятко», що охоплює 40 дітей, визнано аварійним. Недобудована споруда нового садочка для завершення потребує близько 1,5 млн. грн., що фінансово непідйомно для місцевого бюджету.
– Потрібно вишуковувати кошти в обласному і державному бюджетах на новий дитсадок. У старому вже сьогодні діткам небезпечно знаходитися, а через деяких час його взагалі доведеться закрити. Де тоді подіти півсотні дітей? – зазначив С.Татусяк.
На відміну від дитсадка, Бушанська амбулаторія у 2011 році пережила капітальний ремонт, відтак наразі повноцінно працює. Щоправда для кращого теплозабезпечення необхідно замінити вікна, а для ефективного обслуговування пацієнтів – наповнити заклад медичним устаткуванням та препаратами.


Під час спілкування із персоналом амбулаторії Сергій Татусяк розповів, що нинішній етап пілотного проекту з охорони здоров’я передбачає покращення оплати праці сімейних лікарів первинної ланки медицини.
– У цьому році до бюджету охорони здоров’я область додатково отримала 180 млн. грн. Ці кошти підуть, в першу чергу, на підвищення зарплат сімейних лікарів та обладнання закладів первинної допомоги, – зауважив голова облради.
Він також відзначив, що медики на селі погано поінформовані про сутність реформування медицини, а відтак не можуть здійснювати належної просвітницької роботи серед населення.
Натомість громадська робота у територіальній громаді набирає обертів. Організація «Велес» за підтримки сільської ради та спонсорів планує започаткувати у селі Центр громадської активності «Бушанська світлиця». Це буде так звана майстерня, де діти й дорослі зможуть займатися різними видами декоративно-прикладного мистецтва.
На сьогодні у приміщенні, де має розташуватися центр, а також Інтернет-бібліотека (проект «Бібліоміст») триває ремонт.
– Мене тішать ті ініціативи, які робить громада Буші. Це перші паростки розбудови третього сектора на селі. Це та робота, яку ми просимо активізувати усі територіальні громади Вінниччини. Я впевнений, що це – перші паростки, а далі справа піде активніше, – резюмував С.Татусяк.


Повернутись Створено: 5 травня 2012 року, 00:00 Переглядів: 1153

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація