Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

Тетяна Редько прозвітувала про роботу комісії з питань свободи слова Роздрукувати

Голова постійної комісії обласної Ради з питань свободи слова, інформаційного простору та реформування державних і комунальних друкованих  засобів масової інформації  Тетяна Редько прозвітувала про роботу очолюваної нею комісії за  період каденції. Звіт підтримали 54 депутата.

До складу постійної комісії входить: голова комісії Тетяна Редько, заступник голови комісії Олександр Крижанівський, секретар комісії Володимир Саволюк та члени комісії: Олександр Васильчук та Рой Владислав.

Протягом звітного періоду постійною комісією проведено 31 засідання (5 місце серед 13 постійних комісій за кількістю проведених засідань), на яких розглянуто 123 питання, 74 з яких винесено на розгляд сесій обласної Ради. Комісія конструктивно співпрацює з переважною більшістю засобів масової інформації Вінниччини, з профільним Департаментом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю обласної державної адміністрації, з Представником Національної ради з питань телебачення і радіомовлення у Вінницькій області, Громадською радою при Вінницькій обласній Раді, які запрошуються та беруть участь у засіданнях комісії.

Відтак, членами комісії було запропоновано доручити Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА внести зміни щодо обговорення кандидатур на присвоєння звання «Заслужений журналіст України» та інших звань. Зокрема, з метою гласності та прозорості, обговорення проводити, вносячи питання на розгляд постійної комісії з питань свободи слова, інформаційного простору та реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації, а також представників громадських організацій.

За пропозицією комісії, були внесені доповнення до Положення про проведення обласного конкурсу на звання «Людина року». Зокрема, до складу комісії з визначення переможців обласного конкурсу на звання «Людина року» обов’язково включити членів постійної комісії з питань свободи слова, інформаційного простору та реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації.

За пропозицією голови комісії Тетяни Редько направлено клопотання до голови обласної державної адміністрації про включення у склад обласної комісії з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання яких надається фінансова підтримка у 2018 році, двох членів постійної комісії обласної Ради з питань свободи слова, інформаційного простору та реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації. Також до складу Конкурсної ради з проведення Обласного конкурсу журналістських робіт «Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади» включити членів постійної комісії обласної Ради з питань свободи слова, інформаційного простору та реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації (5 осіб).

За результатами розгляду звернення представників Вінницької обласної організації національної спілки журналістів України щодо сприяння у поліпшенні матеріального стану 16-ти комунальних видань області, які розпочали процес реформування на першому етапі, комісія зверталася до всіх голів районних рад, редактори видань яких підписалися у вищезазначеному зверненні, із вимогою виділити кошти для цих засобів масової інформації.

Також комісією було підготовлено звернення до Департаменту фінансів і Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації, з пропозицією розробити механізм надання одноразової допомоги державним та комунальним друкованим засобам масової інформації, що проходять процес роздержавлення.

За результатами звернень комісії було внесено до Додатка 1 «Зміни та доповнення до розділу Напрями діяльності та заходи Регіональної програми сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства у Вінницькій області на 2016-2018 роки» до проекту рішення «Про внесення змін та доповнень до Регіональної програми сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства у Вінницькій області на 2016-2018 роки, затвердженої рішенням 4 сесії обласної Ради 7 скликання від 11 лютого 2016 року (зі змінами)» до напряму діяльності «Взаємодія з електронними та друкованими ЗМІ різних форм власності та інформаційними агентствами щодо висвітлення діяльності органів виконавчої влади та місцевого самоврядування відповідно до Закону України «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації». Підтримка засобів масової інформації відповідно до Закону України «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів» до пункту 1.1.2 таке доповнення: «Забезпечення одноразової допомоги районним реформованим друкованим засобам масової інформації Вінницької області в сумі 500 тис. грн.»

За пропозицією члена комісії Владислава Роя було внесено до Додатка 2 «Зміни та доповнення до пункту 2 додатка 4 «Напрями діяльності та заходи Програми розвитку особистих селянських, фермерських господарств, кооперативного руху на селі та дорадництва на 2016-2020 роки», затвердженої рішенням 4 сесії обласної Ради 7 скликання від 11 лютого 2016 року № 40» до проекту рішення «Про внесення змін та доповнень до Програми розвитку особистих селянських, фермерських господарств, кооперативного руху на селі та дорадництва на 2016-2020 роки, затвердженої рішенням 4 сесії обласної Ради 7 скликання від 11 лютого 2016 року № 40» до розділу «Орієнтовні обсяги фінансування на 2018 рік» такі зміни: «цифру 2500 тис. грн замінити на цифру 4000 тис. грн».

Враховуючи пропозицію члена комісії Владислава Роя, було направлено звернення до прокуратури Вінницькій області та Головного управління Національної поліції у Вінницькій області, з метою надання ними правової оцінки подіям, які відбулися внаслідок демонтажу пам’ятника Тарасу Шевченку на площі Героїв Небесної Сотні та встановлення «Дерева Свободи», звернення до Вінницької міської ради, з метою припинення будівельних робіт встановлення «Дерева Свободи» на площі Героїв Небесної Сотні.

За пропозицією голови комісії Тетяни Редько, було направлено звернення до Вінницької міської ради, з метою організації круглих столів та громадських слухань за участі депутатів Вінницької міської ради, депутатів обласної Ради та громадськості міста Вінниці щодо обговорення рішення Вінницької міської ради про демонтаж пам’ятника Тарасу Шевченку на площі Героїв Небесної Сотні та встановлення «Дерева Свободи».

Комісією ініційовано звернення депутатів Вінницької обласної Ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та Президента України про порушення прав громадян і журналістів на свободу слова та демократію, а також до міжнародних організацій та засобів масової інформації щодо порушення принципів свободи слова та демократії у Вінницькій області.

За ініціативи голови комісії Тетяни Редько неодноразово направлялися звернення до голови обласної Ради та голови облдержадміністрації щодо виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації» державними службовцями та представниками органів місцевого самоврядування.

Також голова комісії ініціювала звернення до голови обласної Ради та голови облдержадміністрації щодо належного вшанування пам’яті репресованих у 1937-38 роках у Вінницькій області та проведення широкої роз’яснювальної кампанії у засобах масової інформації щодо подій, які відбувались у 1937-1938 роках на Вінниччині під час масового знищення та репресій місцевого населення.

Членами комісії під час засідань підтримано «Звернення депутатів Вінницької обласної Ради 7 скликання до Верховної Ради України щодо ухвалення Антиолігархічного пакету докорінних перетворень»; «Звернення Вінницької обласної Ради до Верховної Ради України, з вимогою негайно прийняти в цілому проект виборчого кодексу (Законопроект №3112-1) та встановити пропорційну систему з відкритими регіональними списками»; «Звернення депутата Вінницької обласної Ради 7 скликання Дмитренко Ж.В. до Голови Верховної Ради України Парубія А.В. щодо реформування радіо та телебачення на Вінниччині».

Комісія постійно працює над моніторингом виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації» Вінницькою обласною Радою, Вінницькою обласною державною адміністрацією.

Протягом звітного періоду комісія здійснювала контроль за реалізацією «Регіональної програми сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства у Вінницькій області на 2016-2018 роки».

Основним завданням Програми є забезпечення територіальної громади області всебічною, об'єктивною та своєчасною інформацією через засоби масової інформації та інші канали комунікацій про цілі та результати роботи місцевої влади з реалізації завдань соціально-економічного розвитку області та Стратегії збалансованого регіонального розвитку Вінницької області до 2020 року. Програма сприяє реалізації принципів, пріоритетів та завдань державної політики у сфері розвитку громадянського суспільства, запровадженню ефективного механізму взаємодії його інститутів з органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.

Враховуючи вищезазначені обставини, характерні для процесу розвитку громадянського суспільства у Вінницькій області, та результати реалізації Регіональної програми сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства у Вінницькій області на 2016-2018 роки, перед облдержадміністрацією, місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування залишається актуальним питання сприяння подальшому розвитку громадянського суспільства в регіоні.

Члени постійної комісії беруть участь у заходах щодо питань формування стратегії розвитку територіальних громад області, у пленарних засіданнях обласної Ради, спільних засіданнях комісій, заходах, що проводяться обласною Радою та адміністрацією, проводять прийом громадян, вирішують питання в межах повноважень.

 

 

 

 

 

Повернутись Створено: 5 березня 2019 року, 13:16 Переглядів: 434

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація