Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

Тиврівських самоврядців привітали зі святом і вручили ексклюзивні нагороди Роздрукувати

5 листопада голова обласної Ради Сергій Татусяк привітав самоврядців Тиврівщини із професійним святом – Днем місцевого самоврядування, яке відзначатимуть 7 грудня. На урочистостях були присутні голова райради Віктор Вихристюк, голова райдержадміністрації Віталій Муляр, депутати обласної ради Віталій Мрачковський та Віктор Берещук.

З нагоди свята вручили «Почесні відзнаки за вагомий внесок у розвиток Вінниччини» трьом активістам району. Нагорода є цьогорічним нововведенням і вперше її презентували саме під час тиврівських урочистостей. Також присутніх нагороджено Почесними грамотами обласної Ради та облдержадміністрації, пам’ятними подарунками від керівництва області та грамотами від керівництва району.

Сергій Татусяк зауважив, що в нинішньому складі місцеве самоврядування Вінниччини працює вже три роки. За цей час напрацьовану велику кількість інноваційних та важливих для області проектів: Концепцію реформування системи місцевого самоврядування, Стратегію розвитку області до 2020 року, програми розвитку громадянського суспільства та протидії корупції, створено Асоціацію органів місцевого самоврядування.

Голова облради наголосив на тому, що свято насправді має особливий зміст для мешканців усіх громад:

– Для мене особисто і для кожного з нас цей день – дійсно важливий, адже відображає саме ту модель влади, за якої місцеве самоврядування домінує в державній системі управління та повністю працює на користь громади. Це потреба часу, результат бажання людей впливати на ситуацію на місцях та вирішувати нагальні для жителів проблеми, – сказав С.Татусяк.

Саме на активній самоорганізації населення на Тиврівщині наголосив С.Татусяк. Як приклад: для будівництва водогонів в рамках реалізації Швейцарсько-Україснького проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO, вдалося залучити чималі суми власних коштів жителів громад. Так, у с.Тростянці зібрали 700 тисяч гривень, у с.Бушинці – 350 тисяч, у с.Сутисках – близько 500 тисяч гривень громадських коштів. Гроші збирали протягом декількох років в рамках реалізації другої фази вказаного проекту. С.Татусяк назвав цей приклад «зразковим форматом самоорганізації мешканців».

– Проте це не єдиний варіант залучення позабюджетних коштів для вирішення проблем у громадах. Зокрема, активна підтримка міжнародних фондів відкриває можливості для реалізації дороговартісних проектів, – продовжив думку голова облради. – Фонди зазвичай співпрацюють з громадськими організаціями, тому я вбачаю необхідність у їх створенні на теренах навіть невеличких сіл. Трьох осіб вже достатньо для реєстрації громадської організації. Вінниччину вирізняє активна громадська позиція людей, тому я впевнений в успішності таких підходів, – резюмував С.Татусяк.

Також голова обласної ради відзначив Тиврівський район за ефективну взаємодію керівництва райдержадміністрації та райради. Соціально-економічні показники розвитку району за підсумками трьох кварталів тримаються на рівні вище середнього, а подекуди є одними із найкращих в області. 

Повернутись Створено: 5 грудня 2013 року, 17:36 Переглядів: 1678

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація