30 липня о 09.30 в приміщенні обласної Ради каб. 211 відбудеться засідання постійної комісії з питань економіки, фінансів та бюджету; 30 липня о 10.00 у сесійній залі обласної Ради (2 поверх) відбудеться пленарне засідання 11 чергової сесії

Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

  • У Вінницькій обласній Раді обговорили створення спостережних рад при медичних закладах

    Утворення спостережних рад, як наглядового органу, закладів охорони здоров’я, що надають медичну допомогу третинного рівня обговорили на засіданні круглого столу. Зібрання відбулося 27 липня у сесійній залі обласної Ради під головуванням заступника голови облРади Ігоря Івасюка. Участь у засіданні круглого столу взяли члени постійної комісі ....

  • Чергова 11 сесія Вінницької обласної Ради відбудеться 30 липня

    Голова Вінницької обласної Ради Вячеслав Соколовий підписав Розпорядження «Про чергову 11 сесію обласної Ради 8 скликання». «Скликати пленарне засідання чергової 11 сесії обласної Ради 8 скликання на 10 годину 30 липня 2021 року в приміщенні обласної Ради», - йдеться в розпорядженні голови облРади. На порядку денному - ....

  • Профільна комісія обласної Ради погодила програму «Питна вода»

    19 липня на позачерговому засіданні постійної комісії обласної Ради з питань з будівництва, комунального майна, транспорту та розвитку інфраструктури депутати погодили проєкт рішення «Про програму «Питна вода» Вінницької області на 2021-2025 роки». Участь у засіданні комісії взяв заступник голови обласної Ради Анатолій Ткач ....

Точка зору Роздрукувати

Микола Азаров: «Уряд створить умови для повноцінного розвитку територіальних громад»

Уряд створить умови для повноцінного розвитку територіальних громад. Про це заявив Прем‘єр-міністр Микола Азаров під час відкриття 17-ої сесії Конференції міністрів країн-членів Ради Європи, відповідальних за місцеве та регіональне врядування.

Прем’єр-міністр підкреслив, що Уряд проведе реформи системи органів місцевого самоврядування і територіальних органів, які безпосередньо відповідають за розвиток територіальних громад.
За словами Миколи Азарова, Уряд створить нормальні цивілізовані умови для життя громадян та надання їм якісних послуг. «Наша мета – створити умови для повноцінного розвитку територіальних громад», - зазначив Микола Азаров.
Глава Уряду нагадав, що органи місцевого самоврядування у цьому році отримали додаткові кошти для виконання своїх повноважень, а також кошти у бюджети розвитку регіонів у розмірі більше ніж 3,8 млрд. грн., а наступного року, за словами Прем’єр-міністра, ця сума буде збільшена у 1,5 раза.
Микола Азаров підкреслив, що зміни до Бюджетного кодексу передбачають ряд заходів, спрямованих на формування прогнозованої бюджетної політики, забезпечення регіонального економічного росту та збільшення фінансової самостійності місцевих бюджетів.
Глава Уряду підкреслив, що також значно розширені джерела доходів при визначенні міжбюджетних трансфертів, а також бюджетів розвитку регіонів.
«Ми прагнемо збільшити можливості територіальних громад самостійно заробляти кошти на свій розвиток. Задля цього розширені можливості територіальних общин щодо здійснення запозичень», - заявив Микола Азаров. При цьому він підкреслив, що визначено законодавче підґрунтя для запровадження середньострокового бюджетного планування на місцевому рівні.
Прем’єр-міністр підкреслив, що важливим напрямком реформи місцевого самоврядування є створення умов, які дозволять реалізувати основні положення Європейської хартії місцевого самоврядування, яку Україна підписала у 1995 році.
Глава Уряду підкреслив, що в Україні діє 12 тис. територіальних громад, і приблизно половина з них має чисельність населення до 3 тис. осіб. За його словами, місцеві бюджети таких громад дотуються державою більше ніж на 70%. А тому говорити про повноцінне самоврядування не можна, забезпечення їх життєдіяльності значною мірою залежить від трансфертів з держбюджету. «Вихід із цієї ситуації полягає у добровільному об’єднанні територіальних громад», - зазначив Микола Азаров, підкресливши, що такий процес відбувався в європейських країнах, і Україна, використовуючи їх досвід, розробляє законодавчу базу, яка дасть можливість стимулювати процес об’єднання малочисельних територіальних громад.
«Це дозволить створити громади з повноцінними органами місцевого самоврядування, які зможуть вирішувати завдання розвитку, надання послуг населенню, за якість яких вони нестимуть повну відповідальність», - наголосив Микола Азаров.
Водночас Глава Уряду подякував Раді Європи за постійну увагу до проблем розвитку місцевого самоврядування в Україні та підтримку, яку отримують територіальні громади від Ради Європи, таку як технічну допомогу.


 

Повернутись Створено: 4 листопада 2011 року, 00:00 Переглядів: 1040

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація