Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Про позачергову 40 сесію обласної Ради 7 скликання

    УКРАЇНА ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА РАДА РОЗПОРЯДЖЕННЯ 15.10.2019 № 208 Про позачергову 40 сесію обласної Ради 7 скликання Відповідно до статей 46, 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи пропозицію депутатів обласної Ради 7 скликання: 1. Провести пленарне засідання позачергової 40 сесії о ....

  • Голови фракцій прийняли рішення провести позачергову сесію обласної Ради щодо питання «формули Штайнмайера»

    11 жовтня відбулося засідання керівників фракцій Вінницької обласної Ради під головуванням очільника обласної Ради Анатолія Олійника. У роботі взяли участь керівники фракцій обласної Ради Олександр Крученюк (БПП «Солідарність»), Владислав Рой (ВО «Батьківщина»), Тарас Кобець (Радикальна партія Олега Ляшка), Олександр Корній ....

  • Модернізовано систему голосування у сесійній залі обласної Ради

    59 депутатів затвердили зміни та доповнення до рішення 4 сесії обласної Ради 7 скликання від 11 лютого 2016 року № 31 «Про Регламент Вінницької обласної Ради 7 скликання». Згідно із ними у сесійній залі запрацюють сенсорні кнопки для голосування, а паперові матеріали замінятимуть планшети. – Наразі в сесійній залі усі монтажні ....

Точка зору Роздрукувати

Микола Азаров: «Уряд створить умови для повноцінного розвитку територіальних громад»

Уряд створить умови для повноцінного розвитку територіальних громад. Про це заявив Прем‘єр-міністр Микола Азаров під час відкриття 17-ої сесії Конференції міністрів країн-членів Ради Європи, відповідальних за місцеве та регіональне врядування.

Прем’єр-міністр підкреслив, що Уряд проведе реформи системи органів місцевого самоврядування і територіальних органів, які безпосередньо відповідають за розвиток територіальних громад.
За словами Миколи Азарова, Уряд створить нормальні цивілізовані умови для життя громадян та надання їм якісних послуг. «Наша мета – створити умови для повноцінного розвитку територіальних громад», - зазначив Микола Азаров.
Глава Уряду нагадав, що органи місцевого самоврядування у цьому році отримали додаткові кошти для виконання своїх повноважень, а також кошти у бюджети розвитку регіонів у розмірі більше ніж 3,8 млрд. грн., а наступного року, за словами Прем’єр-міністра, ця сума буде збільшена у 1,5 раза.
Микола Азаров підкреслив, що зміни до Бюджетного кодексу передбачають ряд заходів, спрямованих на формування прогнозованої бюджетної політики, забезпечення регіонального економічного росту та збільшення фінансової самостійності місцевих бюджетів.
Глава Уряду підкреслив, що також значно розширені джерела доходів при визначенні міжбюджетних трансфертів, а також бюджетів розвитку регіонів.
«Ми прагнемо збільшити можливості територіальних громад самостійно заробляти кошти на свій розвиток. Задля цього розширені можливості територіальних общин щодо здійснення запозичень», - заявив Микола Азаров. При цьому він підкреслив, що визначено законодавче підґрунтя для запровадження середньострокового бюджетного планування на місцевому рівні.
Прем’єр-міністр підкреслив, що важливим напрямком реформи місцевого самоврядування є створення умов, які дозволять реалізувати основні положення Європейської хартії місцевого самоврядування, яку Україна підписала у 1995 році.
Глава Уряду підкреслив, що в Україні діє 12 тис. територіальних громад, і приблизно половина з них має чисельність населення до 3 тис. осіб. За його словами, місцеві бюджети таких громад дотуються державою більше ніж на 70%. А тому говорити про повноцінне самоврядування не можна, забезпечення їх життєдіяльності значною мірою залежить від трансфертів з держбюджету. «Вихід із цієї ситуації полягає у добровільному об’єднанні територіальних громад», - зазначив Микола Азаров, підкресливши, що такий процес відбувався в європейських країнах, і Україна, використовуючи їх досвід, розробляє законодавчу базу, яка дасть можливість стимулювати процес об’єднання малочисельних територіальних громад.
«Це дозволить створити громади з повноцінними органами місцевого самоврядування, які зможуть вирішувати завдання розвитку, надання послуг населенню, за якість яких вони нестимуть повну відповідальність», - наголосив Микола Азаров.
Водночас Глава Уряду подякував Раді Європи за постійну увагу до проблем розвитку місцевого самоврядування в Україні та підтримку, яку отримують територіальні громади від Ради Європи, таку як технічну допомогу.


 

Повернутись Створено: 4 листопада 2011 року, 00:00 Переглядів: 813

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація