Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Точка зору Роздрукувати

Марина Ставнійчук: «Найближчим часом відбудуться зрушення у реформуванні місцевого самоврядування»

Радник Президента України - керівник Головного управління з питань конституційно-правової модернізації Адміністрації Президента України Марина Ставнійчук запевнила, що найближчим часом відбудуться зрушення у процесі реформування місцевого самоврядування.
Як повідомила Марина Ставнійчук, Рада регіонів під головуванням Президента України 19 вересня розгляне Концепцію реформи місцевого самоврядування в Україні і територіальної організації влади.
– Сьогодні можемо говорити про те, що спільна робота та пропозиції Адміністрації Президента України, профільного міністерства, Ради Європи, Асоціації місцевих рад, експертів та фахівців незабаром дасть серйозний результат. Насамперед, буде затверджена Концепція, сформовано план першочергових заходів з її реалізації, - сказала Марина Ставнійчук.
Радник Президента України виділила першорядні акценти реформування місцевого самоврядування:
– На перший план виноситимуться заходи, пов’язані з розвитком місцевої демократії. Вони будуть спрямовані на залучення людей до прийняття рішень на місцевому і регіональному рівнях в різних формах, починаючи з найпростіших – наприклад, проведення загальних зборів за місцем проживання, – закінчуючи конституційними формами прямого волевиявлення, прямого народовладдя, – як от врегулювання питання проведення на належному рівні місцевого референдуму, – додала вона.
Марина Ставнійчук вважає, що сьогодні терба говорити про ефективність, дієвість місцевого самоврядування. Важливо розуміти, що співпраця представників органів місцевого самоврядування з людьми на демократичних засадах має відбуватись щодня.
– Другий безумовний пріоритет, пов’язаний з реалізацією розпочатих реформ: соціальною, пенсійною, медичною, бюджетною, охорони здоров’я, освіти, від яких залежить життєдіяльність громади, – це забезпечення достойного рівня життя людей на місцях. Для нас важливо оцінити якість та систему надання органами самоврядування послуг населенню – власних або делегованих державою, – зазначила Марина Ставнійчук.
Радник Президента України наголосила на тому, що, провівши серйозний аналіз власних та делегованих повноважень органів місцевого самоврядування, можна буде говорити про поєднання реформи місцевого самоврядування з адміністративно-територіальною реформою.

 

Повернутись Створено: 17 вересня 2012 року, 00:00 Переглядів: 782

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація