Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Томашпільські школярі стали учасниками соціального експерименту Роздрукувати

Невеликий пристрій, схожий на кавоварку – молокомат – за сприяння депутата обласної Ради Лариси Білозір запустили у школі-гімназії Томашпільської ОТГ. Жваві й непосидючі учні 5-А класу Томашпільської СЗОШ стали учасниками соціального експерименту. Зараз в їдальні до молокомату кожний день вишиковується чималенька черга.

– Я вважаю, якщо немає державної програми, яка б могла забезпечити молоко дітям в школі, як це відбувається в Фінляндії, Великобританії та інших країнах ЄС, то це цілком під силу місцевому самоврядуванню в Україні, а саме – територіальним об'єднаним громадам, – прокоментувала Лариса Білозір на своїй сторінці у Фейсбук. – Так, молокомат – пристрій не дешевий, 53 тис. грн, і, гадаю, якщо б його виготовляли в Україні, він коштував би в рази дешевше. Але поки що доводиться закуповувати його у Фінляндії, що й ми зробили за допомогою громадської організації «Життя та розвиток громад». Цей молокомат тут один, розрахований на 10 літрів молока. Його не підігрівають, як це ми звикли робити в Україні, а злегка охолоджують. Я планую залучити гроші на придбання ще шести таких пристроїв та переконати голів ОТГ впровадити таку програму в кожній громаді, попередньо отримала погодження від багатьох громад. Говорю також зі своїми колегами-депутатами і фермерами, щоб вони забезпечили для своїх дітей ось таку нехитру, але дуже корисну справу. Деякі голови ОТГ вже самостійно знаходять можливості для забезпечення дітей молоком у школах. І незабаром молокомати встановлять у школах в Тульчині, Варнярці та с. Шляхове.
За словами депутата, учасники експерименту здали аналізи крові, їх оглянули стоматологи. А вже за кілька місяців можна буде дізнатися, чи покращиться стан дитячого здоров'я після вживання смачного молочного продукту. Наразі у всіх дітей показники в аналізах на вміст кальцію і вітамін Д3 нижче норми.
Тим часом голова Томашпільської громади вже загорівся ідеєю безкоштовно забезпечити молоко усім школярам молодшої школи. Їх тут 340. Для дітей обрали високоякісне молоко Іллінецького молокозаводу.

Повернутись Створено: 22 березня 2018 року, 15:24 Переглядів: 451

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація