Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Традиційними читаннями вінничани вшановували Василя Стуса Роздрукувати

Понад тридцять років Стусівські читання традиційно проходять у січневі та вересневі дні на Вінниччині. Сьогодні, 4 вересня, в день смерті Василя Стуса відбулись заходи «Мені здалося – я живу завжди» у Вінниці та в селі Рахнівка Гайсинського району, на батьківщині поета. Вересневі читання були організовані Вінницькою обласною універсальною науковою бібліотекою ім. К.А. Тімірязєва, за участю громадськості міста й області, студентської та учнівської молоді.

Заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк привітав студентів вінницьких вишів, які взяли участь у заході.

– Ім’я Стуса нерозривно пов’язане з Вінниччиною, як символ національного усвідомлення, незламності духу та свободи. Через стільки років ми лише зараз усвідомлюємо всю глибину його творчості, патріотизму та відданості Україні, – зазначив Михайло Володимирович у виступі. – Василь Стус все своє життя боровся за те, щоб нинішнє молоде покоління мало свободу, незалежність, право на рідну мову та історичну пам’ять.

На Стусівських читаннях виступили письменниця, заслужений працівник культури України, заступник головного редактора журналу «Вінницький край» Валентина Сторожук, літератор та перекладач Петро Гордійчук, поет, сатирик, гуморист Леонід Куций, поетеса, доцент кафедри теорії та історії української і світової літератури Донецького національного університету ім. Василя Стуса Ніна Урсані, кандидат філологічних наук, викладач Донецького національного університету Лариса Сичко.

Учасниці літературних студій, студентки вінницьких державних університетів, педагогічного та технічного, читали вірші Василя Стуса, вінницької поетеси Олександри Бурбело і свої особисті поетичні присвяти великому митцю.

За своє коротке життя Василь Стус – поет, член Гельсинської спілки, перекладач, літературознавець та критик залишив 6 томів творів, більшість з яких було перекладено англійською мовою і опубліковано на Заході. За власні переконання щодо необхідності збереження й розвитку української культури він зазнав репресій з боку радянської влади, його творчість була заборонена, а він сам був засуджений до тривалого перебування в місцях позбавлення волі, де й загинув.

Повернутись Створено: 4 вересня 2017 року, 14:59 Переглядів: 606

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація