Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Про позачергову 40 сесію обласної Ради 7 скликання

    УКРАЇНА ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА РАДА РОЗПОРЯДЖЕННЯ 15.10.2019 № 208 Про позачергову 40 сесію обласної Ради 7 скликання Відповідно до статей 46, 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи пропозицію депутатів обласної Ради 7 скликання: 1. Провести пленарне засідання позачергової 40 сесії о ....

  • Голови фракцій прийняли рішення провести позачергову сесію обласної Ради щодо питання «формули Штайнмайера»

    11 жовтня відбулося засідання керівників фракцій Вінницької обласної Ради під головуванням очільника обласної Ради Анатолія Олійника. У роботі взяли участь керівники фракцій обласної Ради Олександр Крученюк (БПП «Солідарність»), Владислав Рой (ВО «Батьківщина»), Тарас Кобець (Радикальна партія Олега Ляшка), Олександр Корній ....

  • Модернізовано систему голосування у сесійній залі обласної Ради

    59 депутатів затвердили зміни та доповнення до рішення 4 сесії обласної Ради 7 скликання від 11 лютого 2016 року № 31 «Про Регламент Вінницької обласної Ради 7 скликання». Згідно із ними у сесійній залі запрацюють сенсорні кнопки для голосування, а паперові матеріали замінятимуть планшети. – Наразі в сесійній залі усі монтажні ....

Традиційними читаннями вінничани вшановували Василя Стуса Роздрукувати

Понад тридцять років Стусівські читання традиційно проходять у січневі та вересневі дні на Вінниччині. Сьогодні, 4 вересня, в день смерті Василя Стуса відбулись заходи «Мені здалося – я живу завжди» у Вінниці та в селі Рахнівка Гайсинського району, на батьківщині поета. Вересневі читання були організовані Вінницькою обласною універсальною науковою бібліотекою ім. К.А. Тімірязєва, за участю громадськості міста й області, студентської та учнівської молоді.

Заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк привітав студентів вінницьких вишів, які взяли участь у заході.

– Ім’я Стуса нерозривно пов’язане з Вінниччиною, як символ національного усвідомлення, незламності духу та свободи. Через стільки років ми лише зараз усвідомлюємо всю глибину його творчості, патріотизму та відданості Україні, – зазначив Михайло Володимирович у виступі. – Василь Стус все своє життя боровся за те, щоб нинішнє молоде покоління мало свободу, незалежність, право на рідну мову та історичну пам’ять.

На Стусівських читаннях виступили письменниця, заслужений працівник культури України, заступник головного редактора журналу «Вінницький край» Валентина Сторожук, літератор та перекладач Петро Гордійчук, поет, сатирик, гуморист Леонід Куций, поетеса, доцент кафедри теорії та історії української і світової літератури Донецького національного університету ім. Василя Стуса Ніна Урсані, кандидат філологічних наук, викладач Донецького національного університету Лариса Сичко.

Учасниці літературних студій, студентки вінницьких державних університетів, педагогічного та технічного, читали вірші Василя Стуса, вінницької поетеси Олександри Бурбело і свої особисті поетичні присвяти великому митцю.

За своє коротке життя Василь Стус – поет, член Гельсинської спілки, перекладач, літературознавець та критик залишив 6 томів творів, більшість з яких було перекладено англійською мовою і опубліковано на Заході. За власні переконання щодо необхідності збереження й розвитку української культури він зазнав репресій з боку радянської влади, його творчість була заборонена, а він сам був засуджений до тривалого перебування в місцях позбавлення волі, де й загинув.

Повернутись Створено: 4 вересня 2017 року, 14:59 Переглядів: 517

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація