Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Про позачергову 40 сесію обласної Ради 7 скликання

    УКРАЇНА ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА РАДА РОЗПОРЯДЖЕННЯ 15.10.2019 № 208 Про позачергову 40 сесію обласної Ради 7 скликання Відповідно до статей 46, 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи пропозицію депутатів обласної Ради 7 скликання: 1. Провести пленарне засідання позачергової 40 сесії о ....

  • Голови фракцій прийняли рішення провести позачергову сесію обласної Ради щодо питання «формули Штайнмайера»

    11 жовтня відбулося засідання керівників фракцій Вінницької обласної Ради під головуванням очільника обласної Ради Анатолія Олійника. У роботі взяли участь керівники фракцій обласної Ради Олександр Крученюк (БПП «Солідарність»), Владислав Рой (ВО «Батьківщина»), Тарас Кобець (Радикальна партія Олега Ляшка), Олександр Корній ....

  • Модернізовано систему голосування у сесійній залі обласної Ради

    59 депутатів затвердили зміни та доповнення до рішення 4 сесії обласної Ради 7 скликання від 11 лютого 2016 року № 31 «Про Регламент Вінницької обласної Ради 7 скликання». Згідно із ними у сесійній залі запрацюють сенсорні кнопки для голосування, а паперові матеріали замінятимуть планшети. – Наразі в сесійній залі усі монтажні ....

Транскордонне співробітництво Роздрукувати

Виступ голови обласної Ради Татусяк С.П. на засіданні Координаційної ради єврорегіону «Дністер» 27 лютого 2012 року


Вельмишановні панове Посли! Керівники регіонів! Колеги!

Дозвольте мені від імені Вінницької обласної Ради та депутатського корпусу рад усіх рівнів – а це майже 13-ть тисяч депутатів – щиро і сердечно привітати вас на нашій гостинній подільській землі та побажати нам плідної роботи і конструктивного діалогу у нашій роботі.

Для Вінницької області є знаковим і важливим створення єврорегіону «Дністер». Цей крок відповідає пріоритетним напрямам діяльності обласної влади. А саме: розвиток міжрегіонального співробітництва та євроінтеграція.

Більше того створення єврорегіону «Дністер» є прямим виконанням завдань Президента України Віктора Януковича. Так, за підсумками останнього засідання Ради регіонів, глава держави дав доручення обласним державним адміністраціям та органам місцевого самоврядування до кінця поточного року завершити розробку та ухвалити програми розвитку транскордонного та міжрегіонального співробітництва.

Такі програми забезпечать реалізацію спільних міжрегіональних інвестиційних проектів, нарощування темпів кооперації та економічної інтеграції між регіонами країн Європи та СНД.

Шановні учасники засідання! Хочу Вас поінформувати, що Вінниччина торік здійснила низку кроків, спрямованих на посилення міжрегіонального співробітництва та євро інтеграційних процесів.

Перше. Територіальні громади Вінниччини перетнули межу у 200 угод про співпрацю з територіальними громадами країн Євросоюзу. Найбільше – з Польщею.

У вересні 2011 року Вінниччина презентувала свій економічний потенціал у Раді Європи в Страсбурзі та у Комітеті Регіонів у Брюсселі. У листопаді минулого року область стала повноправним членом Асамблеї європейських регіонів.

Також Вінницька область бере участь у Спільній Операційній Програмі прикордонного співробітництва Європейського Інструменту Сусідства та Партнерства «Румунія – Україна – Республіка Молдова 2007-2013».

Усе це дає можливість широкому загалу земляків наочно вивчати передовий європейський досвід розвитку територій за рахунок грантових програм та вивести нашу роботу на новий якісний рівень.

Підписання угоди про створення єврорегіону «Дністер» – є найбільшою подією для Вінницької області від початку 2012 року.

Шановне зібрання! Я вважаю, що в діяльності єврорегіону «Дністер» нашою головною метою має стати об'єднання матеріальних та фінансових ресурсів, у тому числі в рамках європейських програм допомоги, для реалізації соціально-економічних проектів в інтересах жителів наших регіонів.

Також я переконаний, що наше співробітництво дозволить жителям прикордонних районів Молдови і України більш продуктивно вирішувати екологічні і енергетичні проблеми, освоювати надра, зберігати національні українські і молдовські етноси у містах проживання українців і молдаван.

До основних перспективних завдань діяльності єврорегіону, вважаю, варто віднести:
– забезпечення населення якісною питною водою; 
– спільні дії у випадках пожеж, повеней та інших природних катаклізмів; 
– поглиблення зв’язків у сфері науки, освіти, культури, туризму, спорту; 
– участь у розбудові міжнародних транспортних коридорів та реконструкція діючих автомобільних автомагістралей.

Переконаний, що поглиблення транскордонного співробітництва (як у випадку України і Молдови) відкриває нові можливості для активізації господарської діяльності безпосередньо у наших територіальних громах. Це підвищуватиме їхню конкурентоспроможність, адже саме у громадах краще мобілізується природно-ресурсний потенціал сусідніх територій.

Сподіваюся, що в ході нинішнього засідання та за час перебування молдовської делегації на Вінниччині, ми не тільки вирішимо організаційні питання, а й напрацюємо рішення на перспективу.

Дякую за увагу!

Створено: 18 червня 2013 року, 11:18 Переглядів: 887

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація