Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада першою в Україні провела сесійне засідання з дотриманням усіх санітарних норм

    Вінницька обласна Рада 23 липня першою в Україні провела сесійне засідання з дотриманнях усіх санітарних норм, соціальної дистанції та застосуванням засобів індивідуального захисту. До того ж обласна Рада була першою в Україні, яка провела позачергову 43 сесію в період посиленого карантину у відеорежимі 16 квітня. – На сьогоднішню сесію вп ....

  • Адаптивний карантин в Україні продовжено до 31 серпня

    Кабінет Міністрів України продовжив дію адаптивного карантину до 31 серпня 2020 року. Відповідне рішення Уряд ухвалив на засіданні 22 липня. – У залежності від епідемічної ситуації у регіоні або окремих адміністративно-територіальних одиницях – районах, встановлюється зелений, жовтий, помаранчевий або червоний рівень епідемічної небе ....

  • Продовжено карантинні обмеження допуску до приміщення обласної Ради

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанов Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» та від 20 травня 2020 року №392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на тери ....

Транскордонне співробітництво Роздрукувати

Виступ голови обласної Ради Татусяк С.П. на засіданні Координаційної ради єврорегіону «Дністер» 27 лютого 2012 року


Вельмишановні панове Посли! Керівники регіонів! Колеги!

Дозвольте мені від імені Вінницької обласної Ради та депутатського корпусу рад усіх рівнів – а це майже 13-ть тисяч депутатів – щиро і сердечно привітати вас на нашій гостинній подільській землі та побажати нам плідної роботи і конструктивного діалогу у нашій роботі.

Для Вінницької області є знаковим і важливим створення єврорегіону «Дністер». Цей крок відповідає пріоритетним напрямам діяльності обласної влади. А саме: розвиток міжрегіонального співробітництва та євроінтеграція.

Більше того створення єврорегіону «Дністер» є прямим виконанням завдань Президента України Віктора Януковича. Так, за підсумками останнього засідання Ради регіонів, глава держави дав доручення обласним державним адміністраціям та органам місцевого самоврядування до кінця поточного року завершити розробку та ухвалити програми розвитку транскордонного та міжрегіонального співробітництва.

Такі програми забезпечать реалізацію спільних міжрегіональних інвестиційних проектів, нарощування темпів кооперації та економічної інтеграції між регіонами країн Європи та СНД.

Шановні учасники засідання! Хочу Вас поінформувати, що Вінниччина торік здійснила низку кроків, спрямованих на посилення міжрегіонального співробітництва та євро інтеграційних процесів.

Перше. Територіальні громади Вінниччини перетнули межу у 200 угод про співпрацю з територіальними громадами країн Євросоюзу. Найбільше – з Польщею.

У вересні 2011 року Вінниччина презентувала свій економічний потенціал у Раді Європи в Страсбурзі та у Комітеті Регіонів у Брюсселі. У листопаді минулого року область стала повноправним членом Асамблеї європейських регіонів.

Також Вінницька область бере участь у Спільній Операційній Програмі прикордонного співробітництва Європейського Інструменту Сусідства та Партнерства «Румунія – Україна – Республіка Молдова 2007-2013».

Усе це дає можливість широкому загалу земляків наочно вивчати передовий європейський досвід розвитку територій за рахунок грантових програм та вивести нашу роботу на новий якісний рівень.

Підписання угоди про створення єврорегіону «Дністер» – є найбільшою подією для Вінницької області від початку 2012 року.

Шановне зібрання! Я вважаю, що в діяльності єврорегіону «Дністер» нашою головною метою має стати об'єднання матеріальних та фінансових ресурсів, у тому числі в рамках європейських програм допомоги, для реалізації соціально-економічних проектів в інтересах жителів наших регіонів.

Також я переконаний, що наше співробітництво дозволить жителям прикордонних районів Молдови і України більш продуктивно вирішувати екологічні і енергетичні проблеми, освоювати надра, зберігати національні українські і молдовські етноси у містах проживання українців і молдаван.

До основних перспективних завдань діяльності єврорегіону, вважаю, варто віднести:
– забезпечення населення якісною питною водою; 
– спільні дії у випадках пожеж, повеней та інших природних катаклізмів; 
– поглиблення зв’язків у сфері науки, освіти, культури, туризму, спорту; 
– участь у розбудові міжнародних транспортних коридорів та реконструкція діючих автомобільних автомагістралей.

Переконаний, що поглиблення транскордонного співробітництва (як у випадку України і Молдови) відкриває нові можливості для активізації господарської діяльності безпосередньо у наших територіальних громах. Це підвищуватиме їхню конкурентоспроможність, адже саме у громадах краще мобілізується природно-ресурсний потенціал сусідніх територій.

Сподіваюся, що в ході нинішнього засідання та за час перебування молдовської делегації на Вінниччині, ми не тільки вирішимо організаційні питання, а й напрацюємо рішення на перспективу.

Дякую за увагу!

Створено: 18 червня 2013 року, 11:18 Переглядів: 1045

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація