30 липня о 09.30 в приміщенні обласної Ради каб. 211 відбудеться засідання постійної комісії з питань економіки, фінансів та бюджету; 30 липня о 10.00 у сесійній залі обласної Ради (2 поверх) відбудеться пленарне засідання 11 чергової сесії

Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

  • У Вінницькій обласній Раді обговорили створення спостережних рад при медичних закладах

    Утворення спостережних рад, як наглядового органу, закладів охорони здоров’я, що надають медичну допомогу третинного рівня обговорили на засіданні круглого столу. Зібрання відбулося 27 липня у сесійній залі обласної Ради під головуванням заступника голови облРади Ігоря Івасюка. Участь у засіданні круглого столу взяли члени постійної комісі ....

  • Чергова 11 сесія Вінницької обласної Ради відбудеться 30 липня

    Голова Вінницької обласної Ради Вячеслав Соколовий підписав Розпорядження «Про чергову 11 сесію обласної Ради 8 скликання». «Скликати пленарне засідання чергової 11 сесії обласної Ради 8 скликання на 10 годину 30 липня 2021 року в приміщенні обласної Ради», - йдеться в розпорядженні голови облРади. На порядку денному - ....

  • Профільна комісія обласної Ради погодила програму «Питна вода»

    19 липня на позачерговому засіданні постійної комісії обласної Ради з питань з будівництва, комунального майна, транспорту та розвитку інфраструктури депутати погодили проєкт рішення «Про програму «Питна вода» Вінницької області на 2021-2025 роки». Участь у засіданні комісії взяв заступник голови обласної Ради Анатолій Ткач ....

Транскордонне співробітництво Роздрукувати

Виступ голови обласної Ради Татусяк С.П. на засіданні Координаційної ради єврорегіону «Дністер» 27 лютого 2012 року


Вельмишановні панове Посли! Керівники регіонів! Колеги!

Дозвольте мені від імені Вінницької обласної Ради та депутатського корпусу рад усіх рівнів – а це майже 13-ть тисяч депутатів – щиро і сердечно привітати вас на нашій гостинній подільській землі та побажати нам плідної роботи і конструктивного діалогу у нашій роботі.

Для Вінницької області є знаковим і важливим створення єврорегіону «Дністер». Цей крок відповідає пріоритетним напрямам діяльності обласної влади. А саме: розвиток міжрегіонального співробітництва та євроінтеграція.

Більше того створення єврорегіону «Дністер» є прямим виконанням завдань Президента України Віктора Януковича. Так, за підсумками останнього засідання Ради регіонів, глава держави дав доручення обласним державним адміністраціям та органам місцевого самоврядування до кінця поточного року завершити розробку та ухвалити програми розвитку транскордонного та міжрегіонального співробітництва.

Такі програми забезпечать реалізацію спільних міжрегіональних інвестиційних проектів, нарощування темпів кооперації та економічної інтеграції між регіонами країн Європи та СНД.

Шановні учасники засідання! Хочу Вас поінформувати, що Вінниччина торік здійснила низку кроків, спрямованих на посилення міжрегіонального співробітництва та євро інтеграційних процесів.

Перше. Територіальні громади Вінниччини перетнули межу у 200 угод про співпрацю з територіальними громадами країн Євросоюзу. Найбільше – з Польщею.

У вересні 2011 року Вінниччина презентувала свій економічний потенціал у Раді Європи в Страсбурзі та у Комітеті Регіонів у Брюсселі. У листопаді минулого року область стала повноправним членом Асамблеї європейських регіонів.

Також Вінницька область бере участь у Спільній Операційній Програмі прикордонного співробітництва Європейського Інструменту Сусідства та Партнерства «Румунія – Україна – Республіка Молдова 2007-2013».

Усе це дає можливість широкому загалу земляків наочно вивчати передовий європейський досвід розвитку територій за рахунок грантових програм та вивести нашу роботу на новий якісний рівень.

Підписання угоди про створення єврорегіону «Дністер» – є найбільшою подією для Вінницької області від початку 2012 року.

Шановне зібрання! Я вважаю, що в діяльності єврорегіону «Дністер» нашою головною метою має стати об'єднання матеріальних та фінансових ресурсів, у тому числі в рамках європейських програм допомоги, для реалізації соціально-економічних проектів в інтересах жителів наших регіонів.

Також я переконаний, що наше співробітництво дозволить жителям прикордонних районів Молдови і України більш продуктивно вирішувати екологічні і енергетичні проблеми, освоювати надра, зберігати національні українські і молдовські етноси у містах проживання українців і молдаван.

До основних перспективних завдань діяльності єврорегіону, вважаю, варто віднести:
– забезпечення населення якісною питною водою; 
– спільні дії у випадках пожеж, повеней та інших природних катаклізмів; 
– поглиблення зв’язків у сфері науки, освіти, культури, туризму, спорту; 
– участь у розбудові міжнародних транспортних коридорів та реконструкція діючих автомобільних автомагістралей.

Переконаний, що поглиблення транскордонного співробітництва (як у випадку України і Молдови) відкриває нові можливості для активізації господарської діяльності безпосередньо у наших територіальних громах. Це підвищуватиме їхню конкурентоспроможність, адже саме у громадах краще мобілізується природно-ресурсний потенціал сусідніх територій.

Сподіваюся, що в ході нинішнього засідання та за час перебування молдовської делегації на Вінниччині, ми не тільки вирішимо організаційні питання, а й напрацюємо рішення на перспективу.

Дякую за увагу!

Створено: 18 червня 2013 року, 11:18 Переглядів: 1175

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація