Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Транскордонне співробітництво залучило на Вінниччину 1,5 млн. грн. грантових коштів Роздрукувати

Начальник відділу зовнішніх зв’язків і промоцій Вінницької обласної Ради, директор Координаційного центру Єврорегіону «Дністер» Володимир Мережко 23 квітня провів прес-конференцію на тему «Результати роботи Єврорегіону «Дністер» за перший рік діяльності». 

З-поміж інших видів діяльності єврорегіону В.Мережко виокремив залучення місцевих громад області до транскордонного та міжнародного співробітництва.

– Ми постійно контактуємо з представниками Європейської комісії, Європарламенту саме в рамках напрацювання шляхів реалізації грантових проектів. Зокрема, йдеться про допомогу в написанні грантових проектів та пошуку донорів для отримання коштів на реалізацію місцевих соціальних ініціатив. Уже перший рік діяльності Єврорегіону «Дністер», до складу якого входять Вінниччина і прикордонні райони Республіки Молдова, довів, що такий формат співпраці дає можливість місцевим громадам обох держав брати повноправну участь у суспільному житті євроспільноти, незважаючи на те, що ні Україна, ні Молдова не є членами Євросоюзу, – зауважив Володимир Мережко.

Він зазначив, що в листопаді минулого року в румунському місті Ясси було підписано угоду з Єврорегіоном «Сірет–Прут–Дністер». Ця угода дасть можливість Україні та Молдові, які не є членами ЄС, брати партнерську участь у проектах Євросоюзу.

– Ми активно працюємо з фондами та організаціями-донорами. Торік, зокрема, реалізували один мікропроект з Агентством США з міжнародного розвитку. Цього року проект з розробки стратегії розвитку єврорегіону продовжимо. Спільно з партнерами з Міжнародного центру демократичних перетворень (Угорщина) та Інститутом стабільності і розвитку (Чехія) реалізуємо проект «Технічна допомога Єврорегіону «Дністер», який фінансує Вишеградський фонд. Маємо позитивні відповіді від Посольства США в Україні з приводу сприяння в реалізації проекту «Волонтерський рух як метод активізації місцевих громад». Участь у програмі Посольства Японії в Україні дає можливість придбати медичну апаратуру для двох районних лікарень нашої області – Тростянецької та Козятинської, – повідомив директор Координаційного центру.

Загалом, завдяки діяльності Єврорегіону «Дністер», торік на розвиток місцевих громад Вінниччини було залучено 1,5 млн. грн. грантових коштів

 

 

Повернутись Створено: 24 квітня 2013 року, 17:52 Переглядів: 905

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація