Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Транскордонні проекти Роздрукувати

Вінниччина – головний партнер європейської програми

8 грудня у м.Вінниці за сприяння облдержадміністрації та обласної Ради відбулася інформаційна сесія, організована секретаріатом Спільної операційної програми «Румунія – Україна – Республіка Молдова». Під час сесії було висвітлено головні засади Програми, основні особливості Другого конкурсу проектів, правила прийнятності для організацій – потенційних грантоотримувачів.

Окрім того, на заході були розглянуті питання, пов’язані з процесом оцінки проектів, більш детально проаналізовано процес підготовки концептуальної ноти проекту, принципи транскордонного партнерства та шляхи пошуку партнерів.
В заході взяли участь представники місцевих та районних органів влади, а також представники громадських організацій. Усі учасники інформаційної сесії отримали інформаційні та навчальні матеріали.
Організатори нагадали, що на початку реалізації Програми Вінницька область брала участь у ній в якості додаткового регіону і не мала права бути Головним партнером, а, отже, не могла бути ініціатором власних проектів. Статус додаткового регіону також обмежував участь області в інфраструктурних проектах.
На сьогодні, в другому конкурсному відборі проектних пропозицій громадські організації області отримали можливість виступати в ролі Головних партнерів. Це дає чимало нових пріоритетів для нашого регіону.
Як зауважили учасники сесії, спільна операційна програма «Румунія – Україна – Республіка Молдова» – один з нових інструментів фінансування програм прикордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства та партнерства (ЄІСП) ЄС, який здійснюється на зовнішніх кордонах ЄС протягом 2007-2013 років.
Мета програми – встановлення контактів між Румунією, Україною та Республікою Молдова, задля надання допомоги прикордонним областям у подоланні проблем розвитку, співробітництва і пошуку спільних рішень.
Програма направлена на розвиток економіки прикордонної території, її протистояння екологічним проблемам і підвищення готовності до надзвичайних ситуацій. Але, як наголошують експерти, головним фактором програми є підтримка людей, які проживають на прикордонних територіях, сприяння взаємодії між людьми і громадами.

Довідка: Частка фінансування Європейського Союзу програми складає 126,72 мільйонів євро на період 2007–2013 рр. Програма фінансується Європейським інструментом сусідства і партнерства (ППС ЄІСП) і національними фондами.


 

Повернутись Створено: 9 грудня 2011 року, 00:00 Переглядів: 1222

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація