3 грудня об 11.00, в приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2-й поверх) відбудеться засідання постійної комісії обласної Ради з питань будівництва, комунального майна, транспорту та розвитку інфраструктури   

Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

  • Обласна Рада створила сім постійних комісій

    Впродовж роботи першої сесії обласної Ради депутати розглянули та прийняли 65 голосами питання про утворення та склад постійних комісій. Постійні комісії є органами Ради та обираються нею на строк її повноважень. Постійні комісії Ради діють відповідно до статті 47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Регламенту та н ....

  • Вячеслава Соколового обрано головою обласної Ради 8 скликання

    Під час засідання першої сесії обласної Ради 8 скликання до бюлетеня для таємного голосування з виборів голови обласної Ради були включені кандидатури від політичної партії «Українська стратегія Гройсмана» Вячеслав Соколовий та від політичної партії «Європейська солідарність» Андрій Гижко. За результатами таємного голосув ....

  • Прийнято новий Регламент обласної Ради 8 скликання

    На першій сесії обласної Ради 8 скликання депутати розглянули та затвердили новий Регламент обласної Ради. Пропозицію щодо нової редакції вніс депутат Володимир Кістіон. Перед присутніми виступив депутат Владислав Скальський. – Новий регламент збільшує частоту проведення сесій – депутатам доведеться працювати більше. Підвищується які ....

Триває «круглий стіл» щодо обміну досвідом впровадження реформи децентралізації на Вінниччині Роздрукувати

24 жовтня розпочали  роботу учасники «круглого столу» на тему: «Реформа децентралізації: просто про складне». Метою заходу є обмін досвідом між громадським сектором та представниками влади, засобами масової інформації щодо впровадження реформи децентралізації на Вінниччині, обговорення актуальних проблем і перспектив.

Участь у засіданні беруть депутати обласної Ради - заступник голови постійної комісії з питань місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою, євроінтеграції, міжнародного і міжрегіонального співробітництва Євген Власюк, член постійної комісії з питань розвитку промисловості і підприємства, інвестиційної та регуляторної політики Юрій Мазур. А також заступник в.о. директора Агенції регіонального розвитку Вінницької області Інна Загнітко,  асистент керівника Офісу реформ у Вінницькій області Вікторія Драчук, директор DVV International в Україні Олег Смірнов, керівник проектів ВОГО «Вінницький прес-клуб» Наталя Болховська, представник «Ресурсно-інформаційного центру «Громади Вінниччини» Андрій Кавунець, представник Комітету виборців України у Вінницькій області Владислав Телень.

Проекти громадських організацій презентують Сергій Романович - «ПУЛЬС» (USAid), Віталій Дорох - громадська організація «Право», Юрій Степанець - громадська організація «Наше Поділля», Христина Коваленко - громадська організація «Інститут Республіка» та представник Калинівської райдержадміністрації Юрій Слабчук.

 В рамках обговорення депутат обласної Ради Євген Власюк розповів про діяльність обласної Ради в процесі децентралізації.  

- Робота комісії з питань місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою, євроінтеграції, міжнародного і міжрегіонального співробітництва обласної Ради -  це формат нової роботи, адже раніше про децентралізацію ми чули лише з трибун, але дій ніяких не було, - розпочав свій виступ Євген Власюк. -  В цьому скликанні ми маємо багато молодих та ініціативних депутатів. Зокрема, в нашій комісії більша частина -представники молоді і ми є наймолодшою комісією обласної Ради. Приємним є те, що членами нашої комісії є депутати з районів, які переживають за свої територіальні громади.

В ході свого виступу зазначив, що радий бачити на «круглому столі» людей, з якими вже працювали та здійснювали виїзди в райони. Також зауважив, що саме завдяки цим людям населення Вінниччини детальніше дізнавалося про децентралізацію та принципи її запровадження. 

- Вінницька область сьогодні є однією з найактивніших областей в Україні. - продовжив Євген Власюк. - Наша область разом із Запорізькою та Львівською входять в п’ятірку найактивніших областей в процесі децентралізації. Сьогодні ми вже маємо об’єднані територіальні громади, і розуміємо, які там є проблеми. Варто звернути увагу і на те, що у 18-ти територіальних громадах області в грудні відбудуться вибори. Депутати активно долучаються до проведення серед населення роз’яснювальної роботи.

Розповів депутат також  і про фінансування територіальних громад.

- В рамках децентралізації цього року від Фонду регіонального розвитку на Вінниччину виділити заплановано 150 млн. грн., - наголосив Євген Власюк. - Левова частка цих коштів пішли в район і сільські місцевості. Ми маємо чудові приклади, коли старі приміщення чи довгобуди, які багато років стояли закинутими, тепер відновлюються. На наступний рік планується близько  400 млн. грн. інвестицій від Фонду регіонального розвитку. Ця сума є найбільшою за всю історію Вінницької області.  Я думаю, що це серйозний крок в процесі децентралізації. Від обласної Ради найбільш активнішою допомогою для розвитку громад є конкурс регіональних проектів. Цьогоріч в конкурсі взяла участь найбільша кількість територіальних громад - 710. Це яскравий приклад того, що у людей є розуміння про те, що ніхто просто так давати кошти не буде, а їм потрібно самостійно творити та працювати.

Наразі засідання «круглого столу» триває. Він проходить в рамках проекту «Регіональні голоси – створюємо мости для демократії».

Повернутись Створено: 24 жовтня 2016 року, 14:50 Переглядів: 1110

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація