30 липня о 09.30 в приміщенні обласної Ради каб. 211 відбудеться засідання постійної комісії з питань економіки, фінансів та бюджету; 30 липня о 10.00 у сесійній залі обласної Ради (2 поверх) відбудеться пленарне засідання 11 чергової сесії

Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

  • У Вінницькій обласній Раді обговорили створення спостережних рад при медичних закладах

    Утворення спостережних рад, як наглядового органу, закладів охорони здоров’я, що надають медичну допомогу третинного рівня обговорили на засіданні круглого столу. Зібрання відбулося 27 липня у сесійній залі обласної Ради під головуванням заступника голови облРади Ігоря Івасюка. Участь у засіданні круглого столу взяли члени постійної комісі ....

  • Чергова 11 сесія Вінницької обласної Ради відбудеться 30 липня

    Голова Вінницької обласної Ради Вячеслав Соколовий підписав Розпорядження «Про чергову 11 сесію обласної Ради 8 скликання». «Скликати пленарне засідання чергової 11 сесії обласної Ради 8 скликання на 10 годину 30 липня 2021 року в приміщенні обласної Ради», - йдеться в розпорядженні голови облРади. На порядку денному - ....

  • Профільна комісія обласної Ради погодила програму «Питна вода»

    19 липня на позачерговому засіданні постійної комісії обласної Ради з питань з будівництва, комунального майна, транспорту та розвитку інфраструктури депутати погодили проєкт рішення «Про програму «Питна вода» Вінницької області на 2021-2025 роки». Участь у засіданні комісії взяв заступник голови обласної Ради Анатолій Ткач ....

Триває «круглий стіл» щодо обміну досвідом впровадження реформи децентралізації на Вінниччині Роздрукувати

24 жовтня розпочали  роботу учасники «круглого столу» на тему: «Реформа децентралізації: просто про складне». Метою заходу є обмін досвідом між громадським сектором та представниками влади, засобами масової інформації щодо впровадження реформи децентралізації на Вінниччині, обговорення актуальних проблем і перспектив.

Участь у засіданні беруть депутати обласної Ради - заступник голови постійної комісії з питань місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою, євроінтеграції, міжнародного і міжрегіонального співробітництва Євген Власюк, член постійної комісії з питань розвитку промисловості і підприємства, інвестиційної та регуляторної політики Юрій Мазур. А також заступник в.о. директора Агенції регіонального розвитку Вінницької області Інна Загнітко,  асистент керівника Офісу реформ у Вінницькій області Вікторія Драчук, директор DVV International в Україні Олег Смірнов, керівник проектів ВОГО «Вінницький прес-клуб» Наталя Болховська, представник «Ресурсно-інформаційного центру «Громади Вінниччини» Андрій Кавунець, представник Комітету виборців України у Вінницькій області Владислав Телень.

Проекти громадських організацій презентують Сергій Романович - «ПУЛЬС» (USAid), Віталій Дорох - громадська організація «Право», Юрій Степанець - громадська організація «Наше Поділля», Христина Коваленко - громадська організація «Інститут Республіка» та представник Калинівської райдержадміністрації Юрій Слабчук.

 В рамках обговорення депутат обласної Ради Євген Власюк розповів про діяльність обласної Ради в процесі децентралізації.  

- Робота комісії з питань місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою, євроінтеграції, міжнародного і міжрегіонального співробітництва обласної Ради -  це формат нової роботи, адже раніше про децентралізацію ми чули лише з трибун, але дій ніяких не було, - розпочав свій виступ Євген Власюк. -  В цьому скликанні ми маємо багато молодих та ініціативних депутатів. Зокрема, в нашій комісії більша частина -представники молоді і ми є наймолодшою комісією обласної Ради. Приємним є те, що членами нашої комісії є депутати з районів, які переживають за свої територіальні громади.

В ході свого виступу зазначив, що радий бачити на «круглому столі» людей, з якими вже працювали та здійснювали виїзди в райони. Також зауважив, що саме завдяки цим людям населення Вінниччини детальніше дізнавалося про децентралізацію та принципи її запровадження. 

- Вінницька область сьогодні є однією з найактивніших областей в Україні. - продовжив Євген Власюк. - Наша область разом із Запорізькою та Львівською входять в п’ятірку найактивніших областей в процесі децентралізації. Сьогодні ми вже маємо об’єднані територіальні громади, і розуміємо, які там є проблеми. Варто звернути увагу і на те, що у 18-ти територіальних громадах області в грудні відбудуться вибори. Депутати активно долучаються до проведення серед населення роз’яснювальної роботи.

Розповів депутат також  і про фінансування територіальних громад.

- В рамках децентралізації цього року від Фонду регіонального розвитку на Вінниччину виділити заплановано 150 млн. грн., - наголосив Євген Власюк. - Левова частка цих коштів пішли в район і сільські місцевості. Ми маємо чудові приклади, коли старі приміщення чи довгобуди, які багато років стояли закинутими, тепер відновлюються. На наступний рік планується близько  400 млн. грн. інвестицій від Фонду регіонального розвитку. Ця сума є найбільшою за всю історію Вінницької області.  Я думаю, що це серйозний крок в процесі децентралізації. Від обласної Ради найбільш активнішою допомогою для розвитку громад є конкурс регіональних проектів. Цьогоріч в конкурсі взяла участь найбільша кількість територіальних громад - 710. Це яскравий приклад того, що у людей є розуміння про те, що ніхто просто так давати кошти не буде, а їм потрібно самостійно творити та працювати.

Наразі засідання «круглого столу» триває. Він проходить в рамках проекту «Регіональні голоси – створюємо мости для демократії».

Повернутись Створено: 24 жовтня 2016 року, 14:50 Переглядів: 1153

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація