Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада першою в Україні провела сесійне засідання з дотриманням усіх санітарних норм

    Вінницька обласна Рада 23 липня першою в Україні провела сесійне засідання з дотриманнях усіх санітарних норм, соціальної дистанції та застосуванням засобів індивідуального захисту. До того ж обласна Рада була першою в Україні, яка провела позачергову 43 сесію в період посиленого карантину у відеорежимі 16 квітня. – На сьогоднішню сесію вп ....

  • Адаптивний карантин в Україні продовжено до 31 серпня

    Кабінет Міністрів України продовжив дію адаптивного карантину до 31 серпня 2020 року. Відповідне рішення Уряд ухвалив на засіданні 22 липня. – У залежності від епідемічної ситуації у регіоні або окремих адміністративно-територіальних одиницях – районах, встановлюється зелений, жовтий, помаранчевий або червоний рівень епідемічної небе ....

  • Продовжено карантинні обмеження допуску до приміщення обласної Ради

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанов Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» та від 20 травня 2020 року №392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на тери ....

Триває «круглий стіл» щодо обміну досвідом впровадження реформи децентралізації на Вінниччині Роздрукувати

24 жовтня розпочали  роботу учасники «круглого столу» на тему: «Реформа децентралізації: просто про складне». Метою заходу є обмін досвідом між громадським сектором та представниками влади, засобами масової інформації щодо впровадження реформи децентралізації на Вінниччині, обговорення актуальних проблем і перспектив.

Участь у засіданні беруть депутати обласної Ради - заступник голови постійної комісії з питань місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою, євроінтеграції, міжнародного і міжрегіонального співробітництва Євген Власюк, член постійної комісії з питань розвитку промисловості і підприємства, інвестиційної та регуляторної політики Юрій Мазур. А також заступник в.о. директора Агенції регіонального розвитку Вінницької області Інна Загнітко,  асистент керівника Офісу реформ у Вінницькій області Вікторія Драчук, директор DVV International в Україні Олег Смірнов, керівник проектів ВОГО «Вінницький прес-клуб» Наталя Болховська, представник «Ресурсно-інформаційного центру «Громади Вінниччини» Андрій Кавунець, представник Комітету виборців України у Вінницькій області Владислав Телень.

Проекти громадських організацій презентують Сергій Романович - «ПУЛЬС» (USAid), Віталій Дорох - громадська організація «Право», Юрій Степанець - громадська організація «Наше Поділля», Христина Коваленко - громадська організація «Інститут Республіка» та представник Калинівської райдержадміністрації Юрій Слабчук.

 В рамках обговорення депутат обласної Ради Євген Власюк розповів про діяльність обласної Ради в процесі децентралізації.  

- Робота комісії з питань місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою, євроінтеграції, міжнародного і міжрегіонального співробітництва обласної Ради -  це формат нової роботи, адже раніше про децентралізацію ми чули лише з трибун, але дій ніяких не було, - розпочав свій виступ Євген Власюк. -  В цьому скликанні ми маємо багато молодих та ініціативних депутатів. Зокрема, в нашій комісії більша частина -представники молоді і ми є наймолодшою комісією обласної Ради. Приємним є те, що членами нашої комісії є депутати з районів, які переживають за свої територіальні громади.

В ході свого виступу зазначив, що радий бачити на «круглому столі» людей, з якими вже працювали та здійснювали виїзди в райони. Також зауважив, що саме завдяки цим людям населення Вінниччини детальніше дізнавалося про децентралізацію та принципи її запровадження. 

- Вінницька область сьогодні є однією з найактивніших областей в Україні. - продовжив Євген Власюк. - Наша область разом із Запорізькою та Львівською входять в п’ятірку найактивніших областей в процесі децентралізації. Сьогодні ми вже маємо об’єднані територіальні громади, і розуміємо, які там є проблеми. Варто звернути увагу і на те, що у 18-ти територіальних громадах області в грудні відбудуться вибори. Депутати активно долучаються до проведення серед населення роз’яснювальної роботи.

Розповів депутат також  і про фінансування територіальних громад.

- В рамках децентралізації цього року від Фонду регіонального розвитку на Вінниччину виділити заплановано 150 млн. грн., - наголосив Євген Власюк. - Левова частка цих коштів пішли в район і сільські місцевості. Ми маємо чудові приклади, коли старі приміщення чи довгобуди, які багато років стояли закинутими, тепер відновлюються. На наступний рік планується близько  400 млн. грн. інвестицій від Фонду регіонального розвитку. Ця сума є найбільшою за всю історію Вінницької області.  Я думаю, що це серйозний крок в процесі децентралізації. Від обласної Ради найбільш активнішою допомогою для розвитку громад є конкурс регіональних проектів. Цьогоріч в конкурсі взяла участь найбільша кількість територіальних громад - 710. Це яскравий приклад того, що у людей є розуміння про те, що ніхто просто так давати кошти не буде, а їм потрібно самостійно творити та працювати.

Наразі засідання «круглого столу» триває. Він проходить в рамках проекту «Регіональні голоси – створюємо мости для демократії».

Повернутись Створено: 24 жовтня 2016 року, 14:50 Переглядів: 1052

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація