Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

Тростянчани продовжують відстоювати право на екологічно чисте повітря Роздрукувати

Переповнений зал будинку культури в Тростянці не зміг вмістити всіх, хто вже два роки виборює своє право дихати чистим повітрям. Зустрітися із жителями селища Тростянець приїхав голова облдержадміністрації Владислав Скальський. Участь у зустрічі громади й влади взяв заступник голови обласної Ради Ігор Хміль. Також були присутні представники правоохоронних органів і силових структур, громадських організацій та медіа. Зустріч була присвячена пошуку шляхів розв'язання проблемних питань, пов’язаних з діяльністю на території району державного підприємства «Тростянецький спиртовий завод».

– Зазначу, що тростянчани дуже організовано, без агресії та без насилля різними законними методами відстоюють право на чисте довкілля, – прокоментував Ігор Хміль. – Воюють вони з місцевим монстром – приватним підприємством, яке використовує потужності державного спиртзаводу для виробництва етилового спирту. Внаслідок цього виробництва весь округ забруднений їдучим смородом. Чого тільки не пережили жителі Тростянця: залякування активістів, приїзд у селище приватних охоронних структур, перекриття виїздів і в’їздів території заводу, цілодобові чергування на блокпостах, тяганина у судах. Люди не здаються.

На необхідності дотримання законодавчих екологічних, природоохоронних норм під час виробничої діяльності ДП «Тростянецький спиртовий завод» наголосила голова Тростянецької районної ради Людмила Скапровська:

– Ми дуже раділи, коли виробництво відновилося, задля того, щоб були нові робочі місця, сплачувались податки, але, на жаль, запуск виробництва призвів до загрози життю тростянчан.

Директор підприємства ДП «Тростянецький спиртовий завод» Богдан Білейчук повідомив, що з метою забезпечення стабільності екологічної ситуації керівництвом заводу прийнято рішення: відходи виробництва, а саме мелясна барда, яка утворюється під час виробництва, відвантажуватиметься на переробку до Юзефо-Миколаївської біогазової установки у повному обсязі. Окрім того, ДП «Тростянецький спиртовий завод» планує запустити вакуумно-випарну установку, яка в рази зменшить кількість рідких відходів барди.

За його словами, випарну станцію  на підприємстві встановлять вже 2020 року. Технологія, за якою працюватиме нова станція, дозволить перетворити 600 тонн відходів барди на 60 тонн, які після переробки підуть на добрива для аграрного сектору.

– На підприємстві працює понад 130 осіб, які отримують прозору заробітну плату в повному обсязі, – повідомив керівник підприємства. – Підприємство забезпечує стабільне надходження податків до бюджету. Протягом 2018-2019 років підприємство сплатило понад 8 млн грн податків

Голова ГО «Патріот» Максим Щуренко запевняє, що підприємство жодним чином не здійснює лабораторний контроль за якістю підземних вод та атмосферного повітря навколо бардополів, хоча це передбачено відповідними дозволам на ведення виробничої діяльності.

Тростянецький селищна голова Людмила Червонецька повідомила, що податковий борг підприємства на сьогодні становить 19 млн 600 тис. грн. За два останніх роки, згідно з даними податкової інспекції, в місцевий бюджет надійшло 1 млн 324 тис. грн, борг перед місцевим бюджетом – 1 млн 620 тис. грн. За три останніх роки – жодної інвестиції у розвиток громади чи інфраструктури селища не надійшло.

– Для тростянчан, як і для всіх жителів України, які керуються основним законом, пріоритетним є верховенство права, – наголосила Людмила Червонецька. – Вони мають сміливість відстоювати своє законне право жити в чистому середовищі. Жодного разу громада селища не сказала, що завод нам не потрібен – нам потрібні нові робочі місця, надходження у місцевий бюджет. Нас не цікавлять тонкощі виробничого процесу. Працюйте, нарощуйте потужності, розвивайтесь. Ми просимо одного – дайте нам вільно дихати. Неодноразово відбувалися зустрічі з метою врегулювання цього конфлікту. Хочу зазначити, що конфлікту в громаді немає, в громаді є одне прохання: підприємство сьогодні працює, утилізує ті відходи, які створюють смердючий запах і забирає здоров’я, будує випарювальну установку або будь-які очисні споруди та компенсує всі борги перед громадою. Це розв'язання питання в рамках чинного законодавства.

Голова ліквідаційної комісії Державного концерну спиртової та лікеро-горілчаної промисловості (Концерн «УКРСПИPТ») зазначив, що заходи, які приймалися керівництвом заводу, виявилися недостатніми.

– Ми зібралися сьогодні тут, аби знайти компроміс і рухатися далі. З упевненістю можу сказати одне: концерн «Укрспирт» не підтримуватиме підприємство, якщо екологічні норми ведення виробничої діяльності будуть порушуватися.

Присутні на нараді представники правоохоронних органів та силових структур нададуть правову оцінку ситуації, що склалася довкола діяльності підприємства.

За результатами зустрічі складено протокол, де сторони конфлікту зафіксують конкретні домовленості.

Повернутись Створено: 23 грудня 2019 року, 10:39 Переглядів: 515

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація