Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

Тульчин відвідав Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Роздрукувати

20 серпня в рамках перебування у Вінницькій області Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Генрик Літвін у супроводі Генерального консула Республіки Польща у м. Вінниці Томаша Олейнічака, консула Генерального Консульства Республіки Польща у Вінниці Кшиштофа Рошіньскі, голови обласної Ради Сергія Свитка, директора Вінницького обласного художнього музею Іллі Безбаха, директора Вінницького обласного краєзнавчого  музею Катерини Висоцької, головного спеціаліста відділу музейної роботи управління культури і туризму облдержадміністрації Ольги Зелінської відвідали місто Тульчин, де ознайомились з пам’яткою архітектури другої половини 18 століття в стилі класицизм –палацом Потоцьких.

Поважних гостей зустрічали хлібом-сіллю біля входу в музей керівники районної та міської влади, директор Тульчинського училища культури та мистецтва , громадськість

Далі екскурсовод провів пізнавальну екскурсію у Палаці Потоцьких.

Ситуація з Палацом складається сумна – його реконструкція триває вже не одне десятиліття, коли закінчиться невідомо. Архітектурна пам’ятка вісімнадцятого століття з року в рік руйнується. Прекрасний парковий ансамбль, про який так ретельно дбав Станіслав Потоцький, був зруйнований  людиною і часом. Вціліли далеко не всі будівлі Тульчинського палацу, не зберігся й інтер'єр. Два бокових флігеля досі потребують повної реконструкції. Лише центральний корпус палацу Потоцьких у Тульчині до цих пір зберігає свою велич і пишність, радуючи погляд туристів і студентів (з 1984 року і по сьогоднішній день тут діє Вінницьке училище культури і мистецтв  ім.  М.Д.Леонтовича).

По завершенні огляду Палацу відбулась зустріч офіційних осіб з представниками засобів масової інформації,

 

Відкриваючи брифінг голова обласної Ради подякував Надзвичайному  та Повноважному Послу  Республіки Польща в Україні Генрику Літвіну за те, що він відгукнувся на лист обласної Ради щодо допомоги в реконструкції Палацу. При цьому Сергій Свитко наголосив, що цей парковий ансамбль є спільною історією двох народів – польського і українського та висловив сподівання на співпрацю в цьому питанні. Про своє бачення щодо подальшого розвитку та використання  пам’ятки  архітектури  поінформували керівники музеїв та управління культури і туризму облдержадміністрації.

Підбиваючи підсумки, Генрик Літвін  висловив переконання, що «Подільський Версаль» гідний того, щоб займатися ним спільно. Він запропонував підготовити спільний проект відбудови Палацу, зазначивши в ньому, що кожна сторона(і українська, і польська) повинні зробити, скільки коштів вкласти. При цьому пан Посол пообіцяв підготувати відповідні інформаційні матеріали для польського Міністерства культури та наголосив на позиції польської сторони – повернути парковому ансамблю початковий вигляд при реконструкції.

В свою чергу голова обласної Ради подякував  високоповажним гостям за розуміння і підтримку та запевнив всіх присутніх, що ініціює спільний з облдержадміністрацією лист до Міністерства культури України з приводу того, щоб терміново рятувати східну частину Палацу від руйнування. Він також зазначив, що буде ініціювати  питання про виділення певної суми коштів з обласного бюджету для реконструкції Палацу Потоцьких у Тульчині.

Отже, з’явилася надія збере6ження цього архітектурного ансамблю для нащадків, туристичних груп, зокрема, зарубіжних гостей.

Повернутись Створено: 21 серпня 2015 року, 12:56 Переглядів: 1892

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація