Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

У 2018 році в області зафіксовано понад 3 тисячі звернень щодо домашнього насильства Роздрукувати

У Вінниці пройшов обласний форум «Впровадження нових механізмів запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознаками статі».

Зібрання відбулось за участі народного депутата України Ірини Луценко, заступника Міністра соціальної політики України Наталії Федорович, заступника голови обласної Ради Михайла Кременюка, першого заступника голови облдержадміністрації Андрія Гижка, заступника Вінницького міського голови Галини Якубович, заступника представника Фонду народонаселення ООН в Україні Павла Замостьяна, директора Департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації Наталі Заболотної, голови Правління Вінницької обласної правозахисної організації «Джерело надії» Алли Студілко, депутат обласної Ради, голови постійної комісії обласної Ради з питань освіти, культури, сім’ї та молоді, спорту і туризму, духовності та історичної спадщини Людмили Станіславенко, голів райдержадміністрацій, представників соціальних служб, офіцерів поліції з кожного району області, громадських організацій. Загалом участь у форумі взяли понад 200 учасників.

– Статистика говорить про те, що багато жінок не знають, що робити у випадках домашнього насильства, куди звертатися за допомогою, а досить часто такі правопорушення не фіксуються, залишаючи жінок наодинці зі своїм страхом і безсиллям. Під домашнім насильством ми розуміємо не лише фізичне, а й психологічне, економічне та інші види насильства. Часто жінок тероризують вдома, не застосовуючи фізичної сили, але пригнічуючи психологічно й емоційно, а психологічний тиск на дітей в такій сім’ї може призвести до серйозних наслідків, – зазначив заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк. –  Тому, вважаю, що обласний форум сприятиме виробленню спільної тактики та стратегії у вирішенні питань запобігання та протидії домашньому насильству в області. Тож плідної нам роботи під час заходу.

В ході зустрічі народний депутат України Ірина Луценко озвучила бачення стратегії України щодо запобігання та протидії насильству за ознаками статі. Також говорили про ключові положення нового законодавства у відповідній сфері, міжнародні підходи до забезпечення комплексного реагування на насильство за ознаками статі, посилення співпраці всіх суб’єктів, відповідальних та запобігання та протидію домашньому насильству. Крім того, заступник начальника відділу дільничних офіцерів поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області Віталій Шведа ознайомив присутніх зі статистичними даними щодо домашнього насильства.

Згідно з даними понад один мільйон жінок на рік зазнають фізичного та сексуального насильства, з яких 15,9% звертаються до правоохоронців, й всього  лише один відсоток постраждалих – до медичних та соціальних працівників. Так, в області за перший квартал 2018 року зафіксовано 3 272 звернення щодо домашнього насильства.

Повернутись Створено: 31 травня 2018 року, 17:06 Переглядів: 867

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація