Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

У 2018 році виявлено 106 фактів хабарництва проти 76 у минулому році Роздрукувати

Під час засідання чергової 35 сесії виконувач обов‘язків прокурора Вінницької області Сергій Сухоребрий поінформував депутатів про результати діяльності органів прокуратури області за 8 місяців 2018 року.

На початку Сергій Анатолійович зазначив, що динаміка злочинності знижується – на 10 тисяч населення обліковано 64,6 злочинів, проти 69,5 у попередньому році, а по державі – 87,5.

– Зменшилась кількість тяжких кримінальних правопорушень, злочинів середньої, невеликої  тяжкості, – повідомив заступник прокурора. – Суттєво зменшилась кількість скоєних розбоїв, вимагань, шахрайств, крадіжок, у тому числі з житла. Підвищилася ефективність роботи уповноважених органів з виявлення та розкриття злочинів, пов’язаних із незаконним обігом наркотичних засобів з метою їх збуту – 178 проти 124. Проте, зросла кількість злочинів щодо привласнення та розтрати майна (646 проти 339) та умисних убивств (39 проти 26). Варто зазначити, що майже усі убивства розкрито: 36 з 39.

Рівень розкриття кримінальних правопорушень є вищим від загальнодержавного – 42,5%, по державі 35,7%. Значно перевищує загальнодержавну питома вага надісланих до суду кримінальних проваджень – 37,8 %, по державі – 32,3%.

На сьогодні правоохоронні органи області проводять досудове розслідування більш, ніж у 30-ти  тисячах кримінальних провадженнях. Процесуальне керівництво при цьому забезпечують близько 200 прокурорів. У середньому на одного процесуального керівника припадає 150 проваджень.

Значну увагу приділено викриттю фактів корупції та хабарництва. З початку року виявлено 106 фактів хабарництва проти 76 у минулому році. До суду скеровано 44 кримінальних проваджень.

Серед обвинувачених - один з керівників та працівник Управління Укртрансбезпеки в області, державні виконавці, лікарі, керівники різних структурних підрозділів Державної аудиторської служби, керівники підприємств, службові особи органів місцевого самоврядування.

, викрито організовану злочинну групу серед службових осіб комунального підприємства одного з районних центрів області, зокрема, керівника, його заступника та головного інженера, які вимагали та отримували неправомірну вигоду від суб’єктів господарювання за надання можливості проводити підрядні роботи та підписання актів про їхнє виконання. Установлено 8 фактів передачі неправомірної вигоди на загальну суму понад 118 тис. грн. Обвинувальний акт знаходиться на розгляді суду.

У сфері запобігання та протидії корупції до суду з початку року скеровано 202 протоколи про вчинення адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією. За результатами їх розгляду до відповідальності притягнуто 79 осіб, у тому числі, на жаль, 6 депутатів обласної Ради та одну посадову особу виконавчого апарату Ради.

Внесено 46 подань на усунення причин та умов, що сприяють корупційним проявам. За результатами їх розгляду вжито заходів по запобіганню порушенням, трьох посадових осіб притягнуто до дисциплінарної відповідальності та одну особу звільнено з посади.

До суду скеровано 6 кримінальних проваджень щодо 21-єї особи, які вчиняли злочини в складі організованих злочинних груп.

Ліквідовано організовану злочинну групу, яка вчиняла злочини у лісовій сфері. Установлено, що лісничий ДП «Гайсинське лісове господарство», керівник і головний бухгалтер приватного товариства, шляхом підроблення документів про проведення лісозаготівельних робіт, які в дійсності не виконувались, заволоділи державними коштами на загальну суму майже 800 тис. грн. У березні обвинувальний акт направлено до суду, триває судовий розгляд.

Викрито організовану групу, яка у минулому та поточному роках на території обласного центру та Вінницького району здійснювала незаконне зберігання, перевезення та збут наркотичного засобу метадон.

Виявлено осіб, які вчинили розбійний напад на ювелірний магазин в обласному центрі, заволодівши при цьому виробами на суму майже 3,5 млн грн. Викрадене майно вилучено та повернуто потерпілим. Обвинувальний акт знаходиться в суді.

Ще одна викрита злочинна група обладнала підпільний цех з виготовлення алкогольних напоїв відомих торгових марок. За результатами проведених обшуків, вилучено підроблену продукцію об’ємом майже 11 тис. літрів, спиртовмісну рідину об’ємом понад 2,5 тис. літрів, обладнання для незаконного виготовлення та пакування виробів.

Вчиненими організованими злочинними групами злочинами завдано збитків на суму

Загалом з початку року у кримінальних провадженнях стосовно організованих груп судами ухвалено три вироки та засуджено 10 осіб до реальної міри покарання. Усі вироки набули законної сили.

Завдяки спільним зусиллям правоохоронців встановлено 8 осіб, що брали участь у діяльності терористичної організації – так званої «ДНР».

Встановлено, що вказані особи систематично надавали ватажкам бойовиків на непідконтрольну українській владі територію «ДНР» інформацію розвідувального характеру про місця дислокації, чисельність, маршрути пересування підрозділів, військової техніки Збройних сил України та інших військових формувань, задіяних у проведенні антитерористичної операції.

До суду скеровано обвинувальний акт щодо організованої злочинної групи, яка контрабандним шляхом переміщала в Україну та збувала на території області зброю, боєприпаси, наркотичні та психотропні речовини.

Наразі кримінальне провадження слухається в Ужгородському міськрайонному суду Закарпатської області, троє обвинувачених знаходяться під вартою.

З початку року за фактами вчинених у бюджетній сфері правопорушень зареєстровано 43 кримінальних провадження, 12 проваджень скеровано до суду.

У направлених до суду провадженнях до бюджету відшкодовано майже 4 млн грн, накладено арешт на майно в сумі 4,6 млн грн.

Встановлено осіб, що створили «конвертаційний центр». Для виведення коштів у тіньовий обіг використовували рахунки 20 фіктивних підприємств. Сума завданих збитків склала понад 31 млн грн. Обвинувальний акт перебуває на розгляді в суді. З метою відшкодування завданих збитків накладено арешт на майно та заявлено цивільний позов на суму 31 млн грн.

У іншому випадку встановлено, що приватний підприємець при проведенні ремонту одного з стадіонів міста Вінниці завищив вартість матеріалу для бігових доріжок та безпідставно заволодів майже 1 млн грн бюджетних коштів. Стосовно підприємця обвинувальний акт направлено до суду. Також за службову недбалість відповідатиме у суді службова особа Вінницької міської ради.

По області на 18% зменшився рівень підліткової злочинності. Зареєстровано лише 139 злочинів проти 170. Цьому також сприяла робота прокуратури області, якою переорієнтовано діяльність із репресивного на відновний характер відповідальності неповнолітніх. Вжито вичерпних заходів для максимально раннього виведення неповнолітніх із кримінального процесу. Викоренено практику порушення прав неповнолітніх щодо режиму їхнього утримання в слідчому ізоляторі та ізоляторах тимчасового тримання.

Суттєво активізовано роботу щодо захисту в суді інтересів держави. З початку року пред’явлено позовів на суму майже 300 млн грн. З урахуванням минулих років задоволено позови на суму 340 млн грн, реально виконано рішення суду на понад 400 млн грн. Повернуто та попереджено незаконне надання земель площею майже 900 га.

Так, господарським судом задоволено позов керівника Калинівської місцевої прокуратури про повернення СТОВ «Хлібороб» обласній Раді земельних ділянок лісогосподарського призначення площею майже 260 га, що розташовані на території Зозулинецької сільської ради Козятинського району. У суді доведено, що належним користувачем земель лісового фонду реформованого колгоспу є комунальне підприємство обласної Ради «Віноблагроліс», а не місцеве господарство, яке безпідставно називало себе правонаступником колгоспу. Ми домоглись реального виконання зазначеного рішення суду та повернення обласній Раді лісу вартістю 205 млн грн.

Також в інтересах обласної та Вінницької районної державних адміністрацій пред’явлено позов до ТОВ «Стрижавський граніт» про повернення ділянки площею 49 га вартістю 31 млн грн.

Підприємство використовувало надану в оренду землю для видобування надр, однак, після закінчення у 2016 році терміну дії спеціального дозволу на користування надрами та у минулому році договору оренди землі не повернуло ділянку, а незаконно .

Позов у цьому місяці судом задоволено. Варто зазначити, що у разі отримання спеціального дозволу на користування надрами товариство без конкурентних засад зможе оформити новий договір оренди землі.

Установлено землекористувачів, які систематично не сплачували плату за землю. Для прикладу, Немирівською місцевою прокуратурою подано позов до ПП «Русь-інвест» про повернення 9-ти земельних ділянок на території Іллінецького району загальною площею 86 га, за користування якими орендар заборгував майже 200 тис. грн. Позов судом задоволено, судове рішення уже виконано, земля вартістю в 44 млн грн повернута у власність територіальної громади.

Поширення набули випадки використання земельних ділянок власниками нерухомого майна без оформлення правовстановлюючих документів і сплати земельного податку чи орендної плати, як наслідок, недоотримання коштів місцевими бюджетами.

За ініціативи прокуратури таким землекористувачам нараховуються збитки в розмірі орендної плати за три роки, що є суттєвим стимулом оформлювати договори оренди та сплачувати орендну плату своєчасно.

Хочу відзначити ефективну роботу на цьому напрямі Липовецької міської ради та райдержадміністрації, які швидко провели нарахування збитків та зібрали необхідні документи.

За зверненням Липовецького міського голови прокуратурою області та місцевою прокуратурою скеровано до суду три позовні заяви про стягнення з власників майна 1,6 млн грн збитків. Зазначені суб'єкти в районному центрі використовували 10 га землі і навіть не планували платити за землю. Один позов до СТОВ «Дружба» судом уже задоволено, рішення суду виконано та товариство сплатило до місцевого бюджету 500 тис. грн.

Загалом органами прокуратури області пред'явлено 11 позовів про відшкодування збитків, заподіяних безоплатним використанням землі, на загальну суму майже 3 млн грн.

Продовжуються випадки самовільного використання земель сільськогосподарського призначення.

Так, прокуратурою області подано позовну заяву в інтересах держави в особі Головного управління Держгеокадастру в області до ТОВ «Погребищенське» про звільнення самовільно зайнятих земельних ділянок площею 130 га на території Погребищенського району.

Позов задоволено, рішення суду виконано. Після набрання рішенням суду законної сили прокуратурою області до відповідача подано ще один позов про стягнення 220 тис. грн шкоди, заподіяної самовільним зайняттям землі, який перебуває на розгляді.

Виявлено незаконне надання в користування земель історико-культурного призначення.

Установлено, що Райгородською сільрадою Немирівського району з перевищенням своїх повноважень надано низці фермерських господарств в оренду 86 га земель історико-культурного призначення, на яких розміщені поселення трипільської культури ІІІ тисячоліття до нашої ери та інші пам'ятки археології. Рішеннями господарського суду Вінницької області позови прокуратури області задоволено.

Грубі порушення законодавства у сфері земельних правовідносин допускають й органи місцевого самоврядування. Йдеться про бездіяльність при оформленні у комунальну власність земельних ділянок, які підлягають визнанню відумерлою спадщиною, що створює передумови самовільного використання земель цієї категорії.

З початку року виконано 68 прийнятих за заявами прокурорів рішень судів про визнання земельних ділянок відумерлою спадщиною, за якими до комунальної власності територіальних громад перейшли земельні ділянки загальною площею 170 га вартістю майже 5 млн грн.

Суттєво активізовано роботу з питань захисту державного та комунального майна. Судами задоволено 47 позовів на суму 59 млн грн. Реально виконано рішення  на 147 млн грн.

Так, судом задоволено позов прокуратури області в інтересах держави в особі Регіонального відділення Фонду Державного майна України по Вінницькій області до ПАТ «Південьзахідшляхбуд» про визнання права власності за державою на приміщення їдальні та лікувально-профілактичного пункту загальною площею майже 1,5 тис. кв. м, що розташовані в м. Вінниці по вул. Промисловій.

Установлено, що всупереч волі держави на вказані об’єкти соціально-побутового призначення юридичною особою протиправно оформлено право власності. Правова позиція прокуратури підтверджена апеляційною та касаційною судовими інстанціями. На цей час рішення суду уже виконано, майно повернуто.

У бюджетній сфері задоволено 29 позовів прокурорів на суму 1,5 млн грн. Реально виконано рішення суду на 1,3 млн гривень.

Так, за позовом прокуратури одним із забудовників сплачено до бюджету міста Вінниці понад 560 тис. грн пайової участі в розвитку інфраструктури населеного пункту. Цей забудовник не виконав вимоги законодавства про сплату пайової участі до завершення будівництва, однак розпочав експлуатацію готельно-ресторанного комплексу.

Значна робота проведена у сфері захисту навколишнього природного середовища.

Зокрема, за позовом прокуратури визнано недійсним державний акт на право постійного користування земельними ділянками на території Іллінецького району колишнього держгоспу «Жорницький». На підставі зазначеного державного акту ПАТ «Жорнище» не допускало до проведення лісогосподарських робіт комунальне підприємство обласної Ради «Віноблагроліс». Наразі прокуратурою області подано позов у інтересах держави в особі Вінницької облдержадміністрації до ПАТ «Жорнище», про повернення зайнятих 250 га земель, в тому числі, 239 га лісу та 11 га водного фонду загальною вартістю понад 160 млн грн, який перебуває на розгляді.

Виявлено низку випадків незаконної приватизації гідроспоруд на підставі судових рішень про визнання дійсними договорів купівлі-продажу.

Загалом з початку року за апеляційними скаргами органів прокуратури області скасовано 6 незаконних судових рішень, за якими громадянами протиправно набуто у власність гідроспоруди, що формують 6 водойм загальною площею 44 га.

Також в апеляційному порядку оскаржено 7 судових рішень, якими в порушення законодавства визнано дійсними договори купівлі-продажу та у подальшому, без сплати до бюджету обов’язкових платежів на суму понад 260 тис. грн, на підставі цих рішень за особами зареєстровано право власності на об’єкти нерухомого майна площею понад 8 тис. кв. м.

Заступник прокурора Сергій Сухоребрий зазначив, що органи прокуратури області в межах своєї компетенції і надалі наполегливо працюватимуть над вирішенням як регіональних, так і загальнодержавних проблем.

– У цій справі ми дуже розраховуємо на підтримку депутатського корпусу, адже бажаного результату можна досягти тільки спільними зусиллями, – сказав він.

Повернутись Створено: 28 вересня 2018 року, 11:50
Оновлено: 28 вересня 2018 року, 11:54
Переглядів: 740

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація