23 вересня об 11.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання президії обласної Ради.   26 вересня о 10.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання чергової  39 сесії обласної Ради.                                   

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

У Антопільському психоневрологічному інтернаті проживає 120 підопічних Роздрукувати

Депутат обласної Ради Лариса Білозір відвідала комунальний заклад «Антопільський психоневрологічний інтернат», що у Томашпільському районі. Лариса Миколаївна привезла садовий інвентар для колективу закладу.

– Зустрілася з колективом закладу, які щоденно працюють для забезпечення достойних умов та лікування підопічних, – говорить депутат. – Готова підтримати колектив у їх проектах. Головним питанням для закладу залишається ремонт даху. Тож нині спільно працюватимемо у цьому напрямі.

Директор закладу Анатолій Присяжнюк провів екскурсію та розповів про історію закладу, який розташований у пам’ятці архітектури загальнодержавного рівня – 238-річному маєтку родини цукрозаводчиків Ярошинських, оточеному  парком-пам'яткою садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Антопільський».

Психоневрологічний інтернат діє тут з початку 1980-х років, а з 1917 року – був будинок відпочинку «Степний». Зараз лікуються та проживають у інтернаті 120 підопічних.

– Маєток відреставрували у 90-х роках минулого сторіччя, – продовжує Лариса Білозір. – Будівля, яка знаходиться у комунальній власності обласної Ради, вражає своєю величчю, а завдяки дбайливому керівництву та колективу, ще й затишком.

Тут і досі готують їжу на панській дров'яній плиті, а продукти зберігають у так званому льодовнику – будівлі, два повноцінних поверхи якої знаходяться під землею. У минулому центральна шахта тут заповнювалась льодом з річки і завдяки цьому погріб перетворювався на величезний холодильник. Це єдиний на Вінниччині погріб-льодовник, який зберігся у відмінному стан і експлуатується й досі. Збереглись й інші будівлі  — стайні, голубник, сторожка.

Парк було закладено в англійському стилі  і досі живі ясени, яким вже виповнилось 400 років. Вік деяких дерев сягає 250 років. В парку є  дуб, який називають «дубом Пушкіна». За переказами, поет Олександр Пушкін відпочивав поряд з ним. А деякі дуби мають діаметр стовбура 150 та 176 см.

Повернутись Створено: 11 грудня 2018 року, 12:03 Переглядів: 619

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація