Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

У Антопільському психоневрологічному інтернаті проживає 120 підопічних Роздрукувати

Депутат обласної Ради Лариса Білозір відвідала комунальний заклад «Антопільський психоневрологічний інтернат», що у Томашпільському районі. Лариса Миколаївна привезла садовий інвентар для колективу закладу.

– Зустрілася з колективом закладу, які щоденно працюють для забезпечення достойних умов та лікування підопічних, – говорить депутат. – Готова підтримати колектив у їх проектах. Головним питанням для закладу залишається ремонт даху. Тож нині спільно працюватимемо у цьому напрямі.

Директор закладу Анатолій Присяжнюк провів екскурсію та розповів про історію закладу, який розташований у пам’ятці архітектури загальнодержавного рівня – 238-річному маєтку родини цукрозаводчиків Ярошинських, оточеному  парком-пам'яткою садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Антопільський».

Психоневрологічний інтернат діє тут з початку 1980-х років, а з 1917 року – був будинок відпочинку «Степний». Зараз лікуються та проживають у інтернаті 120 підопічних.

– Маєток відреставрували у 90-х роках минулого сторіччя, – продовжує Лариса Білозір. – Будівля, яка знаходиться у комунальній власності обласної Ради, вражає своєю величчю, а завдяки дбайливому керівництву та колективу, ще й затишком.

Тут і досі готують їжу на панській дров'яній плиті, а продукти зберігають у так званому льодовнику – будівлі, два повноцінних поверхи якої знаходяться під землею. У минулому центральна шахта тут заповнювалась льодом з річки і завдяки цьому погріб перетворювався на величезний холодильник. Це єдиний на Вінниччині погріб-льодовник, який зберігся у відмінному стан і експлуатується й досі. Збереглись й інші будівлі  — стайні, голубник, сторожка.

Парк було закладено в англійському стилі  і досі живі ясени, яким вже виповнилось 400 років. Вік деяких дерев сягає 250 років. В парку є  дуб, який називають «дубом Пушкіна». За переказами, поет Олександр Пушкін відпочивав поряд з ним. А деякі дуби мають діаметр стовбура 150 та 176 см.

Повернутись Створено: 11 грудня 2018 року, 12:03 Переглядів: 680

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація