Білоусівська сільська рада брала участь у 15 Обласному конкурсі розвитку територіальних громад з двома проектами – «Тепло і затишок дітям нової української школи» та «Створимо музей Костя Широцького – збережемо культурну спадщину Поділля». Обидва проекти стали переможцями.
– Втілити ці проекти в життя стало можливим завдяки друзям і партнерам навчального закладу, які взяли участь у їх співфінансуванні, – говорить директор Білоусівської школи Валентина Рябокінь.
Загальна вартість проекту музею склала 151 тис грн. Вінницька обласна Рада виділила 35 тис. грн, ГО «Життя і розвиток громад», головю якого є депутат обласної Ради Лариса Білозір – 15 тис. грн, по 10 тис грн вклали Тульчинська районна рада, Білоусівська сільська рада та ТОВ «Богданівське» (директор Олег Дяченко), 1 тис. грн виділив голова СФ «Агровас» с.Василівки Олександр Олійчук.
Основним співфінансистом у проекті виступив інвестор – ВП «Птахофабрика «Вінницький бройлер» ПрАТ «МХП», директором якого є депутат обласної Ради Ігор Лещенко. Керівництво підприємства профінансували проект, виділивши 70 тис. грн.
Варто додати, що у 2016 році на соціальні проекти регіону (а це Тульчинський, Тростянецький і Немирівський райони) підприємство виділило близько 20 млн грн, у 2017 році ця сума склала 23 млн грн. А за 10 місяців поточного року сума сягнула вже 40 млн грн.
Те, що музей Костя Широцького відкрито саме в школі, є досить символічним. Адже навчальний заклад є соціокультурним та освітнім центром села, виконує функцію збереження устрою села, сільської культурної спадщини. Створенню музею передувала надзвичайно кропітка дослідницько-пошукова робота вчителів та учнів школи.
Кость Віталійович Широцький частину свого життя провів у Білоусівці, був ініціатором і безпосереднім учасником розпису Білоусівської церкви влітку 1914 року. Він організував групу київських художників, які в унікальному стилі розписали інтер`єр місцевого храму з використанням етнічних мотивів традиційного народного мистецтва.
Доля вділила Костю Широцькому короткий життєвий шлях (1886-1919), але він встиг залишити по собі спадщину, яка вражає своєю величиною. Це 237 праць, які були написані протягом всього лише 15 років наукової діяльності. Він займався дослідженням регіональної історії, історичного краєзнавства, історії декоративного й сакрального мистецтва, етнографії, фольклору, друкарства, гончарства, малярства, церковної та світської архітектури, народних звичаїв і художньої творчості Т.Шевченка.
Окрім цього, брав активну участь у громадсько-просвітницькій роботі, був членом багатьох організацій, товариств, партій, викладав у трьох університетах, публікував праці, статті та рецензії практично в усіх найвідоміших тогочасних часописах України.
Помер Кость Широцький в Білоусівці в будинку батька, який був священиком місцевої церкви. Депутати обласної Ради Лариса Білозір і Жанна Дмитренко, а також усі учасники урочистостей відвідали могилу науковця, яка знаходиться на місцевому кладовищі та поклали квіти.