Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

У Четвертинівці вирішували, як засвоювати соціальні кошти Роздрукувати

У селі Четвертинівка Тростянецького району за ініціативою адміністрації ТОВ «Вінницька птахофабрика» відбулися збори громади. Два роки тому, у листопаді 2015 року, саме четвертинівська громада виступила категорично проти розширення потужностей птахофабрики на сільських землях. Тоді селяни перекрили дорогу, будували барикади та палили шини, виступаючи проти планів інвестора.

Однак, сьогодні люди підтримали ідею розширення співпраці з ТОВ «Вінницька птахофабрика», яка входить до компанії «МХП» і дали згоду на виготовлення проектної документації на будівництво ще однієї бригади з вирощування курчат-бройлерів на землях сільської ради: 181 «за», 19 «проти» і 3 «утримались».    

Головуючий на зборах  сільський голова Четвертинівки Олександр Макух зазначив, що за останні два роки відносини з інвестором, компанією «МХП», стали дійсно партнерськими, зрозумілими, прозорими і однозначно вигідними для громади. Тому вигода від розширення співпраці з птахофабрикою сьогодні всім зрозуміла.

- Ми співпрацюємо з інвестором на основі укладеної двосторонньої соціальної угоди, за якою село щорічно отримує кошти для розвитку соціальної інфраструктури. За ці два роки перекрито дах спортзалу в школі та замінено частину вікон, відремонтовано частину сільських доріг, закуплено щеподробилку для котельні на дровах та новий трактор з косилкою для зачистки сільських вулиць, надається постійна допомога школі, садочку, амбулаторії та будинку культури. За два роки громада змогла освоїти близько 900 тисяч гривень, які надійшли від птахофабрики. Директор «Вінницького бройлера», депутат обласної Ради Ігор Лещенко та його співробітники часті гості у селі і завжди небайдужі до сільських проблем, - сказав Олександр Макух.

Представляючи план будівництва майбутньої бригади депутат обласної Ради Ігор Лещенко сказав, що ніхто не застрахований від помилок у своїй діяльності і керівництво птахофабрики їх допустило два роки тому, але головне, ці помилки визнати та виправити.

- Нашій команді знадобилось два роки, щоб повернути довіру четвертинівської громади і ми раді, що шляхом відкритого діалогу нам вдалось це зробити. Зараз саме з громадою погоджено місце розташування нової бригади пташників. Це буде за 5 км від села і вплив на село буде мінімальний, адже санітарною зоною є 1,2 км, Але ми врахували всі побажання людей і будуватимемо саме в тому місці, де хочуть люди, - зазначив директор «Вінницького бройлера».

Збори пройшли в доброзичливій атмосфері з конструктивними обговореннями майбутнього будівництва. Слово для виступів отримали всі бажаючі, як прихильники, так і противники будівництва. Більшість  зосереджувались на тому, що розширення співпраці з птахофабрикою – шлях до розвитку села. Адже понад 160 місцевих мешканців сьогодні працюють на підприємстві. Мають роботу, достойну зарплату, молодь залишається у селі. Зростає кількість дітей у школі та садочку, до села приїздять нові люди з інших міст та сіл. Втрачати таку перспективу було б не логічно.

Підтримавши плани на будівництво бригади пташників, громада також вирішувала, куди інвестувати соціальні кошти, які надійдуть від «МХП», адже сума чимала - 1 млн 800 тис грн. Звучали пропозиції провести водогін, відремонтувати сільські дороги, реконструювати парк. Більшістю голосів було вирішено, щоб у центрі села було збудовано сучасний парк з алеями, альтанками та дитячими майданчиками, а ще частину коштів використати на ремонти доріг. Окрім того Ігор Лещенко пообіцяв, що вже цього тижня підприємство займеться заміною вікон у школі, щоб 100% вікон у закладі були енергозберігаючими, біля дитячого садочка буде зроблено свердловину для забезпечення закладу питною водою та буде встановлено нову автобусну зупинку для мешканців села.

Ці збори були попередніми, громада дала згоду на розробку технічної документації на будівництво. У подальшому, згідно закону, будуть проведені ще громадські слухання. Але результат зібрання показовий, громада та інвестор знаходять спільну мову і їхнє партнерство та взаємовигідна співпраця є запорукою, як зростання потужності економіки області, так і покращення рівня життя для самої громади.

Повернутись Створено: 14 листопада 2017 року, 11:39
Оновлено: 14 листопада 2017 року, 11:42
Переглядів: 639

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація